Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka sonda do oscyloskopu DT516A

terechel 16 Sep 2017 18:25 933 2
    terechel
    Level 2  
    Jw. Jaka sonda do oscyloskopu DT516A ?
    Zamierzam kupić oscyloskop analogowy w przystępnej cenie ,ale niestety bez sondy .
    Widziałem na jednym zdjęciu że jest do niego podłączona sonda od multimetru ,ale w to że to działa szczerze wątpię . Jeżeli ktoś się orientuje gdzie ową sondę kupić proszę o link lub chociaż nazwę , typ itp.
  • Helpful post
    MiernikZKauflanda
    Level 20  
    Na 90% będą to wejścia BNC (słaba grafika w necie więc nie jestem na 100% pewien), taką sondę oscyloskopową kupisz w zasadzie wszędzie.
    https://www.google.pl/search?q=sonda+oscylosk...-b-ab&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=f1y9WZelD8TPXuvlg9AC

Z tego co wiem w starych oscyloskopach rodzimej produkcji złącza BNC miały trochę "niestandardowy" rozmiar (mniejsze lub większe były, nie pamiętam). Jeśli masz możliwość obejrzenia oscyloskopu u sprzedawcy to weź wtyk BNC (kilka złotych kosztuje) i sprawdź czy pasuje.
    zdzisiek1979
    Level 38  
    Pierwsza lepsza 60MHz powinna być OK zaś co do rozmiaru BNC to fakt że lekko mikrony kolidują ale powinna pasować ewentualnie lekko będzie z oporem wchodzić.
    Tam popatrz na sondę PP-80 ma 60MHz tania jest. Robiąc test na BNC unitry to nie ma problemów z zapięciem.