Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Einhell BT-PG 2000 - jak odseparować wirnik - rozwiązany

16 Wrz 2017 14:57 783 3
  • Poziom 18  
    Witam. Problem polega na tym ze nie wiem jak odłączyć wirnik od wału silnika. Do rozkręcenia pozostała jedna sruba ale nie da się do niej podejsc kluczem jest za wentylatorem na osi wirnika. Z rysunków wynika że powinno się dać zdjąć wirnik z osi silnika ale jak i czy na pewno ?

W przypływie geniuszu ;) wpadłem na rozwiązanie. Śruba na końcu wirnika i stożek Morse'a jak sądze.
  • Poziom 35  
    Czy nadal masz problem z oddzieleniem wirnika, czy już po kłopocie, bo jakoś nie zrozumiałem Twojego opisu.
    Znam 2 sposoby oddzielenia wirnika od wału silnika. W przypadku większych agregatów, połączenie jest na stożku, więc po zdemontowaniu osłony i stojana należy wykręcić śrubę/szpilkę z osi wirnika. Następnie poprzez ostrożne ostukiwanie młotkiem drewnianym/gumowym dążyć do oddzielenia wirnika. Można też nieco wkręcić wspomnianą szpilkę, w którą z wyczuciem należy uderzyć młotkiem.
    Drugi sposób, (nie występuje w/wym. śruba/szpilka) spotykałem w małych agregatach i polega (po zdemontowaniu stojana) na odkręceniu połączenia stożkowego wirnika od wału silnika, bowiem oprócz połączenia stożkowego wałki połączone są również na śrubę. Z tego co pamiętam gwint "prawy". Blokowałem wówczas koło zamachowe silnika a dużym kluczem "hydraulicznym" odkręcałem wirnik.
  • Poziom 18  
    Tak poradziłem sobie trzeba odkręcić srubę na końcu wałka. Od strony szczotek.

I teraz pytanie: Skąd wziąść do tego modelu ramię tłoka i panewki pasuje od czegoś ?
  • Poziom 35  
    Ustal jaką ma silnik pojemność i dobierzesz z chińskich podróbek "Hond". Jeśli da się odczytać nr z uszkodzonego korbowodu, to już będzie łatwiej nabyć taką część. Dobrze jest znać wymiary korbowodu tj. "fi" obu główek oraz długość lub nosić z sobą. Taką część możesz też nabyć poprzez internet, na bazarach i giełdach samochodowych.