Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes ML 270 W 163 CDI nie zapala - z czasem objawy się zmieniły

YOGGI_KRK 17 Wrz 2017 18:30 492 0
  • #1 17 Wrz 2017 18:30
    YOGGI_KRK
    Poziom 9  

Witam .
    Przejrzałem chyba wiekszość tematów związanych z odpalaniem ml 270 ale ponieważ objawy w sumie nie pasują do żadnego z tematów postanowiłem zadać nowe pytanie . Od ok 1,5 roku przy niskich temperaturach miałem problemy z odpaleniem auta . Mój mechanik stwierdził , że cofa się paliwo i zamontował mi pompke ręczną , i codziennie musiałęm rano wykonać kilka ruchów aby podpompowac paliwo , po czym palił bez zarzutu . Jak temeperatura na zewnątrz przekroczyła +2 stopnie problem znikał i pompka nie była potrzebna . Od miesiąca zaczęły się cyrki jak zgasiłem go nagrzanego. Musiałem poczekać aż temperatura spadnie poniżej 70-75 stopni. Szybkim wyjściem była butla 5 l wody na pompę wtryskową . Jak się schłodziłą to odpalała. W miedzy zcasie wymieniliśmy wszystkie uszczelki w pompie , a nawet kolega mechanik znalał gdzie pompe uzywaną na podmiane . Tak po wymianie uszczelek , jak i po zamianie pomp poprawa byłą widoczna przez kilka - kilkanaście godzin , po czym wszystko wracało do normy ( tzn ciepły nie palił ). Kiedys pamietam był podobny problem jak miałem uszkodzony czujnik na wale , ale wtedy jak się nagrzał to po przejechaniu ok 20 km odcinał całkiem paliwo. Jak wystygł to palił i można było nastepne 20 km jechać . Teraz jak zapalił to już pracował do zgaszenia silnika . Więc to prawdopodobnie nie ta przyczyna . Dzisiaj auto sprawiło mi nieprzyjemnego psikusa bo zimne tez nie odpaliło . Nadmieniam , że komputer nie wykazuje żadnego uszkodzenia , a wtyryski były sprawdzane na przelew i jest wszystko ok . Koledzy - prosze o pomoc bo skonczyły mi się pomysły .
    Pozdrawiam
    YOGGI

0 0