Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Żadne wejście mini-jack nie działa :/

15 Sep 2017 13:09 3600 14
  • Level 5  
    Witam, ostatnio napotkałem dość dziwny problem. Mianowicie żadne wejście mini-jack nie działa :/. Chciałem sprawdzić co nieco w Panelu Realtek HD Audio ale po prostu go nie ma. Problem zauważyłem wczoraj gdy chciałem coś posłuchać na głośnikach. Niby wszystko jest podpięte tak jak należy. Wątpię żeby wszystkie wejścia w jednym momencie się popsuły. Proszę o pomoc :)

Sprzęt:

proc. : AMD A8-6600k
    karta graf. GTX 960 OC 2 GB
    płyta główna: Gigabyte F2A78M-DS2
    zasilacz: Termaltake 530W
    ram: 8GB DDR3 od Gigabyte

reszta informacji o podzespołach wydaje mi się zbędna ;)
  • Helpful post
    Level 43  
    Netvor wrote:
    reszta informacji o podzespołach wydaję mi się zbędna

Jaki system?
  • Level 5  
    Windows 7 professional
  • Level 43  
    Screen z Menadżera urządzeń zamieść.
  • Helpful post
    Level 8  
    Podstawowa sprawa: zrobić wszystko co nic nie kosztuje.

1) Sprawdzić słuchawki
    2) Przeinstalować sterowniki karty dźwiękowej
  • Helpful post
    Level 20  
    Mogą być trzy możliwości:
    1. Ustawienia Biosu
    2. Coś z systemem lub sterownikami.
    3. Uszkodzenia na płycie glównej (karcie dzwiękowej, gniazdach)
  • Helpful post
    Level 8  
    ja bym przeinstalował sterowniki od karty dzwiękowej
  • Helpful post
    Level 20  
    Ustaw ustawienia fabryczne w biosie i zobacz co się dzieje. A jeśli znasz się bardziej na "kompach", to poszukaj urządzeń wewnętrznych i znajdź "audio" lub podobnie i ma być "enabled" ustawione obok.

Dodano po 3 [minuty]:

Netvor wrote:
    Witam, ostatnio napotkałem dość dziwny problem. Mianowicie żadne wejście mini-jack nie działa :/. Chciałem sprawdzić co nieco w Panelu Realtek HD Audio ale po prostu go nie ma. Problem zauważyłem wczoraj gdy chciałem coś posłuchać na głośnikach. Niby wszystko jest podpięte tak jak należy. Wątpię żeby wszystkie wejścia w jednym momencie się popsuły. Proszę o pomoc :)

Sprzęt:

proc. : AMD A8-6600k
    karta graf. GTX 960 OC 2 GB
    płyta główna: Gigabyte F2A78M-DS2
    zasilacz: Termaltake 530W
    ram: 8GB DDR3 od Gigabyte

reszta informacji o podzespołach wydaję mi się zbędna ;)

Kolega jasno pisze że głośniki też nie działają, tak ja to rozumiem, to po co pytać o słuchawki?
  • Level 5  
    Pobawię się w biosie. A co z tym urządzeniem audio i gdzie mogę znaleźć tą opcje enabled/disabled ?

Jeśli nic nie zadziała przeinstaluję sterowniki dźwiękowe.
  • Helpful post
    Moderator of Computers service
    W BIOSie nie ma się co bawić, w menedżerze urządzeń przecież widać, że karta jest włączona.
    Proponuję jeszcze zajrzeć do panelu sterowania -> dźwięk -> odtwarzanie i sprawdzić, czy właściwe urządzenie jest ustawione jako domyślne. W systemie są cztery urządzenia audio, a system będzie odtwarzał dźwięk przez urządzenie ustawione jako domyślne. Można na każdym z urządzeń odtwarzającym kliknąć prawym przyciskiem i nacisnąć testuj, żeby zobaczyć, czy dźwięk jakiś się produkuje.
  • Level 5  
    Dzięki wielkie wszystkim za pomoc!!

Wystarczyło zainstalować sterowniki. :) Nie wiem czemu zniknęły. Pc był w naprawie może zrobił jakieś "grubsze" czyszczenie. :D
    Wszystko działa jak należy. :) Menadżer Realtek HD Audio znów się pojawił. :)
    Jeszcze raz dziękuję.

Zamykam temat.