Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka laserowa HP 4L dobór części

15 Wrz 2017 15:13 696 3
  • Poziom 8  
    Witam,
    posiadam bardzo starą drukarkę laserową HP 4L. Ostatnio miałem z nią coraz więcej problemów. Stała nieużywana przez kilka lat. Jakiś czas temu uruchomiłem ją, początkowo brudziła kartki, ale po gruntownym czyszczeniu, nasmarowaniu mechanizmów i kupieniu oryginalnego toneru drukowała jak nowa. Problem polegał na tym, że trzeba było drukować pojedynczo strony, bo inaczej po wydrukowaniu jednej, czasem dwóch, drukarka zacinała się i pojawiał się błąd odnośnie zacięcia/braku papieru. Później problem się pogłębił i często nie dawało się wydrukować nawet jednej strony. To nie jest kwestia złych sterowników, bo sprawdzałem ją na Windowsach 7 64-bit, 10 64-bit i XP. Czytając tematy tutaj na forum doszedłem do wniosku, że to wina fusera. Później podczas kolejnych prób było słychać dość głośny trzask. Rozebrałem fuser - okazało się, że pękła porcelanowa grzałka. Przemierzyłem ją - powinna mieć ok 440 kΩ, a ma 380-400 kΩ. Bezpiecznik termiczny jest sprawny. Wszystkie kontrolki zaczęły się świecić. Szukam już od kilku dni części do niej i nigdzie już nie są dostępne. Można jedynie zamówić z USA i to za ponad 100 dolarów. Znalazłem jedynie aukcję, ale z grzałką do modelu 4P.
    Orientuje się ktoś, czy sama grzałka bez całego mechanizmu fusera z modelu 4P pasuje do modelu 4L? Chciałbym też na wszelki wypadek wymienić wałek dociskowy grzałki, ale dostępny jest tylko z modelu 5P. Czy będzie pasował? Wygląda praktycznie tak samo, ale pewności nie mam.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 11  
    Literka P oznacza postscript, czyli płytkę z programem, umieszczoną tam, gdzie pamięci i nie powinna mieć wpływu na resztę mechanizmu. Natomiast numer to już nowy model, ale podobny. Jeśli wymiary zewnętrzne są identyczne to można zaryzykować.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 8  
    Grzałka pasowała, ale to nic nie pomogło. Możliwe, że ona też jest uszkodzona, ale to raczej wina formattera. Wygląda to tak, jakby bufor drukarki się zapełniał i przez to drukarka się zatrzymuje. Można drukować pojedynczo strony, ale po każdej trzeba poczekać kilka sekund, aż kliknie któryś z przekaźników - dopiero wtedy można wysyłać do druku kolejną stronę. Gdy wyślę się od razu bez czekania, to na 90% znowu się zablokuje. Ustawienie opcji, żeby drukarka rozpoczynała drukowanie po przesłaniu ostatniej strony dokumentu też nie pomaga, bo drukarka i tak "nie słucha" i rozpoczyna drukowanie po wczytaniu pierwszej strony. Nie ma do niej sterowników do Windows 7/10 tylko Windows Update. Poza tym podczas drukowania jakiegoś dokumentu, który zajmuje np 1 MB, to w buforze pokazuje, ze ten plik ma co najmniej 5 razy tyle. Sprawdzałem kabel LPT - podłączałem 3 różne i zawsze jest to samo. Patrzyłem na 3 wersjach Windows: XP, 7, 10 na dwóch różnych komputerach i zawsze jest to samo, więc to musi być wina samej drukarki.
  • Poziom 11  
    Jeśli grzałka, ta ceramiczna płytka, jest cała i grzeje to jest dobra. Teflonowa koszulka też ma być nie uszkodzona. Uszkodzona grzałka powoduje, że wydruki dadzą się ścierać. Trzeba wyjąć kasetę i spojrzeć na bęben, jeśli jest brudny to ładnego wydruku nie będzie, trzeba kasetę nareperować, spowodować aby elementy czyszczące spełniały swoją rolę. Do drukarki, takiej starej, wypada dodać pamięci. Do tych pewnie będą pasowały od starych komputerów, tylko trzeba je nieco poprawić. Wydruk nie powinien się blokować, czasami może pomóc wydruk przez pcl zamiasts ps. Pozdrawiam