Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] Blaupunkt BA40A234TC - Jest g這s, brak pod鈍ietlenia i obrazu

15 Wrz 2017 13:51 9828 30
  • Poziom 21  
    P造ta g堯wna TP.MSD309.BP710,
    napi璚ie z drivera ok. 77V
    12V (CNB2) - jest,
    3.3V (DL41) - jest,
    3.3V -jest
    1.15V (VDDC) - jest,
    5V - jest,

Objaw jest taki - TV w陰cza si, g這s dzia豉, zmieniaj si kana造, reaguje na pilota itd.
    Brak pod鈍ietlenia matrycy, brak obrazu.
    Usterka powsta豉 nagle.

Czy kto spotka si z podobn sytuacj?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    tengu napisa:
    brak obrazu

Jeste pewien? Matryca zasilana?

Dodano po 3 [minuty]:

Andrzej4567 napisa:
    Przed rozebraniem matrycy do naprawy

Mo瞠 nie by takiej potrzeby :-)

Dodano po 37 [sekundy]:

tengu napisa:
    Blaupunkt BA40A234TC

Czy aby ten numer jest wpisany poprawnie?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Tutaj od samego pocz徠ku nic nie jest poprawnie!

GanCegall napisa:
    Mo瞠 nie by takiej potrzeby :-)

Pewnie mo瞠 nie by.
    Ale ....
    Cytat:
    Objaw jest taki - TV w陰cza si, g這s dzia豉, zmieniaj si kana造, reaguje na pilota itd.

I co ty na to?
  • Poziom 35  
    mirex napisa:
    I co ty na to?

Za ma這 danych , nie b璠 wr騜y, co my郵isz pad這?
  • Poziom 35  
    Andrzej4567 napisa:
    Je瞠li p造ta g堯wna dzia豉 dobrze

Na jakiej podstawie twierdzisz 瞠 main dzia豉 dobrze?
  • Poziom 35  
    Andrzej4567 napisa:
    Na 99% powinien by main dobry.

A co z pozosta造m 1%? Mo瞠 to akurat ten przypadek? Nie ma co si gor帷zkowa, trzeba poczeka na odpowiedzi na pytania.
  • Poziom 43  
    Autor wrzuci temat, zrobi sobie weekend, jak wr鏂i, to poczyta. Produkujcie si, produkujcie. ;)
    A on na to jak na lato - nic nie robi ale zrobi. A mo瞠 i zarobi. ;)
  • Poziom 35  
    mirex napisa:
    Produkujcie si, produkujcie

kto sie produkuje?a no jest jeden ale zrozumial :-) poczekamy zobaczymy...
  • Poziom 21  
    Nie zrobi sobie wolnego tylko z chorym dzieckiem siedzi...
    Pod陰cza貫m wcze郾iej zewn皻rzne zasilanie do led闚 i nie widzia貫m 瞠by pod鈍ietla造. Jakie informacje dodatkowo s potrzebne?
    Gdybym mia schemat to na bank nie zawraca豚ym g這wy nikomu.
    Poza tym siedz w troch innej elektronice i mog czego nie zna...

Do rzeczy - driver led闚 to OB3350 (z g這wy pisz ale na 99% taki siedzi). Wygl康a na to, 瞠 dzia豉, poniewa wysterowuje tranzystor i dalej na wyjsciu ledow jest 77-78V.

Wszystkie opisane na p造cie napi璚ia si zgadzaj. Zastanawia mnie stabilizator 1117 ADJ (wiadomo regulowany), na wyjsciu kt鏎ego jest 1.5V - nie wiem czy to w豉軼iwa warto嗆.

Czy po pod陰czeniu zewn皻rznego zasilania do led闚 powinno by wida to na matrycy, czy trzeba je zdemontowa by zobaczy efekt?
  • Poziom 43  
    tengu napisa:
    Pod陰cza貫m wcze郾iej zewn皻rzne zasilanie do led闚 i nie widzia貫m 瞠by pod鈍ietla造. Jakie informacje dodatkowo s potrzebne?

No chyba podstawowe! Ile wolt闚, z jak wydajno軼i pr康ow, a przede wszystkim jaka matryca!
    tengu napisa:
    driver led闚 to OB3350 (z g這wy pisz ale na 99% taki siedzi). Wygl康a na to, 瞠 dzia豉, poniewa wysterowuje tranzystor i dalej na wyjsciu ledow jest 77-78V.

I znowu - dok康 nie wiadomo jaka matryca, to to napi璚ie nic nie m闚i. Wiadomo tylko, 瞠 jest podwy窺zane, wi璚 "co tam" dzia豉. Mo磧iwe, 瞠 w豉郾ie tyle ma by "na luzie". ;) Zapewne jednak 幢e to mierzysz. Raczej jest znacznie wi璚ej. ;)
    tengu napisa:
    Zastanawia mnie stabilizator 1117 ADJ (wiadomo regulowany), na wyjsciu kt鏎ego jest 1.5V - nie wiem czy to w豉軼iwa warto嗆.

