Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jedna antena 2 telewizory,jeden klatkuje a drugi nie.

17 Wrz 2017 18:12 804 11
  • Poziom 11  
    Witam
    Od dawna posiadam 2 TV lcd (LG32" i Thomson 19") pracujących na jednej antenie dvbt z zasilaczem.Wszystko było ok do pewnego czasu.Stawiałem wtedy zasilacz i chyba trafiłem gdyż miał uszkodzony stabilizator i po wymianie było ok przez jakiś czas gdy znów coś się stało.

Od jakiegoś roku mam mały kłopot z jednym tv (LG32") Klatkują a wręcz czasem nawet znikają kanały np:TVN,TV4,PULS...
    Na mniejszym TV wszystko jest ok.Sprawdziłem wszystko.Dla pewności wymieniłem zasilacz,kable,zaprasowałem nowe efki,wstawiłem lepszy rozdzielacz,wstawiłem filtr lte i problem nadal występuje.

Problem nie występuje cały.Ciężko powiedzieć kiedy ale zazwyczaj wieczorami. Wiem tez że klatkowanie bywa jeśli włączam i wyłączam jakieś urządzenie i emituje ono zakłócenie w sieci to na TV od razu klatki widać ale przez chwilkę.

Czy to może być wina telewizora? Jest możliwe że dekoder w TV padł lub jakiś filtr?

Bardzo proszę o pomoc bo żona mi spokoju nie da jak tego nie rozwiążę.

• Poziom 43  
    Jaka antena, jaka odległość od nadajnika?
    Wzmacnianie sygnału DVB-T to proszenie się o kłopoty.
  • Poziom 11  
    Zasilacz wymieniłem na taki z regulacją. antena mała zewnętrzna. Jedna antena 2 telewizory,jeden klatkuje a drugi nie.

• Poziom 43  
    sosarek napisał:
    jaka odległość od nadajnika?
  • Poziom 11  
    Odległość do nadajnika jest dość spora.Opole a nadajnik w Chrzelice

Dodano po 18 [minuty]:

jakieś pomysły co może być przyczyną? Sprawdziłem teraz na antenie zbiorczej i klatkowania niema lecz połowy kanałów tez niema.
  • Poziom 25  
    Możesz mieć zwalony wzmacniacz antenowy lub aktywny rozdzielacz sygnału bo nie wiem cotenzasilacz zasilał. A to że telewizory w takim przypadku nadal odbierają sygnał, lepiej lub gorzej to nic nadzwyczajnego.
  • Poziom 11  
    Ale jeśli był by padnięty wzmacniacz,rozdzielacz lub inny element instalacji antenowej to czy nie powinno klatkować na obu telewizorach?
    A klatkuje tylko LG nawet gdy zamienię miejscami TV oraz jak ominę rozdzielacz.
  • Poziom 25  
    Więc masz dwie opcje albo jakimś cudem uwaliłeś wejście w tym LG albo poziom sygnału jest tak słaby że głowica w LG nie daje rady bo ma mniejszą czułość niż ten drugi.
  • Poziom 11  
    aha. jak wykluczyć którąś z opcji?
  • Poziom 22  
    Antena DEXTA, starsze egzemplarze posiadały jeden potencjometr, nowsze dwa potencjometry do regulacji wzmocnienia. Z reguły podczas montażu ustawia się je na maksa dla lepszego sygnału, i tym samym zbieramy wszystkie śmieci. Na początek proponuję skręcić je do połowy.
  • Poziom 11  
    W tym problem że skręcałem je do połowy a nawet kombinowałem w te i spowrotem do tego kombinowałem z regulacją na zasilaczu. Według miernika do tv naziemnej sygnał mam dość dobry jednak są jakieś błędy (tak powiedział kolega)