Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot - zapala i gaśnie

17 Wrz 2017 08:31 654 13
  • Poziom 4  
    Witam wszystkich jestem po raz pierwszy na forum i liczę na Waszą pomoc :!: posiadam samochód marki Peugeot Partner 1.6 hdi, 90 KM, 2006 r. Zakupiony w styczniu bieżącego roku na wyjazd do Fr. do pracy. Samochód jeździł co dzień, aż do pewnego dnia kiedy wróciłem z pracy zgasiłem i po jakichś 30 min. wsiadam zapalam i po 3 może 4 sek. gaśnie bez zgłaszania błędów i tak raz za razem aż do tej pory. Dodam jeszcze że kopci na czarno, samochód jest już u trzeciego mechanika i nic nie mogą zrobić. Wymienione zostały już wtryski, pompa wysokiego ciśnienia i nadal to samo. Przeraża mnie to, że to francuska konstrukcja i francuski mechanik który nie potrafi sobie poradzić z problemem. Czekam już dwa i pół miesiąca na auto bo chcę jechać do domu i nic. Proszę Was o pomoc, z góry dziękuję.
  • Poziom 43  
    I co My telepatycznie mamy go naprawić, a sprawdzany drożny wydech i dolot, na plaku pali?
    To prymitywny dizel trza mu tylko powietrza prądu i paliwa.
  • Poziom 4  
    Tak był sprawdzany i na plaku pali, a jeśli chodzi o wydech to katalizator jest zapchany, ale zaraz za turbo odpięty bo tak twierdził też mechanik, że może zapchany nic to nie pomogło.
  • Admin grupy Samochody
    EGR niech wyczyści. Sprawdzi.
  • Poziom 4  
    Egr jest sprawny sam myślałem na początku, że to on, ale niestety nie.
  • Admin grupy Samochody
    Łańcuszek nie przeskoczył?
    Klina na kole wałka rozrządu nie ścieło?
    Dolot drożny?
    Klapa gasząca nie zablokowana?
  • Poziom 4  
    Szczerze mówiąc nie mam bladego pojęcia. Dolot jest drożny, ale też mnie zastanawia ten łańcuszek Był luźny i do wymiany, ale nie miałem czasu go wymienić. Znaczy się nie ja, tylko auto odwożę do mechanika bo ja nie jestem mechanikiem, a gdzie znajduje się ta klapa gasząca?
  • Poziom 36  
    Potrzebne więcej danych o aucie, masz gruszkę na przewodzie paliwowym pod maską?
  • Poziom 4  
    tak mam gruszkę ale dlaczego Kolego pytasz? tyle mogę też wykluczyć że wszystkie przewody paliwowe są szczelne

Dodano po 3 [minuty]:

a jeśli trzeba to co potrzebujesz? jakie wiadomości informacje o samochodzie?
  • Poziom 36  
    Górol napisał:
    a jeśli trzeba to co potrzebujesz? jakie wiadomości informacje o samochodzie?

Osiem ostatnich cyfr VIN.
    Masz gruszkę więc jedna z potencjalnych przyczyn odpada.
    Auto było sprawdzane PP2000 lub Diagbox-em ?
  • Poziom 4  
    Vin postaram Ci podać w południe bo auto jest u mechanika i dzisiaj ma zmieniać cały układ wtryskowy i wątpię czy to w czymś pomoże każdy mechanik mówił że podpinał komp ale nie wiem jaki bo nie widziałem tego na oczy no i tak mówili
    jeden że żadnych błędów nie było drugi że mnóstwo więc już sam nie wiem

Dodano po 2 [godziny] 54 [minuty]:

95238488
    to liczby z VIN o które pytałeś
  • Poziom 4  
    panowie no i tak kolejny mechanik nic nie zdziałał w przyszła niedzielę auto jedzie do Polski na lawecie koszt transportu 450€ więc chyba w miarę ponad 2000 km jak już w Polsce mechanicy się uporaja z tym autem to odpisze co się stało pozdrawiam
  • Poziom 4  
    witam wszystkich!!! panowie samochód dojechał do PL. i jest już w domu po naprawie :D zajęło to mechanikowi jeden dzień :!: ŁAŃCUSZEK przeskoczył o dwa zęby dziękuję wszystkim za podpowiedzi pozdrawiam!!!