Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

scania 4 - Błąd zawieszenia

15 Wrz 2017 20:06 1503 10
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich.
    Prosiłbym o odczytanie błędu zawieszenia scania 6 długich błysków
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 32  
    Witam. Czy na pewno dobrze odczytałeś kod migowy? Sześć długich sygnałów to kod 60 . Takiego kodu nie mam w SD2 , jest 61, 62, itd. czyli sześć długich sygnałów i np. jeden krótki lub dwa krótkie. Sprawdź jeszcze raz.
  • Poziom 12  
    A to może będzie 41 42 ?
  • Poziom 32  
    W pierw upewnij się jakie masz ( na pewno ) kody usterek. Do każdego kodu jest przypisana usterka , więc nie może być żadnych wątpliwości w ich odczytaniu , mam na myśli kody błyskowe inaczej będziemy błądzić w podpowiedziach.
  • Poziom 12  
    2 długie 7 krótkich
    5 długich 1 krótki
    5 długich 2 krótkie
    Wcześniej miałem jeszcze 8 długich i 1 krótki
  • Poziom 32  
    27 - czujnik ciśnienia ( na poduszce pneumatycznej , most napędowy), zbyt niskie napięcie między przewodem sygnału a masą. Zdejmij wtyczkę z czujnika i sprawdź czy nie ugnite styki lub sam czujnik szwankuje.
  • Poziom 12  
    Te czujniki na tyle wszystkie wymieniłem,tylko teraz pierwszy most czy drugi?.
    Są chyba 3 zawody pod skrzynką akumlatorową jeden puszcza powietrze ale wewnątrz układu to do wymiany tak? , z tyłu poduszki szczelne przewody i łączenia też a 15 min i zejdzie a przód trzyma.
  • Poziom 32  
    Skoro puszcza powietrze " do wewnątrz układu" to nie koniecznie jest zepsuty może być tak , że on uzupełnia ciśnienie w układzie który je traci . Piszesz, że po 15 minutach tył siedzi więc nieszczelność na pewno gdzieś jest.
  • Poziom 12  
    Sprawdzę poduszki w kabinie czy one nie puszczają, bo jak zejdzie tył to kabina też a przód dalej stoi a poduszki na zawieszeniu wszystkie nowe.
  • Poziom 32  
    To sprawdź jeszcze zawór poziomujący poduszki kabiny , bardzo lubi puszczać powietrze . Poziomki są dwie , przód i tył kabiny ale dobrze było by abyś prześwietlił cały pojazd pod kątem ubytków . Moja rada to woda z mydłem w butelce po płynie do mycia szyb lub inna ale taka z " psikaniem" i spryskać podejrzane miejsca, tam gdzie pojawią się bańki tam jest ubytek.

Dodano po 20 [minuty]:

No i chciał bym byś dokładnie przeczytał lekturę którą podesłał Ci Hadżi .