Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ładowarka DeWalt DCB105 płytka EADP-84EP

joy482 14 Sep 2017 23:31 4272 3
    joy482
    Level 9  
    Witam. Ładowarka (typ jak w temacie) nie działa. Sprawdziłem elementy smd wokół przetwornicy po stronie pierwotnej i w/g oznaczeń są ok. Strona wtórna pólprzewodniki również ok. przetwornica nie pracuje , nie grzeje się, napiecie zasilania ok.13v . Elko po mostku gretza jest naładowane i dosyć długo trzyma napięcie choć powinno po jakiś czasie się rozładować po odłączeniu zasilania.
    Analizowałem trafo od strony pierwotnej , są trzy wyprowadzenia uzwojeń , między 1 i 2 jest przejście a na 3 przerwa. Nie wiem czy to wyprowadzenie dzielonego uzwojenia pierwotnego i jest przerwa czy jest to uzwojenie ekranowe. Ładowarka DeWalt DCB105 płytka EADP-84EP
    BOLO300
    Level 16  
    Witam, przykleję się do tematu. posiadam taką właśnie ładowarkę i skubiąc ten biały klej uszkodziłem diode zenera. Jeśli ktoś posiada taką płytę to byłbym wdzięczny za podanie wartości napięcia tej diody. dioda ta ma oznaczenie ZD 31 i wlutowana jest na jedną nogę tranzystora SMD Q31 i transoptora IC32 a usytuowana jest koło kondensatora C4 taki w koszulce termokurczliwej i C36, okolica wejścia 230V i bezpiecznika.