Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daf XF 105 As-Tronic - Brak N po odpaleniu

Demon2k9 15 Wrz 2017 09:00 795 5
  • #1 15 Wrz 2017 09:00
    Demon2k9
    Poziom 3  

Witam:) Potrzebuje pomocy, jak w temacie brak N po odpaleniu samochodu wiem że podobne tematu już są ale nie znalazłem nic co mogło bi mi pomóc może źle szukam sam nie wiem
    Teraz wszystko po kolei
    Samochód w trakcie jazdy gubił biegi (odstał jakiś czas i wszystko wracało do normy)
    Sprawdziliśmy sprzęgło i jest ok (sprzęgło) ale problem pozostał w takim razie myślimy wybierak na skrzyni nawala postanowiliśmy go wymienić
    na nowy( Tzn po regeneracji) i zobaczyć co się będzie działo . Wczoraj samochód normalnie wjechał na warsztat (kanał) a po wymianie wybieraka na nowy(wybierak był programowany prze komputer) okazuje się , że nie ma biegów ( nawet nie wskakuje N po odpaleniu a wcześniej było wszystko w porządku ) . Po tej sytuacji zmieniliśmy wybierak z powrotem na stary ( czyli na ten co miał) a problem pozostał (brak N po dopaleniu) Od razu mówię , że na wyświetlaczu jest komunikat skrzynia biegów ostrzeżenie po wpięciu komputera brak jakichkolwiek błędów (komputer z dafa)

Pytania
    Czy to możliwe , że skrzynia padła po wjechaniu na kanał? bo jak dobrze rozumuję to jak jest brak N po dopaleniu to jest problem ze skrzynią nie przechodzi ona testu?
    Czy tu bardziej będzie problem z elektrykom jak tak to gdzie szukać przyczyny
    Co se mogło stać? Samochód stoi na kanale a je jestem w czarnej d...e
    Proszę o jakiekolwiek podpowiedzi gdzie tu ręce włożyć za co się zabrać z góry dzięki za wszystko
    Pozdrawiam

0 5
  • #2 15 Wrz 2017 14:37
    kakibara
    Poziom 28  

Czesc, Czy dobrze jest zalozony - wybierak? Jezeli tak , sprawdz bezpieczniki i przekazniki i oczywiscie wiazka do przejrzenia cala na zewnatrz i jedziemy przewody plus dobre polaczenie wtyczek na skrzyni.
    Sprawdz napiecie we wtyczce pod maska i przy wejsciu do wybieraka - mechatroniki, zwroc uwage czy we wtyczce pin nie jest luzny.

0
  • #3 15 Wrz 2017 15:05
    kisiol
    Poziom 19  

Dziwne jest że daf pokazuje błąd a komputer diagnostyczny nie. Sprawa podejrzana. Sprawdź wiązkę i zobacz czy wybierak dobrze wszedł. Wygląda to raczej na sprawę elektryczną. Jeszcze jedno czy podczas programowania nie mieliście położonego oszusta na impulsator. Jeśli tak to procedura nie przejdzie.

0
  • #4 15 Wrz 2017 18:31
    Hektar Zahler
    Poziom 32  

Kolego ciekawe jak to możliwe żeby było to.

Demon2k9 napisał:
    Samochód w trakcie jazdy gubił biegi
    Demon2k9 napisał:
    na wyświetlaczu jest komunikat skrzynia biegów ostrzeżenie
    A potem to.
    Demon2k9 napisał:
    po wpięciu komputera brak jakichkolwiek błędów
    Jest problem z komunikacją czy może z obsługą/interpretacją z urządzenia diagnostycznego.. Może co gorsza jedno i drugie.

0
  • #5 16 Wrz 2017 13:43
    Kazor26
    Poziom 5  

Kolego proponuje sprawdzić wiązka koło skrzyni biegów, ona leci tam pod filtrem powietrza . Wiązka rozetki w jak niższym punkcie bo może być tam woda . Jeżeli to nie działa proponuje sprawdzić przewody czyli odepnij wtyczkę koło skrzyni i od czola znajdź te przewody i je sprawdź. Najwyżej puść baypasa bokiem. Ostatnio to przerabialem . Powodzonka

1
  • #6 29 Paź 2018 19:13
    Sedtom
    Poziom 1  

Witam mam ten sam problem co było uszkodzone ?

0