Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ESL65070R - Błąd 02 - czyszczenie komory hydrostatu

14 Wrz 2017 21:20 3567 14
  • Poziom 12  
    Witam.
    Znany i lubiany błąd 02 i podobnie miałem 2 lata temu. Wtedy zmywarka była na gwarancji, przyjechał serwisant wpisał czyszczenie komory hydrostatu i faktycznie pomogło. Może i tym razem pomoże. Gdzie znajduje się ta komora i jak ją wyczyścić? Zdjąłem przednią osłonę (zdjęcia poniżej). Ogólnie objawy są takie, że po wypompowaniu wody, nie pobiera. Sprawdziłem sitko przy elektrozaworze, a samego elektrozaworu jeszcze nie.
    Electrolux ESL65070R - Błąd 02 - czyszczenie komory hydrostatuIMG_201709...202307.jpg Download (2.57 MB) Electrolux ESL65070R - Błąd 02 - czyszczenie komory hydrostatuIMG_201709...202300.jpg Download (2.71 MB)
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 39  
    Widoczne na zdjęciach, na dnie zmywarki jest woda, pozostałości po wodzie czy czarne mazidło?
  • Poziom 12  
    Mazidło w rozumieniu czegoś co było "pomalowane" fabrycznie? Bardziej bym to określił jako pozostałość po wodzie. Widocznie była i wyschła. Nie wiem czy teraz czy przed poprzednia awarią. Nieraz zdarzało się, że wyskakiwał błąd, zmywarka postała 5-7 dni i ruszała :)
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Czytałeś i zweryfikowałeś u siebie: Link oraz Link ?
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 12  
    Czytałem wcześniej pobieżnie, wychodząc z założenia, że rozwiązania podane są dla zaawansowanych serwisantów. Jeszcze raz powoli przeczytałem tematy, zahaczając o czyszczenie :arrow: Link i może jednak podejmę walkę. Póki co wyczyściłem ten czujnik czystości wody jak ktoś to określił (ten czerwony) i tyle ile udało mi się dojść do środka palcem. Pytanie czy takie czyszczenie tego pojemnika wystarczy czy należy wyjąć ten pojemnik.

Chciałem wykonać tę procedurę czyszczenia zmywarki, ale nie wiem czym jest misa i filtr. Czy po tym czyszczeniu czujnika czystości również należy uruchomić kalibrację? Czy wężyk na zdjęciu powinien być odpięty?
  • Poziom 12  

Czy w procesie czyszczenia zmywarki chodzi o odpięcie tej rurki? Czy ten wężyk łączy miskę z hydrostatem (po prawej stronie zmywarki)?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    bowler napisał:
    Czy w procesie czyszczenia zmywarki chodzi o odpięcie tej rurki?
    Tak
    bowler napisał:
    Czy ten wężyk łączy miskę z hydrostatem
    Tak.
  • Poziom 12  
    Rurkę wyjąłem do przemycia. Okazała się w środku czysta. Podłączyłem ją od strony miski. Strzykawką kilka razy wtłoczyłem wodę. Nic nie dało. Chciałem już się poddać, ale dałem ostatnią szansę. Wlałem wodę do misy, tak żeby ściekała odpiętą rurką do podstawionego pojemnika. Woda ściekała ale mułowato. Wlałem dwa razy wrzątek. Kilka razy wstrzyknąłem wrzątek strzykawką przez rurkę i w pewnym momencie jakby się odkorkowało. Woda poleciała pełnym strumieniem. Nawet nie wiem czy coś tam było. Zrobione 5-6 myć i jak na razie wszystko śmiga :D
    Dzięki bardzo :)
  • Poziom 12  
    Witam ponownie,
    czy możliwe jest, że jakimś sposobem wyłączyłem sygnały dźwiękowe w zmywarce czy ta funkcja uległa awarii?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Lubisz język niemiecki, to kombinuj :)
  • Poziom 12  
    Dzięki bardzo. Niemieckiego nie znam, ale obrazkowo chyba zrozumiałem. Coś ustawiłem. Zobaczymy czy będzie efekt :)
  • Poziom 12  
    Minęło 9 miesięcy i powtórka z rozrywki. Co 2-3 prania się wyłączało, ale powtórne włączenie pomagało. Do czasu. Teraz tak jak z października, czyli próbuje cały czas wypompować wodę, której niema i wyrzuca błąd "2". Tak samo jak ostatnio przeczyściłem rurkę z miską. Były syfki i myślałem, że to pomoże. Niestety tym razem nie dało rady. Czy ten hydrostat też jakoś się czyści? Na czym polega praca tego hydrostatu?
  • Specjalista AGD
    Hydrostat jak już to do wymiany, nie rozbiera się go.
  • Poziom 12  
    Rozumiem, że to jest ten hydrostat? Na jakiej zasadzie on działa?
  • Specjalista AGD
    bowler napisał:
    Tak samo jak ostatnio przeczyściłem rurkę z miską.

Słabo czyściłeś. Gorąca woda i strzykawka.
    bowler napisał:
    Rozumiem, że to jest ten hydrostat? Na jakiej zasadzie on działa?

Taki to jest zestaw nowy. Możesz go kupić i zamontować
    Zasady działania nie szukaj bo się zmęczysz.