Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

- Nowa mysz nie działa na żadnym komputerze

FoxtrotFloletten 15 Sep 2017 15:49 2655 14
 • #1
  FoxtrotFloletten
  Level 5  
  Witam, kupiłem nową mysz bezprzewodową Logitech M185. Po podpięciu do USB (2.0 oraz 3.0) wyskakuje komunikat "Nie rozpoznano urządzenia", mam Windows 7. Sprawdziłem sterowniki, nigdzie nie wyskakuje pytajnik, nigdzie nie ma błędu (wstawiam scr). Pojawił się natomiast nowy sterownik - Mysz Miscrosoft PS/2 (przed podłączeniem go nie było). Reinstalowałem sterowniki, ponownie uruchamiałem komputer, wypinałem i wpinałem ponownie wszystkie urządzenia USB (mam również klawiaturę bezprzewodową Logitech) w różnych kolejnościach. Mysz nie działa również w komputerze brata, ten sam komunikat. Mimo, że on ma dokładnie taką samą myszkę, M185.
  Na myszy po wpięciu nic się nie świeci, nic nie reaguje. Bateria sprawdzona.
  Myszy nie widzi również program Logitech Options, ani SetPoint, pobrane z oficjalnej strony Logitech.
  Macie jakie pomysły? Czy jedyne wyjście to wysłać z powrotem do sklepu z reklamacją?
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  szkieletor11111
  Level 21  
  Włączyłeś mysz?
  Włóż sprawną baterię, włącz mysz, przełącznikiem na spodzie, na krotko zapala sie dioda na myszce.
 • #3
  FoxtrotFloletten
  Level 5  
  Teraz włożyłem mysz brata do mojego komputera, wszystko załapało i działa. Pojawił się sterownik Logitech. Po odpięciu myszki sterownik znikł. Następnie wpiąłem moją, dalej nie działa. Gdy są wpięte obie, sterownik jest, jego działa, moja zaś (oczywiście) nie.
  Co do lampki. W modelu M185 jak widać tak nie jest. Wnioskuję to z tego, że u mnie ten proces, który przedstawiłeś nie zadziałał, u myszki mojego brata również nie. Po przełączeniu przycisku lampka nie zaświeca się również w myszce, która funkcjonuje normalnie.
 • #4
  qs300
  Level 31  
  Jedyny sposób to oddać mysz do reklamacji i po sprawie. Sprzęt Logitech można wysłać samemu do serwisu https://rma.fixit-service.com/ , oczywiście wysyłka na koszt serwisu.
 • #6
  FoxtrotFloletten
  Level 5  
  Wysyłam na gwarancji, dam znać jaka jest odpowiedź.
 • #7
  sanfran
  Level 40  
  Logitech M185 zainstaluje się poprawnie już przy włożonym odbiorniku USB. Włączenie myszy, czy obecność baterii nie ma znaczenia. W twoim przypadku jest uszkodzony układ w USB; a że myszy z odbiornikiem są parowanie w fabryce to musisz dostać nowy zestaw.
 • #9
  Kasek21
  Level 43  
  qs300 wrote:
  Odbiornik można samemu sparować i to nie koniecznie od Logitecha😉

  Napisz jak?
 • #11
  qs300
  Level 31  
  Znajomy z pracy parował czujnik od nie wiem jakiej myszy z myszą Logitecha za pomocą programu od Logitech. O ile kumpel do jutra dojdzie do siebie i przyjdzie do pracy, to podpytam go, jakiej firmy był nadajnik.
 • #12
  FoxtrotFloletten
  Level 5  
  Moja mysz to Logitech 185 a klawiatura to Logitech K270. Posiadają prawie taki sam odbiornik, choć klawiatura ma jeszcze narysowane pomarańczowe słońce (?) na boku. Nie wiem, może by się dało to sparować, choć ani ja nie znam się na elektrotechnice ani nikt z moich znajomych :/ Po za tym wolę to odesłać i dostać nowe sprawne :)
 • #14
  FoxtrotFloletten
  Level 5  
  Mam SetPoint. lecz była tam tylko zakładka klawiatura oraz ustawienia, w ogóle brak opcji myszy (?). Przyjęli reklamację i odesłali myszkę :)
 • #15
  FoxtrotFloletten
  Level 5  
  Druga myszka nie działa, to znaczy działa aczkolwiek kursor ucieka w prawy górny róg zaraz po włączeniu. Próbowałem na 2 innych urządzeniach, tak samo. Zresetowałem komputer, sterowniki, wymieniłem baterię - nic nie pomogło. Przeczytałem w necie, że to może być przez uszkodzony laser w myszce. Ponadto myszka zawierała ślady użytkowania takie jak lekkie zarysowania tych podkładek przyklejonych od spodu, na których się opiera myszka. Aha, wspominałem, że obie myszki przyszły nie w pudełkach tylko we FOLIOWYCH WORECZKACH? Trudno, odsyłam drugi raz, tym razem z prośbą o odesłanie pieniędzy.
  Mam dość i pojechałem do Saturna i tam kupiłem. Dałem 30zł więcej ale przynajmniej wiem, że będzie działać.