Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kymco quannone 125 - podłączenie alarmu.

18 Sep 2017 06:30 1038 9
  • Level 9  
    Witam ,kupiłem alarm do motoru, ale nie mogę sobie poradzić z podłączeniem. Tak wygląda podłączenie według książeczki która była z zestawem, a tu ściągnąłem schemat elektryczny mojego motoru. Podłączyłem kabelki żółte pod kierunki, czarny pod minus czerwony pod plus i dalej już nie rozumiem. Może mi ktoś napisać co z czym połączyć, bo jakoś mi to nie wychodzi.
    Z góry dziękuję.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Level 39  
    Ten alarm pasuje plug&play do typowego chińczyka, ale niestety Ty masz zapłon DC-CDI i z tego powodu trzeba robić kombinacje z przekaźnikami. Nie jestem zwolennikiem chińskich alarmów do skuterów, największy problem to pobór prądu rzędu kilku do kilkunastu miliamperów, co przy małej pojemności akumulatorach motocyklowych powoduje skuteczne zasiarczenie akumulatora w przeciągu kilkunastu dni stania.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Level 39  
    Tak, w tej konfiguracji by działał.
    Przy okazji sprawdź sobie jaki prąd pobiera ten alarm podczas w stanie aktywnym i w stanie rozbrojenia.
  • Level 9  
    To fajnie tylko ja nie mam pojęcia jak to podłączyć na tym schemacie instalacji elektrycznej motoru jakoś nie mogę się odnaleźć mógłbyś jakoś mi tu pomoc pozaznaczac gdzie jaki kabelek podpiąć
  • Level 9  
    Kurczę normalnie czarna magia ż tym popalilem 5 bezpiecznikow chyba nic z tego nie będzie
  • Level 30  
    Żal dać "stówkę" elektrykowi? Jak będziesz dalej podłączał, będzie drożej. Masz schemat, tam jest raptem 5 kabelków, czego nie rozumiesz?
  • Level 9  
    Jakbym był w Polsce to pewnie nie miałbym problemu Ale tutaj to chca żebym im motor zostawić oni podłącza za 90 euro żal a ja wolę sobie to sam popdlanczac i ładnie elegancko pochować a nie żeby mi to robił jakiś hiszpański partacz to co już podłączyłem to czerwony kabelek do plusa czarny do minus żółte do kierunków tylko dalej już nie wiem gdzie się podłączyć z niebieski, szarym , różowym i pomarańczowym tam trzeba coś ciąć i to już dużo dla mnie i też nie wiem według którego obrazka mam to podłączyć czy ac czy dc kolega wyżej napisała że według dc Ale na schemacie elektryki motoru nie mogę się odnaleźć
  • Level 9  
    witam według tego obrazka mam podłączyć alarm przez przekaźnik tylko czy mam zastosować dodatkowy przekaźnik czy w piąć się w któryś w instalacji i jak mam użyć dodatkowego przekaźnika to proszę Was jaki to ma być dzięki
  • Level 9  
    witam już prawie wszystko wiem mam zastosować dodatkowy przekaźnik 5 pin niżej załączę zdjęcie podpięcia czy wszystko jest poprawnie chodzi mi piny w perzekaźniku z góry dziękuje