Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Electrolux ENB3660 nie chłodzi...

05 Sie 2005 00:13 11647 4
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie i proszę o poradę,
    Posiadam lodówkę jak w temacie (jeden agregat, czynnik R600A) i mam z nią następujący problem:
    - temperatura w komorze chłodniczej +16'C, w zamrażalniku -32'C
    - pokrętła regulacji zamrażalnika i chłodziarki ustawione na pół skali
    - słychać przez cały czas bulgotanie, natomiast nie załącza się sprężarka (nie słyszę jej)
    Lodówka jest na gwarancji. Co ciekawe, taka sytuacja pojawiła się na okres 3 dni, po czym lodówka sama zaczęła poprawnie pracować. Wezwany serwis stwierdził, iż wszystko jest OK, posiedział przy stole, popatrzył, podrapał się po brodzie, zmierzył poziom głośności (???:)) i oddalił się twierdząc, że wszystko jest ok...Minęły dwa dni i sytuacja się powtórzyła...Proszę o pomoc i jakieś sugestie dla serwisu.... z góry dziękuje za odpowiedzi
    Pozdrawiam
    hchris
  • Poziom 16  
    coś nie tak, sprzężarka nie chodzi i zamrażalniku -32 st.C :|
  • Poziom 10  
    No właśnie, przynajmniej na moje ucho to ona nie pracuje (sprężarka), ale może ja poprostu już coś inaczej słyszę ? Po przyłożeniu ucha do obudowy słychać tylko wentylator rozprowadzający powietrze (no frost).
    Nic z tego nie rozumiem...
  • Poziom 10  
    Jestem po drugiej wizycie serwisu, lodówka juz pracuje. Wystarczyło porządne rozmrożenie komory zamrażalnika, a dokładnie parownika, który był kompletnie zalodzony (lód pozatykał kanały rozprowadzajace zimne powietrze). Grzałki parownika i kanału odpływu skroplin sprawne->dlaczego nagromadziło się tyle lodu->podobno czasami tak bywa (inf.serwis) Czasami też zanika kontakt na kostkach grzałek i wystarczy jego poprawa (inf.serwis).

Dodano po 34 [minuty]:

Jestem po drugiej wizycie serwisu, lodówka juz pracuje. Wystarczyło porządne rozmrożenie komory zamrażalnika, a dokładnie parownika, który był kompletnie zalodzony (lód pozatykał kanały rozprowadzajace zimne powietrze). Grzałki parownika i kanału odpływu skroplin sprawne->dlaczego nagromadziło się tyle lodu->podobno czasami tak bywa (inf.serwis) Czasami też zanika kontakt na kostkach grzałek i wystarczy jego poprawa (inf.serwis).