Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie komputera z telewizorem allshare

jotgie3 17 Wrz 2017 12:12 474 5
 • #1 17 Wrz 2017 12:12
  jotgie3
  Poziom 2  

  Witam,
  Dostałem od vectry router z wifi. Router jest w centralnym miejscu mieszkania, od niego odchodzą kable do gniazdek w pokojach. Oprócz tego działa wifi 5G. W każdym pokoju jest jedno gniazdko, niestety urządzeń jest więcej. W związku z tym, w dużym pokoju po kablu jest PS4 a tv z internetem łączy się po wifi. W drugim pokoju po kablu jest PC a drugi telewizor - po wifi. Oczywiście smartfony i tablet po wifi. Wszystko działa ładnie, ale chciałbym uruchomić film, który mam na komputerze, na telewizorze w drugim pokoju. Zainstalowałem samsung allshare i zonk - nie widzi żadnego urządzenia podłączonego przez wifi. Telewizor też nie widzi źródła allshare. Nie znam się na sieciach - ale czy to normalne? Czy sieć, zbudowana na jednym routerze, częściowo po kablu, częściowo bez, nie jest w pełni zintegrowana? Jak to połączyć, żeby telewizor widział pliki z komputera? Dodatkowe utrudnienie - nie mam dostępu do ustawień routera - mogę tylko zmienić hasło, reszta jest zablokowana przez vectrę (tak mi powiedzieli).
  pozdrawiam

  0 5
 • Pomocny post
  #2 17 Wrz 2017 12:50
  bogiebog
  Specjalista Sieci, Internet

  Za routerem wektry, Postaw swój router który możesz sam konfigurować.

  Na próbę podłącz TV i PC kablem do routera. WIFI w routerze może mieć załączoną opcję "separuj klientów WIFI".

  0
 • #3 17 Wrz 2017 16:17
  jotgie3
  Poziom 2  

  Podłączyłem kablem, ale też allshare nie widzi.
  Tak jak pisałem, moja wiedza o sieciach jest znikoma - nie wiem co sprawdzać. Internet na każdym z urządzeń jest. Wysyłałem pinga z komputera do telewizora - połączenie jest, ale nie wiem, czy to o czymś świadczy. Mam na smartfonie aplikację samsung smart view - łączy się z telewizorem niezależnie od tego, czy telewizor jest podłączony po wifi czy po kablu.
  Sprawdzałem też jakąś aplikacją, która znalazłem w necie, jakie urządzenia są podłączone w sieci - znajduje mi wszystkie, z adresami od 192.168.0.xx.

  0
 • Pomocny post
  #4 17 Wrz 2017 17:41
  bogiebog
  Specjalista Sieci, Internet

  Oznacza to że jest jakiś błąd konfiguracyjny lub niekopatybilność allshare, ale nie jest to spowodowane metodą łączenia wifi/lan.

  Dodano po 31 [sekundy]:

  Na próbę, wyłącz zaporę na komputerze.

  1
 • #5 17 Wrz 2017 19:41
  jotgie3
  Poziom 2  

  DZIĘKI :))

  To było to. Po wyłączeniu zapory w Comodo, nagle w allshare pojawiły się oba telewizory - zarówno ten podłączony kablem jak i ten po wifi :)

  To mam tylko ostatnie pytanie - powinienem coś dodać do wyjątków zapory? Na logikę - dodałem allshare do zaufanych aplikacji - jednak nie łączy. Coś innego?

  0
 • #6 17 Wrz 2017 19:47
  bogiebog
  Specjalista Sieci, Internet

  jotgie3 napisał:
  Na logikę - dodałem allshare do zaufanych aplikacji - jednak nie łączy. Coś innego?

  może jeszcze inne exe są w zestawie allshare które trzeba dodać albo porty jakieś pootwierać

  Trudno ocenić zdalnie

  1