Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz centralny Beam 2725 - głośna praca

fafiks 17 Wrz 2017 11:50 261 5
  • #1 17 Wrz 2017 11:50
    fafiks
    Poziom 17  

Witam, posiadam w.w jednostkę odkurzacza centralnego . Od pewnego czasu odkurzacz zaczął pracować głośno i lekko drży, mam wrażenie jakby zostały uszkodzone łożyska lub "turbina", czy ktoś z Was rozbierał silnik w takim odkurzaczu? Czy wogole one sa rozbieralne?

0 5
  • #2 17 Wrz 2017 14:09
    rafal35
    Poziom 15  

Może warto rozebrać i zobaczyć, ewentualnie wrzucić fotkę samego silnika.

0
  • #3 17 Wrz 2017 16:36
    fafiks
    Poziom 17  

rafal35 napisał:
    Może warto rozebrać i zobaczyć, ewentualnie wrzucić fotkę samego silnika.

Powiedzmy że jak rozmontuje to muszę już naprawić :) żona musi mieć odkurzacz nonstop :)

0
  • #4 17 Wrz 2017 19:03
    stanislaw1954
    Poziom 40  

fafiks napisał:
    Powiedzmy że jak rozmontuje to muszę już naprawić :) żona musi mieć odkurzacz nonstop :)
    Tylko, ze jak silnik się spali np. z powodu zepsutego łożyska, to wtedy przerwa w użytkowaniu może być dłuższa.

0
  • #5 17 Wrz 2017 19:07
    fafiks
    Poziom 17  

stanislaw1954 napisał:
    fafiks napisał:
    Tylko, ze jak silnik się spali np. z powodu zepsutego łożyska, to wtedy przerwa w użytkowaniu może być dłuższa.

Dlatego zadałem pytanie czy wogole wymienia się w nich łożyska czy cały silnik do wymiany

0
  • #6 13 Lut 2018 21:28
    truchcik
    Poziom 1  

Mam odkurzacz Beam 2750, głośno huczał więc zdjąłem górę odkręcając trzy wkręty oraz czwarty mocowanie rury wylotowej do silnika. Następnie odłączyłęm trzy przewody elektryczne i silnik do wyjęcia. W środku pod silnikiem totalnie zapchany wlot zasysania powietrza. Nastepnie zdjąłem dekiel blaszany osłaniający wirnik silnika i zobaczyłem ile śmieci, kurzu i zbitych włosów znajduje się wewnątrz silnika, jak też od strony szczotek.

Użyłem kompresora wydmuchując śmieci, dodatkowo olejem w sprayu naoliwiłem łożysko od strony szczotek, nie rozbierałem dalej silnika ponieważ z tego co czytałem jest tam sprzęgło istniała groźba popsucia. Po przedmuchaniu złożyłem całość i silniczek pracuje jak trzeba. Szczotki po 10 latach użytkowania naprawdę w dobrym stanie więc pozostawiłem. Oszczędziłem parę groszy, serwis nie jest tani, ale są firmy wykonujące serwisy pogwarancyjne, jeśli coś wystąpi dalej skorzystam z ich wiedzy.

0