Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana grzałki w podgrzewaczu Ariston SG 30 OR PL

Mental111 15 Sep 2017 18:03 4161 5
    Mental111
    Level 2  
    Cześć. :)
    Mam mały problem - chciałbym wymienić grzałkę w moim starym podgrzewaczu wody Ariston SG 30 OR PL, ale żadna ze znalezionych przeze mnie w internecie grzałek nie pasuje wyglądem do tej, którą wyjąłem ze środka. Na początek zamieszczam zdjęcie naklejki znamionowej:
    A tu zdjęcia wyjętej grzałki:
    Wymiana grzałki w podgrzewaczu Ariston SG 30 OR PL Wymiana grzałki w podgrzewaczu Ariston SG 30 OR PL Wymiana grzałki w podgrzewaczu Ariston SG 30 OR PL
    Główne różnice jakie zauważyłem to:
    - grzałka jest odgięta w literę V (te z internetu mają kształt litery U), choć nie wykluczam, że mogła odgiąć się sama po latach pracy,
    - brak w niej jednej rurki, które mają wersje z internetu (na obrazku poniżej oznaczona strzałką). Nie wiem do czego ona służy i czy jej obecność nie będzie przeszkadzać.
    Oto typowa grzałka z internetu:
    Pytanie brzmi: czy wymieniał ktoś może taką grzałkę w tym samym modelu i czy mogę bez problemu zakupić tę internetową wersję, różniącą się od wyjętej z podgrzewacza?
    Pedros050
    Level 43  
    Witam .Myślę że takiej Włoskiej grzałki to już nie dostaniesz . Wydaje mi się że ta będzie odpowiednia zamiast tej Włoskiej grzałki . Link
    Mental111
    Level 2  
    PITERRR wrote:
    Witam .Myślę że takiej Włoskiej grzałki to już nie dostaniesz . Wydaje mi się że ta będzie odpowiednia zamiast tej Włoskiej grzałki . Link

Dzięki za link. Sprawdzę wymiary i jak będzie pasować, to rozważę zakup.
    yomek_qtno
    Level 1  
    Podłącza się pod temat. Jak dostać się do grzałki? Przez panel ja widać ale przez otwór na pewno nie wyjdzie.
    gtsla86
    Level 11  
    yomek_qtno wrote:
    Podłącza się pod temat. Jak dostać się do grzałki? Przez panel ja widać ale przez otwór na pewno nie wyjdzie.

Grzałka jest dokręcana do tej części owalnej śrubką na klucz imbusowy. Na youtubie są filmy z wymian grzałek. Ja wymieniałem tydzień temu termostat i grzałkę w aristonie 50l z serii blue. Więcej czasu straciłem na czyszczeniu zbiornika po użytkowaniu przez 4 lata niż wkręcanie i skręcanie nowej grzałki z termostatem.
    hajs444
    Level 17  
    MZ jeśli gniazdo z uszczelką pasuje wymiarami oraz moc to spokojnie zamawiaj tę z internetu. Możliwe że już tego modelu nie produkują i jest to po prostu model zamienny. Ta rurka którą wskazałeś to miejsce na czujnik temperatury który pewnie w nowszych modelach występuje.