Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer do około 2500zł - do grafiki 2D i gier

EastMoon 14 Wrz 2017 21:30 720 27
  • #1 14 Wrz 2017 21:30
    EastMoon
    Poziom 10  

Witam.
    Kiedyś pomogliście mi wybrać komputer do... 900zł. Teraz budżet trochę wzrósł i mam do wydania nieco więcej, bo 2500zł +/- 100zł.

1. Wykorzystanie komputera:
    Grafika 2D - głównie Adobe Photoshop i Adobe Illustrator
    Gry (FIFA 18 i być może kolejne odsłony i GTA V) - nic więcej, w inne gry nie planuję grać.
    2. OC - nie zamierzam się w to bawić.
    3. Chciałbym wymienić wszystkie części na nowe, a stary komputer w całości sprzedać.
    4. Dysk: Myślę, że 500 GB HDD spokojnie by wystarczyło, aczkolwiek pamięci nigdy za mało.

W zestawie na pewno nie musi być napędu CD/DVD, natomiast bardzo bym chciał jakiegoś SSD o niedużej pojemności co bym mógł na niego zainstalować system operacyjny i ww. programy graficzne.

Ja czytając różne poradniki, czy też tematy z tego forum złożyłem taki zestaw, ale przy moim doświadczeniu w składaniu komputerów pewnie można sporo poprawić.

Procesor: Intel Pentium G4560
    Płyta główna: MSI B250M MORTAR
    Grafika: GeForce GTX 1050 Ti
    RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4
    SSD: ADATA SU800
    HDD: Toshiba P300
    Zasilacz: SilentiumPC Vero L2
    Obudowa:MODECOM Oberon Black

Na pewno nie jestem przy tym zestawie przekonany co do procesora, bo pewnie można by kosztem czegoś innego włożyć lepszy, ale to już pozostawiam ocenie specjalistów.

0 27
  • #2 14 Wrz 2017 22:35
    n.vision
    Poziom 26  

Nie robiłem w grafice 2D, ale jak pomagałem koledze składać coś do grafiki 2D właśnie, prosił o dużo RAMu i mocny procesor, a kartę graficzną używa zintegrowaną z procesorem (złożyliśmy i5 7400 i 16GB RAMu). W gry nie gra, ponoć zintegrowany GPU Mu wystarcza. Ale mówię, to On się znał, nie ja

Poza tym Twój pecet kompatybilny. Dałoby się na pewno wziąć mocniejszy procesor kosztem czegoś. Możesz np. zmienić mobo z B250 na H110, zastanów się czy potrzebujesz tych wtyczek

No nie wiem, dla mnie wszystko się zgadza, po prostu dołożyłbym do procesora kasę, gdybym chciał mocniejszy. Chociaż będzie drogi, bo i3 nie opłaca się kupować, jak pewnie wiesz. Zjedziesz np. z zasilacza czy SSD, to będziesz miał sprzęt gorszej jakości. Powybierałeś dość porządne podzespoły

Możesz alternatywnie spróbować złożyć coś na Ryzenie 1200, ma już pełne 4 rdzenie, choć odrobinę wolniejsze do gier niż w i5. W aplikacjach biurowych za to dobrze sobie radzi. Wyszłoby pewnie ciut drożej niż z G4560, ale byłoby znacznie wydajniej i taniej, niż z i5

0
  • #3 14 Wrz 2017 22:56
    EastMoon
    Poziom 10  

n.vision napisał:
    Nie robiłem w grafice 2D, ale jak pomagałem koledze składać coś do grafiki 2D właśnie, prosił o dużo RAMu i mocny procesor, a kartę graficzną używa zintegrowaną z procesorem (złożyliśmy i5 7400 i 16GB RAMu). W gry nie gra, ponoć zintegrowany GPU Mu wystarcza. Ale mówię, to On się znał, nie ja

Poza tym Twój pecet kompatybilny. Dałoby się na pewno wziąć mocniejszy procesor kosztem czegoś. Możesz np. zmienić mobo z B250 na H110, zastanów się czy potrzebujesz tych wtyczek

No nie wiem, dla mnie wszystko się zgadza, po prostu dołożyłbym do procesora kasę, gdybym chciał mocniejszy. Chociaż będzie drogi, bo i3 nie opłaca się kupować, jak pewnie wiesz. Zjedziesz np. z zasilacza czy SSD, to będziesz miał sprzęt gorszej jakości. Powybierałeś dość porządne podzespoły

