Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG FB164 - Subwoofer aktywny a wieża?

elektryczny123 14 Sep 2017 19:25 915 7
    elektryczny123
    Level 6  
    Posiadam wieże LG FB164 2x80W 4Ω (głośniki 3 drożne), która jest podłączona do komputera. Ogólnie chciałbym zakupić do tej wieży subwoofer aktywny dla poprawienia niskich tonów. Gdyż niby głośniki mają wbudowane głośniki niskotonowe, ale bas jest bardzo słaby, w szczególności gdy słucham muzyki tak na 1/4 mocy. Dopiero tak od mniej więcej od połowy mocy bas jest w miarę okej, ale i tak wydaje mi się, że jest słaby. Pytanie brzmi - w ogóle jest sens inwestować w taki subwoofer? Jak tak, to moglibyście jakiś polecić w miarę dobry w rozsądnej cenie? Czy może jakieś inne rozwiązanie?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    Skoro chcesz go podłączyć do wieży szukaj takiego który posiada wyjścia wysoko poziomowe HI-INPUT.
    Nie określiłeś budżetu.
    elektryczny123
    Level 6  
    tak do 700 zł. A czy subwoofer aktywny można podłączyć bezpośrednio do komputera? A na czym polega ten cały HI-INPUT?
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    elektryczny123 wrote:
    A czy subwoofer aktywny można podłączyć bezpośrednio do komputera?

Do wieży.
    elektryczny123 wrote:
    A na czym polega ten cały HI-INPUT?

Do tych wejść podłączasz sygnał idący na kolumny - by sterując głośnością wieży sterować jednocześnie głośnością subwoofera - to tak pokrótce.
    elektryczny123
    Level 6  
    a jak jest z jakością dźwięku?
    sosarek

Level 43  
    Normalnie, dlaczego miałoby być inaczej?
    elektryczny123
    Level 6  
    przeglądając oferty znalazłem:
    Koda SW-1000MKII
    Magnat Supreme Sub 302A

Może ktoś coś o nich powiedzieć? Macie jakieś inne propozycje?
    elektryczny123
    Level 6  
    Przekroczyłem budżet i kupiłem subwoofer Yamaha NS-SW300. Wiele możliwości podłączenia a bas naprawdę mega. Ten subwoofer robi robotę.