Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Praca w niemczech jako elektryk ?

ari94 15 Sep 2017 23:20 3354 4
Telkom Telmor
    ari94
    Level 10  
    Witam,
    Mam 22 l. ukończone technikum elektryczne, za kilka miesięcy inż. z elektrotechniki. Myślę o wyjeździe do Niemiec żeby pracować tam na stanowisku elektryka lub podobnym. Ta praca nie jest mi obca - w okresach przerw od nauki pracowałem w firmach elektroinstalacyjnych (przerobiłem 6 takich firm). Mam tzw. "sep", prawko kat. B. Nie ukrywam, że zależy mi na pieniądzach, a karierą inżyniera szybko nie zarobię :D , albo zatrzymam się na pułapie 3k PLN. Język angielski lubię i znam komunikatywnie, niemieckiego uczę się od gimnazjum (ale z tym gorzej). Z tego co widzę na olx przykładowo to zarobki elektromontera w Niemczech są dosyć wysokie nawet powyżej 10k PLN/miesiąc. Może się wypowiedzieć ktoś kto pracuje w taki sposób w Niemczech, przybliżyć jak to wygląda, zarobki, co ile zjazdy, czy trzeba mieć DG itp.? Może jakaś opinia w porównaniu z warunkami w PL plusy, minusy? Czy jest szansa, że wezmą mnie bez jakiegoś dłuższego doświadczenia itp.? Czy jest duże zapotrzebowanie tam na elektryków, takie jak np. w PL czy większe ?

Moderated:

• Telkom Telmor
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    Aby pracować w Niemczech na stanowisku elektryka musisz zdać niemiecki egzamin, zdobyć niemieckie uprawnienia i poznać ich normy w tej dziedzinie.
    Planujesz pracować samodzielnie, czy zatrudnić się w jakiejś firmie?
    Z językiem angielskim lepiej szukać pracy w Danii. Wyższe zarobki, łatwiej się dogadać po angielsku.
  • Telkom Telmor
    ari94
    Level 10  
    Pewnie, że zatrudnić się w jakiejś firmie. Na razie robię rozeznanie, dzięki za info odnośnie Danii, z tego co widzę to jest to mały kraj. Czy elektromonterzy są tam poszukiwani ?

DriverMSG pracowałeś w Danii ? możesz opisać co nieco, jak wyglądają zarobki na stanowisku elektromontera itp. ?
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    Nie pracowałem w Danii, mam kliku znajomych którzy tam pracowali lub nadal pracują. Samą pracę sobie chwalą, zarobki dużo lepsze niż w Niemczech, jedynie sam pobyt drogi.
    Nie wypowiem się odnośnie tego konkretnego zawodu, gdyż nie znam nikogo pracującego w tym fachu poza granicami PL.
    nici
    Moderator of Car Maps
    DriverMSG wrote:
    jedynie sam pobyt drogi.
    Drogi , szczególnie żarcie. Chleb na nasze ok 15zł i w dodatku mniejszy.

W każdym prawie kraju UE pracują Polacy, poszukaj może jakiegoś forum odnośnie pracy naszych w Danii. Na pewno łatwiej znaleźć kogoś lub poczytać jak to tam wygląda.

Tak jak kolega również pisał, niemcy tolerują tylko swój język szwabski , z angielskim wszędzie tylko nie niemcy.