Możesz alternatywnie spróbować złożyć coś na Ryzenie 1200, ma już pełne 4 rdzenie, choć odrobinę wolniejsze do gier niż w i5. W aplikacjach biurowych za to dobrze sobie radzi. Wyszłoby pewnie ciut drożej niż z G4560, ale byłoby znacznie wydajniej i taniej, niż z i5

Tylko teraz tak:
    Płyta główna którą ja podałem (B250) obsługuje częstotliwość pracy RAMu na poziomie 2400 MHz. Ta którą Ty podałeś 2133 MHz. Z kolei kości RAM, które ja chciałbym kupić mają aż 3000 MHz przez co rozumiem ich potencjał będzie marnowany przez płytę główną. Dobrze rozumiem?
    Może można by wybrać tańsze RAMY do którejś z tych płyt?

0
  • #4 14 Wrz 2017 23:08
    n.vision
    Poziom 26  

Sprawa wygląda tak, że Intele nie są tak bardzo podatne na częstotliwości RAMu. Zobacz sobie testy na youtube, jaka jest różnica między 2400MHz a 2133MHz z procesorami Intel. Jak chcesz brać RAMy takie szybkie, to może faktycznie pomyśl o Ryzenie 1200, bo One już są na to podatne i na tych wyżej taktowanych wyciągają dobre wyniki, a na słabo taktowanych marne

I tak, potencjał RAMu będzie się marnował, zejdzie do prędkości pracy, na którą pozwoli MOBO. B250 ma kilka przydatnych wtyczek, ale po prostu sugeruję, żebyś o tym poczytał. Większości głupich konsumentów (jak ja) wystarczy H110. Ale H110 ma zawsze tylko 2 sloty na RAM, obsługuje mniejszą jego ilość, mniej portów rozszerzeń itp. Do prostego grania i oglądania internetu wystarcza

0
  • #5 14 Wrz 2017 23:32
    EastMoon
    Poziom 10  

Obecnie mam z tym wszystkim spory mętlik w głowie i ciężko mi się myśli, a tym bardziej szuka dobrych rozwiązań :)
    W każdym bądź razie jakbym się zdecydował jednak na AMD Ryzen 3 1200 to jakiego do niego Motherboarda? A320M by się chyba nadał?

0
  • #6 15 Wrz 2017 10:53
    n.vision
    Poziom 26  

Jeśli nie chcesz robić OC, to tak. Nie wiem, jakie są różnice w cenie. Możliwe że niewielkie. Tak czy owak AMD poszło ludziom na rękę i na A320 chociaż nie ma możliwości OC procesora, można zwiększać taktowania RAMu i zdecydowanie powinieneś to zrobić, jesli zdecydujesz się na taką platformę

Chociaż szczerze mówiąc niewiele wiem o podstawkach AMD, nigdy nie wczytywałem się. Może ktoś coś jeszcze podpowie, albo będziesz miał pracę domową. Jedna rzecz, żebyś bez uprzedzeń podszedł do serii Ryzen, bo tym razem to dobre procesory od AMD

0
  • #7 15 Wrz 2017 11:16
    EastMoon
    Poziom 10  

To w sumie już jestem prawie zdecydowany na taki zestaw, tylko jeszcze nie wiem jakich producentów tych podzespołów wybrać. Decyzja mimo wszystko nie jest ostateczna i chętnie jeszcze wysłucham innych propozycji co w tej cenie można kupić.

Poskładałem taki koszyk: Link Trochę nagina budżet, hehe ale może na chleb mi nie braknie do końca miesiąca :D
    Co sądzicie?

0
  • #8 15 Wrz 2017 11:25
    n.vision
    Poziom 26  

Jest problem, bo nie będziesz mógł dołożyć RAMu. Będziesz mogł kiedyś wymienić, ale wiadomo. Zobacz to:

Tańsza, nie gorsza karta graficzna(ma 36m-cy gwarancji)
    https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-ge...c-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-dp-box-975436/

Tańszy zasilacz (są OK, 600W nie jest Ci do niczego potrzebne, chyba że chcesz podłączać do jednego zasilacza 3 takie maszyny)
    https://www.morele.net/zasilacz-antec-vp-500w-0-761345-06485-9-632748/
    ewentualnie
    https://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-450w-cp-9020096-eu-649091/

i dobierz kilka dych droższą płytę główną B350 z 4 slotami na RAM, a nie zamkniesz sobie przy okazji możliwości OC, gdyby Cię to jednak zaczęło bawić/interesować
    https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b350-...r4-sata3-usb-3-1-gen-1-atx-7a36-003r-1195352/

