Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak sprawdzić czy ktoś podłączył inne urządzenie do Smart TV?

powlog 16 Sep 2017 21:16 4728 2
    powlog
    Level 2  
    Dzień dobry :)

Kilka dni temu mój telewizor LG Smart TV wykonał sam z siebie dość dziwną rzecz. Próbuję dojść do tego co się stało i jak to możliwe. Podczas oglądania filmu (podłączony do telewizora był laptop przez HDMI i z niego leciał obraz) nagle włączyła się aplikacja YouTube (ta wbudowana w telewizor, laptop dalej wyświetlał film po staremu) i po chwili włączył się materiał wideo z YouTube. Co ciekawe, był to materiał z konta mojego współlokatora - nie wiem czy było to zalogowanie na jego konto, w każdym razie pojawiła się fotka-profilówka w prawym górnym rogu oraz imię i nazwisko - być może wyświetlało tylko nazwę kanału autora filmu, ale jak odpalam inne materiały teraz to takiego czegoś nie ma). Tak czy owak był to puszczony jakiś film właśnie z jego prywatnego kanału na YT.

Pierwsze co mi przyszło do głowy to fakt, że pod moją nieobecność, współlokator po prostu użył sobie kiedyś mojego telewizora i połączył go w jakiś sposób ze swoim urządzeniem (iPhone lub komputer), a teraz odpaliwszy coś na tym urządzeniu, po prostu telewizor to załapał. Czy to możliwe? Niestety, ja nigdy nie parowałem w ten sposób urządzeń, jak chcę coś obejrzeć to używam HDMI lub pendrive, więc próbowałem w opcjach telewizora znaleźć jakiś dowód, ale bez efektów. Nie znalazłem nic w Screen Share (ale to nie wyglądało na screen share'a, bo włączyła się osobna aplikacja YT), ani w Wifi Direct. Zanim przedyskutuję z nim ten temat, to chciałbym mieć jakiś dowód, więc czy gdzieś w opcjach można znaleźć jakąś listę urządzeń, które były podpięte czy coś w tym stylu? Czy to w ogóle jest możliwe, aby odpalić zdanie YT w aplikacjach na Smart TV z innego urządzenia nieświadomie? Bo jeżeli to zrobił to na pewno nie było to celowe.

Przyszło mi też do głowy, że skoro wszyscy korzystamy z jednego routera to być może po aktualizacji systemu, która była kilka dni temu, smart tv w jakiś sposób zwariował i przez ten router przejął sygnał z telefonu czy komputera współlokatora i faktycznie sam coś włączył, ale czy to możliwe? Bardziej skłaniałbym się ku opcji numer jeden, ale poza domysłami nie mam w tej chwili żadnych dowodów, ze ktoś grzebał w moim pokoju i w moim sprzęcie. Jak skończyłem próbować je znaleźć na własną rękę w opcjach telewizora, to już było późno w nocy i on chyba spał, więc nie chciałem robić g*wnoburzy tylko do tematu podejść na spokojnie. :)

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i próby wyjaśnienia co się mogło zadziać, niestety nie znalazłem pomocy w Internecie. Screen share wygląda na moje oko inaczej niż to co się stało, nie udało mi się znaleźć listy sparowanych urządzeń (nic nie pokazywało , sprawdzałem chyba w wifi direct), więc powoli pomysły mi się kończą.

Dzięki!
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    mrx2000
    Level 16  
    powlog wrote:
    Przyszło mi też do głowy, że skoro wszyscy korzystamy z jednego routera

To może wystarczyć Twojemu smartowi by pozwolić na takie połączenie z YT z innego urządzenia nawet bez połączenia autoryzującego i zapisującego w liście zaufanych (byćmoże współlokator nie musiał się nawet wcześniej dobierać do Twojego TV).
    Natomiast niektóre smarty wymagają połączenia autoryzującego, bywa że mają rozbudowane opcje m.in.filtrowanie urządzeń i trzeba byłoby poszukać dobrze.
    Wpisz model TV, a może ktoś go zna i Ci powie gdzie wejść w opcje.
    powlog
    Level 2  
    Dzięki, czyli jednak jest taka opcja :)

Jest to LG 43LH630V.