Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Grand Scenic 2 - Zmiana z mil na kilometry

15 Wrz 2017 08:40 822 8
  • Poziom 26  
    Zakupiłem Grand Scenic z 2008r. z Anglii. Wskazania na liczniku są w milach a chciałbym je zmienić na kilometry. O ile w wersji przed liftingiem jest to stosunkowo proste i opisuje to masa forów, to u mnie po wciśnięciu guzika od komputera i wciśnięciu START nic się nie dzieje. Tu moje pytanie. Czy ktoś wie jak to zrobić?
  • Poziom 29  
    Clip reno załatwia sprawe w 5 min.
  • Poziom 26  
    Ok. Inaczej. Raczej domyślam się że za pomocą komputera diagnostycznego się da zrobić wszystko. Czy da się to przestawić za pomocą przełączników, włączników dostępnych w samochodzie?
  • Poziom 32  
    Powiem szczerze, że w konfiguracji tych zegarów nigdzie nie widziałem możliwości zmiany jednostek wyświetlanego przebiegu. Można zrobić wiele- zmienić język, zdeaktywować automatyczny ręczny po zatrzymaniu, wyłączyć funkcję kontroli ciśnienia w oponach; ale na 80% nie było możliwości zmiany mil na km.
    Może nie szukałem zbyt intensywnie?
  • Poziom 32  
    To znaczy? Nie za bardzo rozumiem.
  • Poziom 21  
    Clip i zmiana konfiguracji i po sprawie
  • Poziom 26  
    Reasumując. W wersji po liftingu nie da się zmienić mil na km za pomocą urządzeń które standardowo znajdują się na wyposażeniu samochodu. Należy go podłączyć do urządzenia diagnostycznego renault. Już się umówiłem na poniedziałek z elektrykiem samochodowym który dysponuje takim urządzeniem. Temat zamykam. Dziękuję.