0
  • #9 15 Wrz 2017 14:13
    EastMoon
    Poziom 10  

No racja z tym zasilaczem i grafiką, ale co do podkręcania to naprawdę w OC nie będę się bawił.
    Ale... Wpadłem jeszcze na inny pomysł. Można by kupić RAM w jednej kości 8 GB np. LINK. Wtedy automatycznie pozostawiam sobie szansę na zwiększenie RAM do 16 GB, a dzięki temu można kupić tą płytę z 2 slotami i wszystko ładnie zamknie się w budżecie (dokładnie 2478zł).

Suma summarum koszyk wyglądałbym wtedy tak: LINK.

Tak jeszcze trochę na marginesie, ale od tego też zależy ile dokładnie mogę wydać na nowy komputer. Ile mógłbym dostać za mój stary komputer?
    Grafika: Sapphire Radeon HD 7850 z 1024 MB pamięci
    Procesor: i5-750
    Płyta główna: ASUS P7P55-m s1156 P55 1156
    RAM: 4 GB (Goodram Play CL9 1866 Mhz)
    Dyski: Seagate 500 GB + Western Digital Blue 160 GB
    Zasilacz: Thermaltake Munich 430 (max 500W)
    Cooler: RAIJINTEK Themis 120mm
    Obudowa: Mustang (nie potrafię konkretnie określić modelu, ale wygląda tak jak na zdjęciu: https://spplthumb.blob.core.windows.net/350x2...-stacjonarny-mustang-soborzyce-464874994.jpg)
    Do tego mysz: Sharkoon Force, klawiatura: Dell KB212-B

0
  • #10 15 Wrz 2017 15:30
    n.vision
    Poziom 26  

Zobacz testy, czy Ryzen 1200 tak samo szybko pracuje z jedną kością, co z dwoma. Szczerze to nie wiem, wskazuję tylko kierunek. Jak sprzedasz stary, dorzucisz drugą kość i weźmiesz mocniejszą kartę graficzną, SSD 240GB, będzie sensowny komputer do gier bez większych kompromisów

0
  • #11 15 Wrz 2017 15:33
    EastMoon
    Poziom 10  

n.vision napisał:
    Zobacz testy, czy Ryzen 1200 tak samo szybko pracuje z jedną kością, co z dwoma. Szczerze to nie wiem, wskazuję tylko kierunek. Jak sprzedasz stary, dorzucisz drugą kość i weźmiesz mocniejszą kartę graficzną, SSD 240GB, będzie sensowny komputer do gier bez większych kompromisów

To człowiek się musi jeszcze dużo nauczyć. Nie wiedziałem, że to ma jakiekolwiek znaczenie. Ogólnie to sprzedając stary komputer muszę mieć na:
    - nową mysz
    - klawiaturę
    - jakieś tanie głośniki (np. Creative)
    - pada do gier (chyba kupię używanego pada od XO)
    - Fifę 18, także ze sprzedaży starego PC niewiele zostaje żeby dołożyć do nowego.

0
  • #12 15 Wrz 2017 15:35
    n.vision
    Poziom 26  

Przy Ryzenach może mieć. Piszę skrótowo, bo sam siedzę w pracy i chociaż chętnie zrobiłbym to żeby samemu się dowiedzieć, nie mam czasu :P

Dodano po 1 [minuty]:

Edit: Przy Intelach ma znaczenie, ale dość niewielkie. Na tyle, żeby się tym specjalnie nie przejmować (1-5 fpsów)

0
  • #13 15 Wrz 2017 20:26
    EastMoon
    Poziom 10  

No z tego co udało mi się wyczytać to Ryzeny wolą Dual Channel, także skoro tak jest lepiej to będę szukał 2x 4GB RAM no i płyta z 4 slotami na pamięć. Przy okazji trafiłem na post gdzie dowiedziałem się, że z kolei programy graficzne Adobe wolą procesory Intel i lepiej wtedy wybrać "niebieskiego". Jak tu to wszystko pogodzić i znaleźć idealne, optymalne rozwiązanie?

