Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 50-55 cali, matryca VA do 4000

MrQlak 16 Wrz 2017 15:27 612 2
  • #1 16 Wrz 2017 15:27
    MrQlak
    Poziom 1  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - pokój ok. 15m2 (ok 3x5m)
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 1,8m-2,2m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? W tej chwili stać, docelowo wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Raczej ciemniejszy pokój
    7. Jaki masz obecnie telewizor? 24 cale monitor BenQ GW2460
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart TV, Netflix, WiFi, dobry obraz wieczorem i w nocy, brak smużenia
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Jeszcze nie wiem - TV prawdopodobnie od UPC?
    10 .Jakie urządzenia? Komputer, USB, telefon, docelowo konsola
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-5
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Raczej nie - prędzej film, ew. gierka przez 2-3 godziny.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Netflix - seriale, filmy sci-fi, sensacyjne, okazyjnie sport
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Raczej rzadko
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Kilka godzin tygodniowo - RPG na konsoli (jak się pojawi), gry akcji.
    16. Preferencje co do marki? Z tego, co czytałem, to Samsung albo Panasonic
    17. Preferencje co do wielkości? 50-55
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słaba ostrość, mocne smużenie
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Głównie wieczór i noc
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Idealnie do 3500, max. 4000zł
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Sprzęt elektroniczny rzadko - raz na 4-5 lat.
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Pewnie głównie Netflix, jakiś Player.

Ogólnie zapoznałem się z tematem i wiem, że będę potrzebował telewizora na matrycy VA (oglądanie w nocy), idealnie ze 100 hz, ale w tej cenie nic nie znajdę wśród tv 50-55 cali. Zastanawiam się, czy do moich potrzeb iść już w droższe 4k, czy jeszcze full hd. Wybór na ten moment zawęziłem do dwóch modeli i chciałem się dowiedzieć, czy różnica w cenie będzie miała uzasadnienie:

Samsung 50J6240: full hd, 120 hz, VA: 2350 pln
    Panasonic TX50EX700: 4k, 60 hz, VA, 3600 pln

Czy dołożenie 1200 pln w tym przypadku ma sens - nie chciałbym wydawać takiej kwoty i nie skorzystać z tego, co oferują. Różnica w obrazie rzeczywiście jest wyraźna? Panasonic jest z 2017, Samsung z 2015 - to też potencjalnie może mieć znaczenie? Z góry ślicznie dziękuję za pomoc - jestem już całkiem skołowany...

• #2 16 Wrz 2017 17:41
    woomaa
    Poziom 7  

Mówią że ten Panas wart ceny. Ja wybrałem Sony 805C, mają jeszcze nówki w sklepie morele.net 3499 w tym wysyłka. Też dwuletni, ale z tego co zdążyłem poczytać VA 120hz daje radę. W porównaniu z Samsungiem, na podstawie jednego wpisu w necie, wychodzi, że samsung lepszy od sony, ale ten większy 60j6240.

• #3 16 Wrz 2017 22:07
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

50EX700 ma przewagę w postaci HDR. W netflixie masz juz trochę zawartosci w HDR. Tak samo jest z 4K.
    Skoro nie jestes fanem sportu to 60Hz przezyjesz ;)

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson