Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wybór słuchawek wyciszających

jelonek95 15 Wrz 2017 23:18 450 1
  • #1 15 Wrz 2017 23:18
    jelonek95
    Poziom 2  

Siemanko, sąsiad robi remont od paru miesięcy, więc zakupiłem sobie słuchawki wygłuszające Hellberg Secure 1 (SNR 26dB, H 30dB, M 23dB, L 15dB), które średnio się spisują. Teraz postanowiłem kupić coś lepszego i na oku mam Peltor Optime III H540A za 70 zł (SNR 35dB, H 40dB, M 32dB, L 23dB) i Peltor X5A (SNR 37dB, H 37dB, M 35dB, L 27dB) za 120 zl. Chciałbym się doradzić, które z nich wybrać, bo te drugie, które są prawie 2 razy droższe mają lepszy ogólny stopień wygłuszenia i lepiej tłumią niskie i średnie częstotliwości, ale przy wysokich lepiej spisują się te tańsze. Które byście wybrali?

0 1
  • #2 16 Wrz 2017 04:11
    januszx3
    Poziom 30  

Twoje pytanie o wybór słuchawek wyciszających, jest świetną okazją do przypomnienia skuteczniejszego, od pasywnego, bo aktywnego sposobu wyciszania ( tematyka dotyczy- "Active Acoustic Noise Control"). Dlatego proponuję Ci zapoznać się szerzej z tym sposobem -np. Link, Link
    Realizację takiego projektu ze słuchawkami, robiłem już wiele lat temu, … i nie wymagał poniesienia większych kosztów.
    A uszy nie są jedyną drogą do wnikania hałasu (np. otwarte usta, …ale tu nie o medycynie).

1