Nie wiem, chyba mimo wszystko pozostanę przy Ryzenie, bo Intel obecnie nie ma dla niego konkurenta w tej cenie.
    Na ten moment mam coś takiego: LINK

Jak widać znalazłem obudowę Modecom Oberon White - bardzo podoba mi się biała wersja. Tylko zastanawiam się czy nie zrobi się brzydka po jakimś czasie (np. czy nie zżółknie czy coś?). Zamieniłem też RAMY na Patrioty Viper - nie wiem czy to dobry wybór, ale najwięcej osób je kupuje. Reszta tak jak mi tu doradzasz n.vision za co bardzo dziękuję.

0
  • #14 15 Wrz 2017 21:11
    n.vision
    Poziom 26  

Wybrałeś znacznie niżej taktowane RAMy. Biorą je pewnie dlatego, że tanie i ładnie wyglądają. Mimo wszystko brałbym takie od 2800MHz wzwyż

Nie mam pojęcia jak ta obudowa, pewnie popatrzyłbym jak starzeją się białe obudowy w częściach używanych na allegro, będzie widać na zdjęciach

Co do tych Adobe to może i lepiej wybrać niebieskiego, ale niebieskie są kurde drogie, więc porównując price to performance nie wiem, czy są takie dużo lepsze... Najtańszy niebieski 4 jajka w tej chwili kosztuje 710złotych... W cenie Ryzena 1200 dostaniesz i3, to są 2 rdzenie z HT (4wątki). Ryzen 1200 tylko 470zł (ceny z morele.net). No to jest blisko 50% różnicy w cenie między nim a i5, a Ryzen ma 8wątków, nie 4wątki jak niebieski i5, a do tego można go mocno przetaktować(mimo wszystko polecam Ci ten zabieg w przyszłości, nic trudnego przy niższych wartościach). I wtedy i5 już raczej odpada. i5 są w tej cenie zablokowane do OC. No to nie wiem, czy i5 faktycznie jest lepszy do tego Adobe.

Popatrz sobie testy, np. i5 7400 vs Ryzen 1200. Tylko popatrz, czy używają RAMów takich jak planujesz kupić, czyli pewnie 2800wzwyż. Ciebie bardziej interesuje chyba produktywność, do gier 1200 nada się wystarczająco dobrze żeby nie marudzić, tak myślę

Może z premierą Coffee Lake będzie lepiej u niebieskich. Możesz poczekać tak btw, chyba za dwa-trzy tygodnie wyjdą nowe procesory. Ale z tego co się orientuję, zapowiedziany i3 na tę premierę (4rdzenie 4wątki, bez technologii podbijania taktowań obecnej w i5, więc to nie będzie i5) będą od co najmniej 600zł wzwyż, a możliwe że w polskich sklepach nawet za 700zł na start. Trochę wróżenie z fusów tak naprawdę, chociaż chyba wyszły już sugerowane ceny, możesz poszukać. Z tą uwagą, że ceny są w dolarach, a w USA jest znacznie taniej, zobacz 999 dolarów za iPhone X vs 5500zł w Polsce :D

Zastanawiam się, dlaczego nikt inny nie komentuje haha. Ja zwykle nie komentuję wątków, jeśli nie ma nic wnośnego do dodania, mam nadzieję że tak jest hehe

0
  • #15 15 Wrz 2017 21:54
    EastMoon
    Poziom 10  

No to właściwie ja już jestem zdecydowany na to co mam obecnie w koszyku, tylko wywalam te Patrioty i wrzucam Corsairy Vengeance LPX 3000 MHz. Nic więcej w tej kwocie się chyba nie wyciśnie, a i tak lekko budżet się nagiął, bo razem teraz wychodzi 2670zł. No ale jak będę jadł chleb z wodą to może przeżyję do wypłaty :D

Zastanawiam się też czy by nie poczekać, bo słyszałem, że we wrześniu po wakacjach dużo ludzi kupuje sprzęt komputerowy i to wszystko cenowo idzie w górę. Mogę liczyć na to, że za np. miesiąc to co obecnie mam w koszyku będzie tańsze?

