Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sprężarka śrubowa Mahle msk d - wyłącza się

prawylewy1 17 Sep 2017 08:48 1218 4
    prawylewy1
    Level 2  
    Witam.
    Mam problem z moją sprężarką Mahle msk 93 r. Przy pierwszym załączeniu chodziła bez problemu. Co włączenie było gorzej tzn. przycisk "Start" musiałem wdusić 2 potem 3 razy. Teraz, żeby sprężarka chodziła przycisk trzeba trzymać wduszony. Jak puszczę wyłącza się. Co może być powodem? Czy miał ktoś taki przypadek? A może ktoś posiada schemat?
    Pozdrawiam
    pl
    danielkk
    Level 31  
    Jeśli ta sprężarka ma stycznik do silnika a zapewne ma, to posiada pewnie też zestyk od podtrzymania po wciśnieciu guzika, jedyne co mi przychodzi do głowy to ten zestyk od podtrzymania ewentualnie cały stycznik do wymiany. Trzeba też sprawdzić sam przycisk.
    prawylewy1
    Level 2  
    Dzięki danielkk
    Możesz mi powiedzieć który to stycznik. Po wciśnięciu chwyta pierwszy z lewej i trzeci (dolny rząd). Po 6 s zaczyna pompować i chwyta drugi. Który to od silnika. Pierwszy czyściłem, trzeci nowy. Ten sam efekt.

pzd
    Sprężarka śrubowa Mahle msk d - wyłącza się
    danielkk
    Level 31  
    Tam masz rozruch gwiazda trójkąt.

Teoretycznie sygnał sterujący powinien przechodzić przez styk NC czerwonego wyłącznika a dalej iść na zestyk NO od włączania i ten ten sam na zestyk NO stycznika który podaje podtrzymanie. U Ciebie może być to 3 stycznik i zestyki 13no 14 no je wartało by sprawdzić oraz 43 no i 44 no ale one mogą być od czegoś innego
    prawylewy1
    Level 2  
    Dzięki. Spróbuję to ogarnąć.