Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch Maxx 7 WAE2047KPL/02 - bierze mało wody

czp01 17 Wrz 2017 14:04 1620 11
  • #1 17 Wrz 2017 14:04
    czp01
    Poziom 7  

Pralka Bosch Maxx 7 WAE2047KPL/02 - bierze mało wody
    Potrzebuję fachowca albo szaleńca który naprawi mi (albo zepsuje) moją pralkę: Bosch Maxh 7 for Kids - numer seryjny WAE2047KPL/02 FD 8908 600369. Pralka ma parę lat i nic jej fizycznie nie jest i się nie psuje, ale ma jedną podstawową wadę - bierze za mało wody.

Pralka owszem pierze, ale w wyobrażeniu wody, a ja chcę aby prała w wodzie. Żona jest alergikiem i musi mieć pranie porządnie wyprane i wypłukane. Pralka ta nie ma hydrostatu (jak starsze pralki), to nie można normalnie poziomu wody przestawić. Serwis twierdzi, że nowe pralki tak mają bo jest ogólna tendencja taka aby były super ECO itp. itd., a więc brały mało wody (serwis się poddał).

Potrzebuję więc fachowca, który zwiększy mi w pralce poziom wody (tak ogólnie o około 30 - 40 %). Pralka po okresie gwarancji, to można ją nawet w tym celu zepsuć czy też przeprogramować, jak ktoś potrafi. Zapłacę i jeszcze coś dorzucę.

0 11
  • Relpol
  • #2 17 Wrz 2017 14:26
    janek5555
    Poziom 11  

Ciuchy wrzucać namoczone w wodzie, to znaczy mokre i już będzie więcej wody w pralce.

0
  • #3 17 Wrz 2017 14:41
    PITERRR
    Poziom 43  

Witam. Problem ciekawy...
    Znalazłem opis tej pralki.
    "System automatyki wagowej, który posiada pralka optymalizuje zużycie wody i energii w zależności od wielkości wsadu. System rozpoznaje wielkość wsadu i dopasowuje do niego czas prania. Dzięki systemowi przy mniejszym załadunku pranie trwa krócej przy mniejszym zużyciu wody i jest mniej energochłonne."
    oraz
    "W celu bardzo dokładnego wypłukania z pranej odzieży resztek detergentu pralka WAE2049KPL jest wyposażona w opcję Płukanie Ekstra Kids. W ramach tej opcji pralka pobiera dodatkowo 2 l wody do płukania. Opcja ta jest bardzo użyteczna przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób mających wrażliwą skórę."

Podejrzewam, że pobiera nie dwa dodatkowe litry a KILOGRAMY.
    (dla wody to jest to samo)

Dodano po 14 [minuty]:

Znając życie ta "waga" to jakiś potencjometr sterowany dźwigienką przyczepioną do bębna pralki. Jak by go trochę obrócić w odpowiednią stronę albo w szeregu dorzucić kilka omów to zawyżał by wagę i "lał" więcej wody. No ale przyznaję że strzelam.

0
  • #4 17 Wrz 2017 15:36
    czp01
    Poziom 7  

Wykorzystujemy opcję dodatkowego płukania - ale żona i tak najlepiej to zatrzymuje program i dolewa swoja właściwą porcje wody do prania zasadniczego i do płukania oddzielnie. :(

0
  • Relpol
  • #5 17 Wrz 2017 20:57
    skryn
    Admin grupy AGD

A ze szlaucha dolej se wody, ile tam chcesz. Przez zasobnik. Pralka będzie brała tyle wody, co stara ruska Wiatka, czy inna Luna polarowska.
    I małżonka zadowolona będzie... :)
    Tylko nie przesadzaj, do połowy bębna śmiało możesz lać.

0
  • #6 17 Wrz 2017 21:15
    jurek54
    Poziom 13  

Koledzy w/g North, ta pralka posiada hydrostat, niestety nieregulowany
    Link
    Link
    Do sprawdzenia, kubek hydrostatu i wężyk, czy nie jest zanieczyszczony. Ewentualna regulacja poziomu wody poprzez zwiększenie komory powietrznej (dodanie doświadczalnej wielkości pojemnika pomiędzy wężykiem, a hydrostatem).

0
  • #7 17 Wrz 2017 22:25
    czp01
    Poziom 7  

Sprawdzę kubek i wężyk ale pralka ma tak od nowości i serwis ją sprawdzał i wyszło, że wszystko ma ok . :)

0
  • #8 17 Wrz 2017 23:10
    Christophorus
    Poziom 41  

Jak już nic nie da się zrobić to można spróbować dość prosto zrealizować dolewanie wody do tej pralki. Potrzebny jest włącznik dzwonkowy i przekaźnik z cewką na napięcie zmienne 230V AC. Przełącznikiem tym włącza się przekaźnik, a przekaźnik jest tak włączony w obwód elektrozaworu, że jego włączenie odłącza elektrozawór od programatora i dołącza wprost do napięcia 230V AC. Odłączenie od programatora jest konieczne, aby go nie uszkodzić podaniem napięcia "od tyłu". Trzeba się też upewnić czy cewka elektrozaworu jest faktycznie na napięcie 230V AC. Przełącznik dzwonkowy dlatego, aby po zwolnieniu nacisku woda przelatała być dolewana. Nie można też wykluczyć, że odłączenie elektrozaworu od programatora nie będzie przez niego sygnalizowane jako usterka.

0
  • #10 18 Wrz 2017 07:27
    czp01
    Poziom 7  

Pokombinuje z tym wężykiem lub jakiś przejściowy baniaczek - to wydaje się najprostsze :)

0
  • #11 19 Wrz 2017 21:55
    bse-bse
    Poziom 13  

Presostat jest elektroniczny i nie ma co kombinować z rozbieraniem, bo jakby naciągnąć sprężynkę, to więcej by nalała, ale będzie wyskakiwał błąd z opróżniania zbiornika.
    Można zmniejszyć pojemność kubka hydrostatu np. wkładając coś do niego zmniejszając jego pojemność, można spróbować włożyć gruby wąż.
    Druga możliwość to zwiększyć pojemność węża np. obcinając go przy hydrostacie i kubku hydrostatu i połączyć wężykiem o większej średnicy, tak aby wewnętrzna średnica byłą dopasowana do zewnętrznej średnicy oryginalnego wężyka, czy wyglądałoby to tak że będzie hydrostat na nim kawałek starego wężyka, a na nim nowy grubszy wężyk, może być nawet dłuższy od oryginalnego to też zwiększy się jego pojemność.

0
  • #12 08 Lip 2018 15:36
    neboo
    Poziom 12  

Ja dolewam wody do kazdego prania czasem na 1/3 okienka. Raz zapomnialem zakrecic wody i pralka prala w 3/4 bebnie wody i tez dala rade. Czasem na programie krotkim 30 nie odwirowuje wody, ale tak miala od nowosci. Mam taka bez wyswietlacza LCD przyciski dotykowo. Maxx7. Dolewam wode normalnie od gory. To chyba najlepsze wyjscie. Moja ma przycisk woda plus aleto i tak nic nie daje. Eco dla środowiska, a szkodliwe dla ludzkiej skory bo chemia zostaje w ubraniu spocisz sie i masz reakcje alergiczne. Stara frania jeszcze najzdrowsza sie okazac moze z biegiem lat.

0