0
  • #16 16 Wrz 2017 08:54
    cxzcxz123
    Poziom 32  

EastMoon napisał:

Tak jeszcze trochę na marginesie, ale od tego też zależy ile dokładnie mogę wydać na nowy komputer. Ile mógłbym dostać za mój stary komputer?
    Grafika: Sapphire Radeon HD 7850 z 1024 MB pamięci
    Procesor: i5-750
    Płyta główna: ASUS P7P55-m s1156 P55 1156
    RAM: 4 GB (Goodram Play CL9 1866 Mhz)
    Dyski: Seagate 500 GB + Western Digital Blue 160 GB
    Zasilacz: Thermaltake Munich 430 (max 500W)
    Cooler: RAIJINTEK Themis 120mm
    Obudowa: Mustang (nie potrafię konkretnie określić modelu, ale wygląda tak jak na zdjęciu: https://spplthumb.blob.core.windows.net/350x2...-stacjonarny-mustang-soborzyce-464874994.jpg)
    Do tego mysz: Sharkoon Force, klawiatura: Dell KB212-B

Powiedziałbym, że wartość rynkowa to tak na oko max 700 zł. Ja bym wystawił na Twoim miejscu za 650 zł. Jakbyś zrobił filmik z rozgrywki np. GTA V z zainstalowanym MSI Afterburner tak żeby było widać fps to sądzę, że szybko sprzedasz (najlepiej w rozdzielczości HD żeby dużo fps było ;). No i poinformować o tym, że rozdzielczość HD, detale średnie (w GTA V najniższymi detalami są średnie, bo są do wyboru średnie/ wysokie/ b. wysokie). Sam niedawno sprzedawałem komputer w tym budżecie, więc wiem co mówię.

0
  • #17 18 Wrz 2017 14:17
    EastMoon
    Poziom 10  

Ostatecznie zdecyduję się raczej na taki sprzęt jaki jest w koszyku: Link. Tylko muszę najpierw sprzedać mojego obecnego PCta.

W sumie razem wyszło grubo ponad 3 koła, ale z myszką, klawiaturą, głośnikami i padem. Myślałem, że uda mi się do domknąć w 3000 złotych, ale sam komputer ostatecznie naciągnął budżet na prawie 2700zł. Ogólnie mam nadzieję, że będę zadowolony z dokonanego wyboru.

Jeszcze się tylko zastanawiam czy brać darmowy montaż czy pendrive, który w sumie mi się za bardzo nie przyda. Z jednej strony fajnie dostać gotowy, złożony komputer, a z drugiej cała radość polega na odpakowywaniu tych wszystkich pudełek :)

0
  • #18 18 Wrz 2017 14:28
    n.vision
    Poziom 26  

gdybyś wziął np. A4 Tech A4T X750 i być może tańszą klawiaturę, mógłbyś wziąć lepsze (droższe)głośniki. luźna sugestia. Pozdrawiam

Btw, usługa montażu opóźni o kilka dni przyjście komputera

0
  • #19 18 Wrz 2017 14:38
    rzymo
    Poziom 30  

n.vision napisał:
    Najtańszy niebieski 4 jajka w tej chwili kosztuje 710złotych... W cenie Ryzena 1200 dostaniesz i3, to są 2 rdzenie z HT (4wątki). Ryzen 1200 tylko 470zł (ceny z morele.net). No to jest blisko 50% różnicy w cenie między nim a i5, a Ryzen ma 8wątków, nie 4wątki jak niebieski i5

Jakie osiem? Ryzen 1200 i 1300X to przecież 4 rdzenie / 4 wątki, najtańszy Ryzen z ośmioma wątkami to model 1400 za blisko 700 złotych...

Cytat:

Popatrz sobie testy, np. i5 7400 vs Ryzen 1200.

Tu akurat nie ma na co patrzeć, i5-7400 wygrywa wszędzie z 1200/1300X, a w grach znacząco... Podkręcanie Ryżego nie pomaga, i5 cały czas jest wydajniejszy i przy tym oszczędniejszy energetycznie (oraz działa na dowolnych pamięciach, nie trzeba odprawiać rytuałów modlitewnych ;) jak przy Ryzenach).

0
  • #20 18 Wrz 2017 14:53
    EastMoon
    Poziom 10  

n.vision napisał:
    gdybyś wziął np. A4 Tech A4T X750 i być może tańszą klawiaturę, mógłbyś wziąć lepsze (droższe)głośniki. luźna sugestia. Pozdrawiam

Btw, usługa montażu opóźni o kilka dni przyjście komputera

No właśnie do Photoshopa i Illustratora bardziej zależy mi jednak na myszce i klawiaturze niż głośnikach. Głośniki to nawet chciałem początkowo brać takie byle jakie Creativy za 60zł, ale trochę poczytałem i stwierdziłem, że nie warto. Jestem pewny, że te za 130 mi wystarczą.

rzymo napisał:

Jakie osiem? Ryzen 1200 i 1300X to przecież 4 rdzenie / 4 wątki, najtańszy Ryzen z ośmioma wątkami to model 1400 za blisko 700 złotych...

