Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sprężarka śrubowa Mahle msk d - wyłącza się

prawylewy1 17 Sep 2017 08:48 1218 4
 • #1
  prawylewy1
  Level 2  
  Witam.
  Mam problem z moją sprężarką Mahle msk 93 r. Przy pierwszym załączeniu chodziła bez problemu. Co włączenie było gorzej tzn. przycisk "Start" musiałem wdusić 2 potem 3 razy. Teraz, żeby sprężarka chodziła przycisk trzeba trzymać wduszony. Jak puszczę wyłącza się. Co może być powodem? Czy miał ktoś taki przypadek? A może ktoś posiada schemat?
  Pozdrawiam
  pl
 • #2
  danielkk
  Level 31  
  Jeśli ta sprężarka ma stycznik do silnika a zapewne ma, to posiada pewnie też zestyk od podtrzymania po wciśnieciu guzika, jedyne co mi przychodzi do głowy to ten zestyk od podtrzymania ewentualnie cały stycznik do wymiany. Trzeba też sprawdzić sam przycisk.
 • #3
  prawylewy1
  Level 2  
  Dzięki danielkk
  Możesz mi powiedzieć który to stycznik. Po wciśnięciu chwyta pierwszy z lewej i trzeci (dolny rząd). Po 6 s zaczyna pompować i chwyta drugi. Który to od silnika. Pierwszy czyściłem, trzeci nowy. Ten sam efekt.

  pzd
  Sprężarka śrubowa Mahle msk d - wyłącza się
 • #4
  danielkk
  Level 31  
  Tam masz rozruch gwiazda trójkąt.

  Teoretycznie sygnał sterujący powinien przechodzić przez styk NC czerwonego wyłącznika a dalej iść na zestyk NO od włączania i ten ten sam na zestyk NO stycznika który podaje podtrzymanie. U Ciebie może być to 3 stycznik i zestyki 13no 14 no je wartało by sprawdzić oraz 43 no i 44 no ale one mogą być od czegoś innego
 • #5
  prawylewy1
  Level 2  
  Dzięki. Spróbuję to ogarnąć.