Mo瞠 tak by. Standardowa warto嗆.
    Przypominam, co napisa Andrzej - p造ta g堯wna w zasadzie dzia豉 poprawnie. Przynajmniej tak na pierwszy rzut oka wygl康a. Podejrzewam, 瞠 "obraz" te jest. Ale na pytanie o zasilanie matrycy nie odpowiedzia貫.
    tengu napisa:
    Czy po pod陰czeniu zewn皻rznego zasilania do led闚 powinno by wida to na matrycy,

Oczywi軼ie, 瞠 powinno o ile jest do嗆 wolt闚 i miliamper闚 pod陰czone. ;)

Popraw model TV. Podaj wszystko, najlepiej obie "nazwy" - BLA... , BA... plus zasilacz, plus matryc.
  • Spec od monitor闚
    To chyba ten model ... Blaupunkt B40A233TC
    - matryca V400HJ6PE1 Innolux, 1920x1080
    Blaupunkt BA40A234TC - Jest g這s, brak pod鈍ietlenia i obrazu

Wsad Link

Lub
    z forum Elektrody Link_ V400HJ6-PE1

Main (ebay) ok. 45 euro
    Foto listw (4 x 10Led)

Blaupunkt BA40A234TC - Jest g這s, brak pod鈍ietlenia i obrazuBlaupunkt BA40A234TC - Jest g這s, brak pod鈍ietlenia i obrazu

:!: to z Blaupunkt 40/234I-WB-5B-FHKDUPS-UK

A mo瞠 jednak BA40243TC z inna matryc i sytuacja si troch zmienia, a twoje pierdo造 mo積a sobie wtedy ... ;)

Tym niemniej bardzo ci prosz o udowodnienie, 瞠 to prawda:
    lisek napisa:
    V400HJ6PE1 .... Foto listw (4 x 10Led)
  • Spec od monitor闚
    ! 1-wszy i ostatni raz
    Link

Masz na drugim foto, opis listw >> poszukaj sobie w .. sieci (ebay/ wskaz闚ka)
    np.
    V400HJ6-PE1 string LED
    odp.
    Cytat:
    led string , led40d12-zc14-04(a) , 30340012203 for v400hj6-pe1
  • Poziom 43  
    lisek napisa:
    ! 1-wszy i ostatni raz
    Link

Ale co jest na tym ukradzionym z internetu zdj璚iu? Napiszesz nam? Bo ja tam tylko widz jakie 4 zewn皻rznie pod陰czone listewki i nawet nie wiadomo do czego. ;)
    Nawet cholery 鈍ieci si nie chc. ;)
    http://www.tv-forums.com/forum/TV_Equipment_C...ssue_with_led_backlight_not_lighting_P163010/

Ale skoro ka瞠sz mi szuka, to c騜, spe軟i twoj pro軸 takim czym. ;)
    http://hdtvparts.net/products/6337-f50tpms339...7-element-40-led-tv-main-board-element-4.aspx

Ot urok "internet闚". ;)
  • Poziom 21  
    Wy Panowie to si chyba nie lubicie...

P造ta jest taka, jak w tym linku za陰czonym przez - Lisek
    http://www.tv-forums.com/forum/TV_Equipment_C...ssue_with_led_backlight_not_lighting_P163010/

TV mam w pracy i dlatego pisz z "g這wy".

Co do zasilania matrycy - na "folii" matrycy jest bezpiecznik i na nim jest 12V.
    Model TV spisa貫m z naklejki ale z tego co widz chodzi這 o inny numer.
    Wsad podmienia貫m (ten z elektrody).
    Co do napi璚ia zasilania led闚, to fakt, m鎩 miernik m鏬 nie uwzgl璠nia tego, 瞠 tam jest PWM i zani瘸 pomiar.
    Tak na zdrowy rozs康ek - w praktycznie ka盥ym modelu TV, w kt鏎ym siedzi p造ta jak w opisie, powinna zachowywa si podobnie, prawda?
    Co mam konkretnie - poza tym, o czym Koledzy pisali napisa? Mo瞠 kto ma schemat i m鏬豚y go udost瘼ni?
    To zamkn窸o by temat. (mam nadziej)

Dzi瘯uj i tak za na鈍ietlenie tematu.
  • Spec od monitor闚
    Jest TV Bush i na (ebay.co.uk) sprzedaj linijki do niego (£8.00/bar)
    BUSH 40/233FDVD
    matrix V400HJ6-PE1 (T390HVD03.0)
    bar IC-B-HWBC40D453 (10 piece LED)

