Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nokia 8110 - Sprawna nokia 8110 wymaga regeneracji baterii

16 Wrz 2017 08:41 564 6
  • Poziom 15  
    Witam
    Jakiś czas temu trafił w moje ręce karton z telefonami. Z racji, że kolekcjonuje i używam starych telefonów chciałem zregenerować baterię. Wydało się to proste lecz za bardzo.

Wrzuciłem dwa takie nowe ogniwa w baterię i myślałem, że super będzie. Po dniu w pracy gdzie korzystałem intensywnie z telefonu wieczorem padł. Cała noc w ładowarce i rano w sobotę odłączyłem. Pełen bez używania wytrzymał tak samo do wieczora. Nie rozumiem dlaczego korzystając czy nie trzyma tylko tyle.

Ktoś ma lepszy pomysł jakie ogniwa tam włożyć?
    aktualne ogniwa mają wymiar 5mm x 55mm x 19mm i są dwa ogniwa.
  • Poziom 15  
    A no niby oryginalna bateria ma pojemność 400mah. Ogniwa które włożyłem mają po 200mah.
  • Poziom 5  
    Witam. Trafiła mi się taka sama Nokia, ale bateria martwa. Chciałbym ją zregenerować.
    Czy mógłbyś powiedzieć, jakie ogniwa zastosowałeś i gdzie je dostanę? Sklepy elektroniczne i z laptopami obszedłem. ''Specjaliści'' rozkładają ręce, lub otwarcie mówią, że nie chce im się w to bawić.
    Z góry dzięki za odpowiedź.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Na aliexpres kupiłem ogniwa. Jakoś 15zl za oba. Zastosowałem nimh. Fabrycznie było chyba nicd. Ale od tego czasu telefon działa ponad tydzień na baterii.

Dodano po 1 [minuty]:

17,24 zł 35%OFF | Polimerowa bateria 200 mah 3.7 V 401145 smart home MP3 głośniki akumulator litowo-jonowy do dvr, GPS, mp3, mp4, telefon komórkowy, mów
    https://s.click.aliexpress.com/e/mMK7BHtgf
  • Poziom 5  
    Fabrycznie były tam wstawione właśnie Li-Ion. Jako pierwsza takowe dostała je Nokia 8110. Wcześniej te 2110, 3110, 1611, Mobiry, Talkmany i inne starocie miały Ni-Cd i w najlepszym wypadku Ni-MH. Ale jak widać przeżyły ''lijonkę'' z ''Matrixa''. Miałem takie antyki i każdy jeden choć na chwilkę rozmowy i ''zabawę'' dzwonkami odpalił. 8110i natomiast nic, ładuje, ładuje i nie naładuje. Mam ich z 5, każda tak samo martwa, sprawdzane na dwóch ''Matrixach''.
    Czyli jeśli jedna cela za 17 zł. ma 200 mAh to musiałeś zastosować dwie i jakoś razem je połączyć?
    I jeszcze jedno, bo słyszałem o liczniku ładowań umieszczonym w baterii. Usuwałeś go?
  • Poziom 15  
    Może 2 ogniwa wyjęte z baterii Bl-4c lub bl-5b wejdą do środka?
    Te dwa ogniwka musiały być podłączone szeregowo, więc w sumie było 200mAh, a zdaje mi się, (na baterii mojej 8110 nie ma informacji) że ona miała około 600 mAh.
  • Poziom 5  
    Mój znajomy prowadził takie próby na bazie celi z BLB-2. I z tego co wiem, nie zdało to to egzaminu. Ogniwa tam mają 3.7 V. W połączeniu szeregowym daje to 7.4 V. Natomiast ''Matrix'' ma 7.2 V. Może z tego powodu nie zadziałało.