Tu akurat nie ma na co patrzeć, i5-7400 wygrywa wszędzie z 1200/1300X, a w grach znacząco... Podkręcanie Ryżego nie pomaga, i5 cały czas jest wydajniejszy i przy tym oszczędniejszy energetycznie (oraz działa na dowolnych pamięciach, nie trzeba odprawiać rytuałów modlitewnych ;) jak przy Ryzenach).

Akurat jeśli o mnie chodzi to I5-7400 odpada, bo jednak kosztuje prawie 300zł więcej. A TUTAJ wypada jednak tylko niewiele lepiej od Ryzena 3 1200

0
  • #21 18 Wrz 2017 15:03
    rzymo
    Poziom 30  

"wypada jednak tylko niewiele lepiej od Ryzena 3 1200" - na podstawie jakich testów jest robiony ranking? Nie wiesz i ja też nie wiem, dlatego ta strona (i wiele podobnych) jest zupełnie bezwartościowa.

Masz dwa przykłady z testów rzeczywistych - jedna to gra (Battlefield 1), druga to Photoshop:

Komputer do około 2500zł - do grafiki 2D i gier Komputer do około 2500zł - do grafiki 2D i gier

Pełny test Ryzen 1200 / 1300X.

7400 jest rywalem 1400 / 1500x. Do Ryzenów 1200 / 1300x to możesz przyrównać Pentium G4560 / G4600, które to są tańsze ;)

0
  • #22 18 Wrz 2017 15:07
    n.vision
    Poziom 26  

Rzymo ma rację, 4rdzenie 4wątki. Nikt nie wypowiadał się i nie mógł wcześniej wyłapać tego błędu. Bardzo dziwne te wyniki w Photoshopie, g4560 przed i5 7400

0
  • #23 18 Wrz 2017 15:16
    rzymo
    Poziom 30  

Test w 'fotoszopie' nie jest wielowątkowy, więc wyniki w normie - G4560 trzyma stałe 3.5 GHz, natomiast i5-7400 ma skoki 3.3 - 3.5 GHz, więc będzie nieco wolniejszy...

Za to w grze mocno korzystającej z wielowątkowości wygląda to już zupełnie inaczej - minimalny fps wzrósł o ponad 60% (61 -> 100 fps).

0
  • #24 18 Wrz 2017 15:28
    EastMoon
    Poziom 10  

No faktycznie, ale w każdym bądź razie tych 300 zł już nie dołożę do i5-7400. Na grach zależy mi tylko na FIFE 18 lub PESIE 2018 i GTA V, także Ryzen 3 1200 chyba spokojnie wystarczy. Zresztą zamierzam grać tylko sporadycznie, głównym moim zajęciem na PC jest właśnie grafika.

0
  • #25 18 Wrz 2017 15:29
    rzymo
    Poziom 30  

To nie ma się co spinać, wystarczy dowolny współczesny procesor ;)

0
  • #26 18 Wrz 2017 15:39
    EastMoon
    Poziom 10  

Także dzięki wszystkim za pomoc. Tematu jeszcze nie zamykam, może akurat ktoś wejdzie, zobaczy koszyk i jeszcze coś doradzi.

0
  • #27 18 Wrz 2017 17:21
    cxzcxz123
    Poziom 32  

EastMoon napisał:
    Ostatecznie zdecyduję się raczej na taki sprzęt jaki jest w koszyku: Link

Bierzesz 2x HDD 1 TB? Robisz RAID czy co? ;)

Złodziejskie ceny RAM'u i jeszcze rosną. Jakby to kolega powiedział: "Co zrobisz jak nic nie zrobisz". Na pewne rzeczy nie mamy wpływu.

0
  • #28 18 Wrz 2017 18:11
    EastMoon
    Poziom 10  

Łał, dzięki za spostrzegawczość, bo jeszcze bym tak kupił. Nie wiem dlaczego HDD ustawiło się 2x. 3180zł od razu lepiej wygląda :)

0