Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pakowanie paczek jak znaleść w szybki i prosty sposób np po tygodniu nagranie?

Mar_rcin 17 Wrz 2017 14:01 1446 20
  • #1 17 Wrz 2017 14:01
    Mar_rcin

Poziom 11  

Mam temat.
    Apteka wysyłkowa.
    Ludzie pakują paczki. Na stół do pakowania są skierowane dwie kamery i właścicielka chce móc po np. dwóch tygodniach (jak klient rozpocznie reklamację, ze np czegoś nie było w paczce) łatwo odnaleźć nagranie z pakowania tej konkretnej paczki.
    Czy ktoś z Was już przerabiał takie rozwiązanie?
    Oczywiście na paczkach są listy przewozowe z kodami kreskowymi. Apteka wysyła paczki, kurierem i pocztą. Z paragonami czy fakturami raczej sie tego nie da zgrać, ponieważ są drukowane w innym czasie.
    Na razie nie mam pomysłu na pożenienie tego bezpośrednio z rejestratorem czy kamerami ale wydaje mi się że najprościej i też najtaniej będzie jednak użyć do tego jakiś prosty zewnętrzny program, który za pomocą czytnika kodów kreskowych po spakowaniu paczki, będzie po zeskanowaniu kodu, rejestrował czas i datę oraz dane przesyłki zawarte w kodzie kreskowym.
    Ale może jednak ktoś ma jakieś inne rozwiązania połączone bezpośrednio z monitoringiem cctv?

pozdrawiam wszystkich
    m.

0 20
  • #3 17 Wrz 2017 14:32
    Mar_rcin

Poziom 11  

Równie dobrze mogę tam zainstalować osobną kamerę, nisko, żeby po spakowaniu paczki i naklejeniu listu przewozowego trzeba było do kamery przystawić paczkę z listem przewozowym i zapisywać to w zdarzeniach. Tylko dalej nas to nie przybliża do rozwiązania problemu jak szybko odnaleźć to nagranie po jakimś czasie. Może zajść potrzeba odnalezienia takiego nagrania po np 3 tygodniach, wysłana będzie przykładowo 2 dni po spakowaniu (tego nikt nie będzie wiedział) i wtedy nawet oglądanie samych tylko zdarzeń z 2 dni też trochę zajmuje.
    Ale dzięki za podpowiedź.

0
  • #4 17 Wrz 2017 14:40
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

To niech pakowacze odfajkowują to co pakują. Przeglądanie monitoringu tak to jest monotonne zajecie.

NIech oznaczają liczbowo paczki to będziesz wiedział gdzie mniej więcej jest nagranie.

0
  • #5 17 Wrz 2017 14:45
    gkwiatkowski
    Poziom 22  

Niektóre rejestratory mają wejście RS232 do podłączenia danych z kasy sklepowej albo z jakiegoś czytnika. Wtedy w historii można szukać zdarzenia, wyszukając przesłany numer - paragonu lub paczki. Samsungi miały takie funkcje.
    W przypadku rejestratorów IP podobno można przesyłać do niego dane numeryczne po IP, które pojawią się na ekranie i zapiszą w historii. Tego nie robiłem, tylko widziałem kiedyś na szkoleniu.

0
  • #6 17 Wrz 2017 16:40
    reweriko

Poziom 25  

Nie piszesz nic o sprzęcie jaki posiadasz.

Mar_rcin napisał:
    Z paragonami czy fakturami raczej sie tego nie da zgrać, ponieważ są drukowane w innym czasie.

Dlatego to trudny temat..
    Jedyny rozsądny pomysł (tak mi się wydaje) to numerować paczki i robić zrzuty ekranu.
    Na zdjęciu będzie numer przesyłki czas i data.
    Pozdrawiam

0
  • #7 17 Wrz 2017 17:30
    kkknc
    Poziom 42  

Dodatkowa robota. Numer paczki zaczynam pakować o tej i tej godzinie w tym dniu i już. Dopisujesz skrypt w exelu. I zaczynasz od tego. Później do nagrania z tą datą i czasem.

0
  • #8 17 Wrz 2017 19:50
    Mar_rcin

Poziom 11  

@miwi
    Robiłeś coś tym generatorem? Wygląda mi na stary sprzęt. Zadziała z HDTVI lub IP?
    @gkwiatkowski

gkwiatkowski napisał:
    Niektóre rejestratory mają wejście RS232 do podłączenia xxxxxx jakiegoś czytnika. Wtedy w historii można szukać zdarzenia, wyszukając przesłany numer - paragonu lub paczki.

to by było dobre, wiesz coś więcej?
    @reweriko
    reweriko napisał:
    Nie piszesz nic o sprzęcie jaki posiadasz.

Jeszcze żadnego
    @kkknc
    kkknc napisał:
    Dodatkowa robota.

właśnie tego właścicielka apteki chciała uniknąć...

