Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Perfecta 16 a powiadomienia push

Mar_rcin 17 Wrz 2017 13:26 411 2
  • #1 17 Wrz 2017 13:26
    Mar_rcin

Poziom 10  

Witam kolegów.

Wreszcie znalazłem trochę czasu i dorwałem się do zalegającej u mnie Perfecty.

Wyniki zadowalające chociaż jak wg mnie to w tym segmęncie lepiej polecać klientom Versę, ale nie o tym chciałem.

Mam problem z powiadomieniami push z perfecta control na ios.
    Siedzę nad tym już pół dnia i niestety doszedłem do smutnych wniosków, że nic więcej nie wskóram, dlatego zwracam się do kolegów którzy mają podobny problem lub w tej samej konfiguracji go nie mają.

Otóż - powiadomienia push na system ios (najnowszym 10.3.3 ale i na poprzednim) mają straszne lagi.
    od 1 min do 10 min.
    Na zablokowanym telefonie potrafią w ogóle nie przyjść (czasami przychodzą) i dopiero po odblokowaniu łaskawie przychodzą ale oczywiście po niewczasie.
    Gdy mam odblokowany telefon to czasami powiadomienie jest po 1 min, wcześniej się nie zdarzyło :(.

Testowałem na dwóch iphonach
    iphone 5 - ios 10.3.3
    iphone 6s - ios 10.3.2 i 10.3.3
    i na tel. żony - Samsung Galaxy A3

Na androidzie w tej samej konfiguracji wszystko śmiga w czasie rzeczywistym - nie mam uwag.

Co robiłem:
    - oczywiście uaktualniłem perfectę tę jedyną dostępną aktualizacją z 2017-04-13.
    - Konfiguracja Perfecta Control poprzez kod QR i wpisywana ręcznie.
    - Przy instalacji oczywiście zaznaczam iż chcę powiadomienia o alarmach, uzbr/rozbr i diagnostyka.
    - Dawałem aplikacje na hasło i bez hasła.
    - W aplikacji logowałem użytkownika administrator jak i serwis.
    - aplikację instalowałem chyba 3 razy na Ip6s i raz na Ip5
    - testowałem na podłączonym telefonie do Wifi jak i na LTE
    - na początku to wszystko robiłem tylko przy jednym iphonie 6s lecz w miarę testów dołączałem kolejne telefony, żeby sprawdzić czy to wina tego konkretnego egzemplarza,
    - oczywiście w ios powiadomienia wszystkie włączone na aplikacje perfecta control:
    1. włącz powiadomienia ON
    2. w centrum powiadomień ON
    3. Dzwięki ON
    4. plakietka na ikonie ON (to w ogóle nie działa)
    5. Na zablokowanym ekranie ON
    - powiadomienie nawet gdy uzbrajam centralę przez aplikację przychodzą z opóźnieniem.
    - czasami zdarza się że gdy iphone jest zablokowany to powiadomienie w ogóle przychodzi, ale jak go odblokuję to wtedy widzę powiadomienie z napisem np "7 min temu", tak jakby przyszło ale nie dało sygnału przy zablokowanym ekranie.

Czy wszyscy tak mają czy tylko ja?
    Ciekawie tak naprawdę gdzie leży problem czy po stronie Satela czy chmury Appla czy może coś jednak u mnie?...
    Jutro zadzwonię do Satela, ale coś mi się wydaje że dużo mi nie pomogą.
    Może to tymczasowe problemy? siedzę nad tym wczoraj i dziś.

pozdrawiam wszystkich

0 2
  • #2 17 Wrz 2017 17:25
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

25 Mar 2017 15:09 norbert.s. napisał:
    Na powiadomienia PUSH nie ma się co nastawiać, bo działają jak chcą (przynajmniej u mnie).
    Aplikacja tak naprawdę tylko do załącz/wyłącz, sprawdź stan systemu i zdarzenia. Powiadomienia trzeba bezwzględnie opierać na głosowych i SMS.

I chyba nic się na razie jak widać nie zmieniło. Aplikacja miała być oparta na zwykłych SMS-ach. Byłoby prościej i niezawodniej, tak jak zrobił to ELMES

0
  • #3 17 Wrz 2017 20:02
    Mar_rcin

Poziom 10  

Tak jak pisałem, po prostu się bawię tą centralą i na szczęście nie muszę świecić oczami przed klientem.
    Nie wiem tylko po co robić coś co działa w ten sposób. Chyba, że to niezależne od nich i leży po stronie firmy z Cupertino.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo