Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica PG4VQ038 - nie grzeje na tym samym ustawieniu na wszystkich palnikach

salata_mk 17 Sep 2017 00:57 1158 2
    salata_mk
    Level 2  
    Witam, mam problem z płytą ceramiczną lub kuchenką.

Nie działa grzanie palników na pozycjach pokręteł: 0.5, 1, 2, na poziomach 1.5, 2.5, 3; palniki działają bez problemu.
    Problem tyczy się wszystkich palników, trochę inaczej to wygląda przy palniku na brytfankę, ale też nie grzeje na wszystkich ustawieniach.

W pierwszej chwili myślałem, że to wina płyty ceramicznej ale wymieniłem na taką samą powystawową i jest dokładnie ten sam problem. Kuchenka jest podłączona dobrze na dwie fazy - sprawdzone.

Co może być przyczyną? Raczej nie dawkowniki bo wątpię aby wszystkie 4 popsuły się na raz razem, w ten sam sposób.

Dane płyty: PG4VQ038, model HK1104
    Dane kuchenki: EHK2.60ARL, model EHKC12090E
    dedito
    Level 39  
    U mnie podobnie, na oznaczonych poziomach nie chce grzać, a jak ustawić pomiędzy oznaczonymi poziomami to grzeje. Dla mnie nie jest to wielki problem i traktuję to na razie tak, że "ten model po prostu tak ma".
    Obecnie padło mi małe pole grzewcze, więc przy okazji wymiany sprawdzę czy da się coś z tym zrobić.
    salata_mk
    Level 2  
    U mnie niestety sprawa wygląda tak, że albo potrawy się nie gotują albo się przypalają :P Dlatego przydało by się coś z tym zrobić. Zastanawiałem się czy płyta jest w ogóle kompatybilna z kuchenką, ale na necie nie ma już instrukcji ani do płyty ani do kuchenki.

Udało mi dojść do tego, że dawkowniki na tych ustawieniach na wyjściu dają albo dwa "+" albo dwa "-", co więcej wyglądają na dobre. Sama kuchenka jest już dość leciwa i mam wrażenie, że jest po prostu przystosowana pod płytę zupełnie innego typu. Może ta być?
    Dawkowniki które ja mam założone to 5HE/066

Edit
    Tak jak pisałem wcześniej musiałem wymienić stare regulatory energii na nowe dawkowniki z płynną regulacją (a nie jak dotąd - skokowe). To rozwiązało wszystkie problemy.