Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Osuszacz Ruby Dry DH600 - nie działa włącznik, sterowanie

hugonot11 14 Wrz 2017 21:35 258 3
  • #1 14 Wrz 2017 21:35
    hugonot11
    Poziom 9  

Mam osuszacz Ruby Dry DH600. Popsuł się włącznik on/off - udaje mi się włączyć urządzenie ale nie wyłączyć, nie działa przełączanie stopnia prędkości tzn. diody się zmieniają ale szybkość pracy jest ta sama.
    Po rozkręceniu pod głównym panelem na płytce jest widoczne jakby przeskakiwanie iskry przy jednym z elementów (chyba kondensator). Poza tymi "wadami" urządzenie działa tzn. zbiera wodę.
    Czy może ktoś spotkał się z takimi objawami? Co może być powodem? Jak sprawdzić co? Elektronika wydaje się prosta w sensie wymiany.

0 3
  • #2 14 Wrz 2017 22:01
    sosarek

Poziom 43  

hugonot11 napisał:
    przy jednym z elementów (chyba kondensator)

Zamieść zdjęcie tego elementu, najlepiej całej elektroniki.
    hugonot11 napisał:
    Elektronika wydaje się prosta w sensie wymiany.

Skoro nawet nie potrafisz rozróżnić elementów może być różnie.

0
  • #3 14 Wrz 2017 22:36
    hugonot11
    Poziom 9  

Zamieszczam obrazek z zaznaczonym iskrzącym elementem. (to iskrzenie - pojedynczy błysk - jest przy przełączaniu i nie zawsze).
    Link do szczegółowego opisu (niestety po francusku)
    http://www.essege.com/D/SavNoticeDemontageX/ND_DH600_FR.pdf
    Objaw jest taki, że nie ma też komunikatów o przepełnieniu zbiornika, samo "grzanie" działa ale nie wiem z jaką mocą.
    Ma trzy prędkości i trzy wilgotności do wyboru, działa na jakichś jednych ustawieniach i zmiana kontrolek nie ma na to wpływu, nawet kliknięcie na wyłącznik nic nie zmienia nie powoduje wyłączenia. Działa tylko włączenie a wyłączyć trzeba wyjmując wtyczkę z kontaktu.
    Osuszacz Ruby Dry DH600 - nie działa włącznik, sterowanie

0
  • #4 14 Wrz 2017 22:41
    sosarek

Poziom 43  

Zamieść zdjęcia SWOJEJ elektroniki na której widać uszkodzenie.

0