Nie ma SM bo to czysty "made China" wyr鏏 pod nazw "niebieskiej pi貫czki Blaupunkt"
    p.s

By豉 kr鏒ka seria TV LED Haier (p造ta MS308C0-ZC01-01), brak SM
    matryca V400HJ6-PE1
    zintegrowana z T-CON: V390HJ1-XRME1, V400HJ6-PE1
    LED backlight: LED40D12-02(A) 30340012205

LED driver: OB3368AP zintegrowany z PSU TV3902-ZC02-01 (zasilacz na OB5269CP)

Blaupunkt BA40A234TC - Jest g這s, brak pod鈍ietlenia i obrazu
  • Poziom 43  
    tengu napisa:
    P造ta jest taka, jak w tym linku za陰czonym przez - Lisek

Lisek nie za陰czy tego linku. Ja go da貫m.
    Lisek tylko ukrad stamt康 fotografie, kt鏎e same w sobie o niczym nie 鈍iadcz!
    tengu napisa:
    Co do napi璚ia zasilania led闚, to fakt, m鎩 miernik m鏬 nie uwzgl璠nia tego, 瞠 tam jest PWM i zani瘸 pomiar.

A co wy z tym PWM?? Co wsp鏊nego ma PWM gdy pod鈍ietlenie nie dzia豉?? Tw鎩 miernik zosta po prostu wykorzystany w nieodpowiedniej chwili. I to tyle na ten temat.
    tengu napisa:
    Tak na zdrowy rozs康ek - w praktycznie ka盥ym modelu TV, w kt鏎ym siedzi p造ta jak w opisie, powinna zachowywa si podobnie, prawda?

Nieprawda. Je郵i chodzi o pod鈍ietlenie. Twoja p造ta g堯wna nie ma z nim nic wsp鏊nego. Poza wystawieniem rozkazu w陰cz/wy陰cz. Niekt鏎e nawet nie maj wcale regulacji nat篹enia pod鈍ietlenia.
    I uwierz, 瞠 schemat nie jest tu do czego potrzebny! Czy by go mia, czy nie mia, sta豚y w tym samym miejscu, w kt鏎ym stoisz.
    No ale skoro nie chcesz odpowiada na moje pytania, to sobie r鏏 z pomoc liska.
    Kt鏎y ci takie pierdo造 popycha, 瞠 a 瘸l czyta!
    tengu napisa:
    Wsad podmienia貫m (ten z elektrody).
    lisek napisa:
    My郵, 瞠 problem w Link

Ukryty link, to adres do zakupu zaprogramowanej pami璚i. ;)

We si skup, przeczytaj wszystko jeszcze raz, odseparuj 鄉ieci, pomy郵, bo wida, 瞠 co tam kumasz.
    I ruszysz z kopyta.
  • Poziom 24  
    tengu napisa:
    Wy Panowie to si chyba nie lubicie...

Ale nie! Mirek z Liskiem bardzo si lubi, tylko tak udaj...

A co do usterki, wszyscy "podaj w璠k do 這wienia zamiast da gotow rybk", a niekt鏎zy to nawet autorowi tematu daj "kuter rybacki". A tak naprawd to trzeba si dok豉dnie przyjrze/czym pod鈍ietli matryc i na 99,99% b璠zie widoczny obraz, a wtedy trza si wzi望 za listwy LED.
    Pewnie zaraz wszyscy na mnie "naskocz" 瞠 m闚i wprost co uszkodzone, ale jak widz ile emocji jest przy prostej usterce to mi si ..... A autor tematu widz帷 te "wzajemne docinki" zniech璚i si do Elektrody.
  • Poziom 27  
    Nie chc wprowadza w b陰d ale czy rozebra貫 matryce do led闚 ? Sprawd mo瞠 jedna lub kilka z pod鈍ietlania pad造.
    A mirex i lisek to s szpecami od TV - PROFESOROWIE ;-)
  • Poziom 43  
    No w豉郾ie panie kolejny podpowiadacz ... wcale nie trzeba rozbiera matrycy, aby si przekona. :) Cho pewnie trzeba b璠zie, aby naprawi. ;)
    I o tym by pierwszy post kolegi Andrzeja. Dalej ju nic nie powinno si w temacie pojawi, bo sprawa by豉by jasna, gdyby chcia這 si autorowi poczyta, poszuka, jak JEGO matryc zasili, 瞠by 鈍ieci豉. ;)
    Ale on do tej pory nie zainteresowa si swoim zasilaczem i wiadomo軼iami na jego temat, nie napisa, jaki ten zasilacz, nadal nie wie, jak ma matryc! ;)
    A gdyby wiedzia i poczyta, to policzy豚y sobie w kilka chwil wszystko. W kt鏎ej klasie dzieci teraz potrafi mno篡 i dzieli do 200? Albo chocia do 120. ;)
    No i mamy 9999 temat o pod鈍ietleniu LED w LCD. ;)

