Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NPS POSNET (do kas fiskalnych) - nie odpala / uruchamia się

17 Wrz 2017 18:13 1035 3
  • Poziom 8  
    Czy ktoś może spotkał się z problemem odpalenia (uruchomienia)
    programu NPS POSNET - czy to w wersji 3.6.84.2 czy 3.7.85.1. Miałem
    wgraną najnowszą wersję .NET Fremwork 4.7, nie chciał się uruchomić,
    zainstalowałem wersję 4.5, również się nie odpala, mój system operacyjny to
    WINDOWS 7.
    Wyskakuje komunikat: Program NPS przestał działać. Wybór trybów zgodności nic nie daje.
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 43  
    Mi też na W7 nie chodzą nowsze wersje niż 3.3.76.1. Coś w Posnecie radzaono doinstalować. Zrobiłemto ale bez powodzednia. Wewrsja 3.3.76.1. obsługuje mi na razie wszystko więc pozostałem przy niej.

Dodano po 9 [minuty]:

Przy wyższych wersjach wyświetla mi: NPS POSNET (do kas fiskalnych) - nie odpala / uruchamia się
  • Poziom 43  
    Trochę stara sprawa ale problem rozwiązany. Należy ściągnąć najnowszy NPS (NPS_3.8.96.1) ze strony Posnet. Będzie on oczywiście w formie spakowanej. Przed rozpakowaniem! należy najechać myszką na niego i kliknąć prawy klawisz. W otwartym oknie na dole będzie info o nieznanym pochodzeniu pliku i pytanie czy odblokować plik. Klikamy Odblokuj a dopiero wtedy rozpakowujemy. Program działa na W7 bez problemu i wyszukuje wszystkie urządzenia lub można wybrać z listy łącznie z najnowszymi.
  • Poziom 16  
    Stary temat ale dodam trzy grosze od siebie może komuś się przyda.
    1. Drukujemy raport dobowy.
    2. Wyłącz program do obsługi kasy.
    3. wyłącz PC i drukarkę.
    4. Włącz PC i w międzyczasie drukarkę fiskalną.
    5. Teraz wypakuj NPS_3.8.96.1 w nowo utworzonym folderze (np na pulpicie).
    6. Odpal program i wykryje wszystko z automatu. Jesli nie to menedżer urządzeń (Porty COM i LPT jeśli jest komunikacja przez USB). I szukasz portu drukarki oraz innych parametrów.
    7. Działa, wykonujemy potrzebne operacje, zamykamy program.
    8. Restart komputera oraz drukarki fiskalnej
    9. Otwieramy nasz program do zarządzania stanem magazynowym itp (mfaktura, subiekt itp)