Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Eurostar ZWE 24-3 MFK 23 jak sprawdzić stan nagrzewnicy?

Pawel.k0 17 Wrz 2017 21:50 915 8
  • #1 17 Wrz 2017 21:50
    Pawel.k0
    Poziom 9  

Dzień dobry. Po lekturze przypadków opisanych na forum doszedłem do wniosku, że w moim piecu uszkodzona jest nagrzewnica. Jak to sprawdzić aby mieć 100% pewność? Ciśnienie wody samoczynnie rośnie, aż do zadziałania zaworu bezpieczeństwa, w tempie ok. 12 godz. Spuszczałem wodę z pieca, zgodnie ze znalezionymi tu wskazówkami uzupełniłem ciśnienie powietrza w naczyniu przeponowym. Wymieniłem też zawór dopuszczający wodę do pieca i dalej ciśnienie rośnie. Cała reszta działa poprawnie, tzn. woda ciepła jest. Centralne ogrzewanie też ma odpowiednią wydajność. Nie chcę kupować części "na pałę", więc proszę o pomoc.

0 8
  • #3 17 Wrz 2017 22:13
    Pawel.k0
    Poziom 9  

To jest piec gazowy dwufunkcyjny.

Dodano po 1 [minuty]:

[quote="Pawel.k0"]To jest piec gazowy dwufunkcyjny bez bojlera./quote]

0
  • Pomocny post
    #4 17 Wrz 2017 22:29
    Magister_123
    Poziom 33  

Zakręć na noc dojście zimnej wody bieżącej do kotła. Jeśli ciśnienia nie urośnie do rana to oznacza że masz dziurawą nagrzewnice.

0
  • #5 17 Wrz 2017 22:40
    Pawel.k0
    Poziom 9  

Kombinuję sobie, czy można jakoś na stałe zredukować ciśnienie wody dochodzące do pieca, tak aby zawór bezpieczeństwa nie wybijał? Bo przecież cała reszta działa poprawianie. Ma to sens i czy jest wykonalne?

0
  • #6 17 Wrz 2017 22:48
    Magister_123
    Poziom 33  

Pawel.k0 napisał:
    Ma to sens i czy jest wykonalne?

Wykonalne jest ale kosztem redukcji ciśnienia wody ciepłej w kranie co przekłada się na znaczne obniżenie komfortu kąpieli.
    Sensu nie widzę żadnego. Leczenie syfa pudrem.

0
  • #7 17 Wrz 2017 23:04
    Pawel.k0
    Poziom 9  

O.k. rozumiem. Zatem naprawa 12 letniego pieca czy kupno nowego? Co się bardziej opłaci na dłuższą metę?

1
  • #8 17 Wrz 2017 23:26
    Magister_123
    Poziom 33  

Masz trzy możliwości:
    -Kupno nowej nagrzewnicy. Koszt około 2kzł jak dobrze pamiętam bo już w branży nie pracuje. + robocizna.
    -Kupno używanej nagrzewnicy. W tym wypadku to duża loteria i nie polecam tej metody.
    -Nowy kocioł.
    Kotły gazowe liczone są na około 10 lat eksploatacji. Osobiście wymienił bym urządzenie na nowe.

0
  • #9 18 Wrz 2017 17:30
    Pawel.k0
    Poziom 9  

Może ktoś ma wiedzę na temat kotłów kondensacyjnych? Dość wysoka cena urządzenia, dodatkowo przeróbka komina, instalacji wodnej i gazowej. Czy opłaca się taka inwestycja?

0