Na takie tematy ju powinien by szlaban na forum, tak jak kiedy na Philipsa L6.1, L6.2. :) Napisano ju wszystko. ;)
  • Poziom 21  
    Mirex- z ca造m szacunkiem, w elektronice siedz na tyle d逝go, 瞠 daj sobie rad. Nie jest moj z陰 wol 瞠 nie sprawdzi貫m tego i tamtego
    bo tak jak pisa貫m sprz皻 mam w pracy i nie wszystko pami皻am.
    Nie prosz o gotowe rozwi您anie problemu poniewa zazwyczaj sam dr捫 temat, ale w tym wypadku, mam ma這 czasu na ten szmelc a niestety inne tematy jeszcze na g這wie.
    Prosili mnie tylko 瞠bym go zrobi - na portierni nie maja podgl康u monitoringu...

Postaram si ju g這wy nie zawraca.

Dzi瘯uj za pomoc.
  • Pomocny post
    Spec od monitor闚
    Skoro masz g這s, nie masz pod鈍ietlenia i obrazu > sprawdz:
    1. pod t ciemno軼i czy "co wida"/ pod鈍ietl z boku latark
    - jak cos wida masz winnego
    2. napi璚ia na stabilizatorach na p造cie , jest ich kilka ,
    Poniewa nie ma SM na t (TP.MSD309.BP710) popatrz w Link
    * lub to Link
    3. EEprom
    * dotyczy prawie wi瘯szo軼i p造t opisywanych jako TP.MSD309.BPxxx/ wcze郾iejszych p造t na T.MSD306.BP...

Na p造cie TP.MSD309.BP85 napi璚ie z drivera LED ma ok. 60-62V

p.s
    kol. mirex mia貫m nie pisa, ale poniewa oskar篡貫 mnie ( 瞠 jestem z這dziejem) :cry: , ponadto wcze郾iej moderator napisa Tobie "kilka ciep造ch" s堯w, a Ty kol. dalej swoje...
    wi璚 zgodnie z Regulaminem pchn spraw dalej ....

....prywatne strony/linki s p豉tne i obwarowane pewnymi przepisami po 軼i庵ni璚iu ... danych (na prywatny u篡tek) .
    Ten za陰czony link (a moja fota) prowadzi豉 do og鏊nodost瘼nej strony... (tv-forums.com) > foto . zamieszczone na (s1250.photobucket.com) bez 瘸dnych obwarowa!

Cytat:
    Ale co jest na tym ukradzionym z internetu zdj璚iu?

Cytat:
    Lisek nie za陰czy tego linku. Ja go da貫m.
    Lisek tylko ukrad stamt康 fotografie,

Nie tego spodziewa貫m sie po Tobie?!
  • Poziom 43  
    Doprawdy? Mnie uczono, 瞠 je郵i si co sk康 bierze, to si podaje link.
    A czy to twoje osobiste, umieszczone gdzie tam pod jakim kolejnym nickiem, czy Antka z Pcimia, to mnie ju w tym momencie nie interesuje.
  • Poziom 35  
    tengu napisa:
    na portierni nie maja podgl康u monitoringu...

Na zdrowie im wyjdzie :-) teraz musz robi cz窷ciej obchody :-) i to ju dwa dni! Jak mo積a tak d逝go naprawia jeden telewizor-zabawka, przecie napisa貫:
    tengu napisa:
    w elektronice siedz na tyle d逝go, 瞠 daj sobie rad.
  • Poziom 21  
    GanCegall napisa:
    tengu napisa:
    na portierni nie maja podgl康u monitoringu...

Na zdrowie im wyjdzie:-) teraz musz robi cz窷ciej obchody:-) i to ju dwa dni! Jak mo積a tak d逝go naprawia jeden telewizor-zabawka, przecie napisa貫:
    tengu napisa:
    w elektronice siedz na tyle d逝go, 瞠 daj sobie rad.

Mo瞠sz mi napisa, co Tw鎩 post wni鏀 sensownego w t "przepychank"?
    Napisa貫m, 瞠 mam sporo innych temat闚 i generalnie ten tv robi w czasie przerwy - czyli ok 15min dziennie. Wystarczy?
    Dajmy na luz z tym dogryzaniem, ok?
  • Poziom 35  
    tengu napisa:
    Mo瞠sz mi napisa, co Tw鎩 post wni鏀 sensownego w t "przepychank"?

A co wnios造 poprzednie, grubo bardziej merytoryczne, na podstawie kt鏎ych ten tv zosta豚y naprawiony nawet przez np. g鏎nika przodkowego. :D
    Nie ma 瘸dnego "dogryzania" czy "przepychanki", to tylko kwestia Twojej indywidualnej interpretacji.