0
  • #9 17 Wrz 2017 20:09
    gkwiatkowski
    Poziom 22  

Mar_rcin napisał:
    @miwi
    Robiłeś coś tym generatorem? Wygląda mi na stary sprzęt. Zadziała z HDTVI lub IP?
    @gkwiatkowski
    gkwiatkowski napisał:
    Niektóre rejestratory mają wejście RS232 do podłączenia xxxxxx jakiegoś czytnika. Wtedy w historii można szukać zdarzenia, wyszukając przesłany numer - paragonu lub paczki.

Analogowe Samsungi miały tego RS-a 232 i to działało. To co dostawał na RS traktował jak znaki w kodzie ASCII. Wrzucał tekst na obraz i do historii zdarzeń.
    Samsung miał rejestratory i kamery z własnym wynalazkiem HD - seria Beyond niezgodna z niczym. Oraz normalne AHD.

Co do rejestratorów IP to muszę poszukać w materiałach ze szkoleń.

0
  • #11 17 Wrz 2017 21:18
    William Bonawentura
    Poziom 31  

Mar_rcin napisał:
    Ludzie pakują paczki.

Skąd wiedzą co włożyć do paczki? Na podstawie wydruków czy przeglądają zamówienie w programie?. Jeśli to drugie to skompletowanie powinno być audytowane datą i loginem. Jeśli to pierwsze to musisz dodać element potwierdzenia. Np. przez zeskanowanie kodu z kartki. I czas tego zdarzenia zarejestrować.

0
  • #12 17 Wrz 2017 22:44
    marek216

Poziom 43  

Mar_rcin napisał:
    właścicielka chce móc po np. dwóch tygodniach (jak klient rozpocznie reklamację, ze np czegoś nie było w paczce) łatwo odnaleźć nagranie z pakowania tej konkretnej paczki.

Po dwóch tygodniach od odebrania paczki taką "reklamację" odsyła się do kosza, a klienta do lekarza, tylko będzie problem co ten ma mu przypisać :)

A tak serio to to jest najsensowniejsze.
    kkknc napisał:
    Numer paczki zaczynam pakować o tej i tej godzinie w tym dniu i już. Dopisujesz skrypt w exelu. I zaczynasz od tego. Później do nagrania z tą datą i czasem.

Albo skaner kodów do PC i skanowanie kodów + skrypt dodający godzinę dodania wpisu jeśli nie chcesz przeglądać np.8h

0
  • #13 18 Wrz 2017 01:28
    gkwiatkowski
    Poziom 22  

gkwiatkowski napisał:
    Mar_rcin napisał:
    @miwi
    @gkwiatkowski
    gkwiatkowski napisał:

Analogowe Samsungi miały tego RS-a 232 i to działało. To co dostawał na RS traktował jak znaki w kodzie ASCII. Wrzucał tekst na obraz i do historii zdarzeń.
    Samsung miał rejestratory i kamery z własnym wynalazkiem HD - seria Beyond niezgodna z niczym. Oraz normalne AHD.

Co do rejestratorów IP to muszę poszukać w materiałach ze szkoleń.

Znalazłem takie informacje. Funkcja nazywa się POS - point of sale. Może wstawiać odebrany tekst na rejestrowany obraz z kamery. Można wyszukiwać nagrania po tekście, który przyszedł z urządzenia POS, np. numer paragonu.
    Rejestrator analogowy i AHD SRD-1694 ma możliwość zapisywania danych z RS-232 i Ethernet. Może je łączyć tylko z obrazem z kamer SD.
    Jeśli masz czytnik kodów kreskowych z paczek z wyjściem RS, to podłączasz go do rejestratora, wskazujesz powiązane kamery, ustawiasz prędkość transmisji i powinno działać.
    Gdy chcesz wyszukać zdarzenie, to w menu Szukaj podajesz numer paczki i odszukuje nagranie.

Rejestratory IP SRN-473S/873S/1673S przyjmują dane tylko po IP. Nie znalazłem zastrzeżeń o rozdzielczości kamer w jakie może wmiksowywać otrzymany tekst.
    Tu jest trudniej, bo trzeba zmusić urządzenie POS do nadawania danych na adres IP rejestratora i to na odpowiednim porcie.

Musisz zacząć od określenia z jakiego urządzenia i jakim interfejsem możesz otrzymać numer paczki.

