Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie poe z 12V AWZ 500 /adapter?

anet870 16 Wrz 2017 13:10 399 3
  • #1 16 Wrz 2017 13:10
    anet870
    Poziom 25  

Witam. Potrzebuje zamontować monitoring. Recorder już mam oraz kamery hdtvi 4mpx. Zasilam to z zasilacza buforowego Awz 500. Problemem jest dostęp do sieci w budynku gdzie znajduje się rejestrator z zasilaczem. Wymyśliłem ze zastosuje w tym celu dwa urządzenia ubiquiti m5 https://www.eltrox.pl/ubiquiti-loco-m5.html?g...GOUFgPDG7wdnoKMdL9rWu6FnAA6_0cQRoCDT4QAvD_BwE i dostęp do internetu będzie z drugiego budynku. Problem w tym ze nie wiem jak zasilać te ubiquiti z zasilacza awz500. Chce aby wszystko było z niego zasilane na wypadek braku prądu gdyż jest w nim spory akumulator . Za pomocą czego mogę zasilić tą antenę z wyjścia 12V ?

0 3
  • #2 16 Wrz 2017 15:13
    kpodstawa
    Poziom 31  

Wypowiem się jako użytkownik AP i kamer z PoE w pracy. Jeżeli nie chcesz stosować zasilacza awaryjnego (UPS), aby zastosować fabryczny zasilacz 24V i adapter, to pozostaje dodać do zasilacza buforowego przetwornicę DC-DC 12/24. Najlepiej oszacuj straty energii i koszty zakupów w obu wariantach. Jeżeli wyjdą podobne wartości, to kryterium wyboru powinna być "serwisowość". Weź też pod uwagę ewentualne skutki dostosowania zasilania AP (np. jakieś przeróbki kabli lub złącz, dodatkowe elementy itd.) bez fabrycznego zasilacza PoE. Krzysztof Podstawa

0
  • #4 16 Wrz 2017 15:45
    kpodstawa
    Poziom 31  

Nie, myślałem o kompletnym urządzeniu w obudowie i tylko na napięcie wejściowe 12V. Fakt, wyszukiwarka poczęstowała mnie w pierwszej kolejności maszynką za ok. 169 zł. K.P.

0