0
  • #14 18 Wrz 2017 08:47
    Mar_rcin

Poziom 11  

marek216 napisał:
    Po dwóch tygodniach od odebrania paczki taką "reklamację" odsyła się do kosza, a klienta do lekarza, tylko będzie problem co ten ma mu przypisać

Chodziło mi o 2 tygodnie od spakowania paczki :)

William Bonawentura napisał:
    Skąd wiedzą co włożyć do paczki? Na podstawie wydruków czy przeglądają zamówienie w programie?. Jeśli to drugie to skompletowanie powinno być audytowane datą i loginem. Jeśli to pierwsze to musisz dodać element potwierdzenia. Np. przez zeskanowanie kodu z kartki. I czas tego zdarzenia zarejestrować.

marek216 napisał:
    A tak serio to to jest najsensowniejsze.
    kkknc napisał:
    Numer paczki zaczynam pakować o tej i tej godzinie w tym dniu i już. Dopisujesz skrypt w exelu. I zaczynasz od tego. Później do nagrania z tą datą i czasem.
    Albo skaner kodów do PC i skanowanie kodów + skrypt dodający godzinę dodania wpisu jeśli nie chcesz przeglądać np.8h

Tak pójdę zdaje się w tych trzech kierunkach

Dziękuję Williamowi i Markowi oraz koledze Kwiatkowskiemu za poświęcony czas.

Wątku nie zamykam, dam znać jak się to potoczyło.
    Oczywiście jeśli ktoś ma coś jeszcze w tym temacie do dodania zapraszam.

0
  • #16 18 Wrz 2017 12:17
    Szyszkownik Kilkujadek
    Poziom 29  

FG-50HD współpracujące z czytnikiem kodów kreskowych typu LS2208.
    Do tego rejestrator i kamery w któreś z technologii: AHD, HD-CVI, HD-TVI.
    Paczka filmowana podczas pakowania, a pakowacz rozpoczyna od skanowania listu przewozowego. Skanowanie wydłuży proces pakowania o max sekundę.

0
  • #17 18 Wrz 2017 12:52
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

Robiłem wiele takich tematów i można zrobić to w ciekawy sposób.
    Było to połączenie funkcji alarmowych z generatorem kodów kreskowych (taki sam jak koledzy tutaj proponują z delty) + duplikacja obrazu z kamer.

Finalnie klient wiedząc kiedy paczka wychodziła - przeglądał sobie nagrania -miał do wyboru czy chce oglądać proces pakowania czy szybkie migawki z danymi przesyłki - więc praktycznie przeglądnięcie dnia gdzie wysyłek jest 100 (znalezienie) - około 5 minut.

Jak chcesz więcej szczegółów to pisz na pw.

0
  • #19 23 Wrz 2017 14:03
    Ciamajdas
    Poziom 4  

Ostatnio przerabiałem temat dla jednej z firm logistycznych. Ponieważ budżet był bardzo ograniczony zdecydowałem się nie wykorzystywać gotowych rozwiązań POS.
    Zrobiłem to w następujący sposób:
    Rejestrator XRN-2011 Samsunga (teraz Hanwha Techwin);
    Nad każdym stołem kamera dowolna. Ja dobierałem kamery tak, żeby dokładnie widziały wszystkie operacje wykonywane na stole roboczym ale dla systemu nie ma znaczenia jaka to będzie kamera.

Klient posiadał przy każdym stole stację roboczą z czytnikiem kodów kreskowych, który emulował klawiaturę.
    Napisaliśmy bardzo prosty program, który działa jako usługa na tych właśnie stacjach roboczych, wyłapując kody przesyłane z czytnika (nasłuchuje port). Wszystkie dane przesyła do rejestratora pod odpowiedni kanał (kamerę). Wszystko odbywa się po protokole TCP/IP.

Resztę sprawy załatwia oprogramowanie CCTV. W wyszukiwaniu archiwum jest pole, które umożliwia wyszukiwanie nagrania po dopisanym tekście. Działa zarówno w dedykowanych programach klienckich jak również z poziomu przeglądarki.
    Materiał jest archiwizowany przez 60 dni. Żadnych problemów z wyszukiwaniem.
    Całość działa zaskakująco dobrze. Zero problemów. Koszt, porównując z gotowych systemami POS śmiesznie niski. Klient zadowolony.

0
  • #20 23 Wrz 2017 17:26
    marek216

Poziom 43  
  • #21 23 Wrz 2017 19:13
    Ciamajdas
    Poziom 4  

marek216 napisał:
    Ciamajdas napisał:
    Koszt, porównując z gotowych systemami POS śmiesznie niski.

No to rozśmiesz nas ;)

Koszt rejestratora można sprawdzić.
    Kosztu napisania softu nie potrafię podać, ponieważ jest to praca własna. Jakiego programistę znajdziesz tak Ci wyceni.
    Generalnie poradzi sobie z nim każdy początkujący programista. Do jego stworzenia potrzebne jest:
    - SDK od Samsunga - nie robią problemów z jego udostępnieniem, trzeba tylko zgłosić się z taką prośbą.
    - instrukcja od skanera.
    Z napisaniem softu poradzi sobie początkujący programista. Całość polega na odebraniu danych z portu i przesłanie ich pod adres IP rejestratora na określony port. Port odbierania danych konfiguruje się już w samym rejestratorze.

Mój soft został stworzony w 1 dzień (podejrzewam, że w jakąś jego niewielką część) przez jednego człowieka.

0