Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa antena satelitarna 70 a 80 cm

18 Wrz 2017 12:05 1158 3
  • Poziom 2  
    Witam

Przez ostatnie kilka lat korzystaliśmy z anteny o średnicy 70 cm, wystarczało to zupełnie. Gdy doszły do pakietu programy w jakości hd również. Deszcz nie stanowił problemu jedynie prawdziwe ulewy powodowały zakłócenia. Jednak w ostatnim czasie zdarza się, że zwykły deszcz odcina telewizor od sygnału całkowicie. Antena była ustawiana dla uzyskania jak najlepszego kąta i przy ładnej pogodzie wszystko działa bez zarzutu. Z tego co słyszałem do prawidłowego odbierania sygnału potrzeba talerza z minimalną średnicą 80 cm. Jeśli to faktycznie może pomóc to czy możecie polecić jakiś model? Jakie inne aspekty warto sprawdzić?
  • flexghzflexghz
  • Poziom 21  
    Jeśli to możliwe to zmień na 90cm.Przy polsacie nawet to czasami nie pomaga.Jeśli konwerter ma już swoje lata,to warto by było zmienić.Ja preferuję anteny bez elementów konstrukcyjnych z plastiku.Ostatnio kupowałem firmy Corab.Jeśli chodzi o konwerter,to sąsiad miał problemy z odbiorem programów HD i wymiana konwertera pomogła.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 38  
    Za około 70-80 zł. kupisz dobrą antenę o wymiarach 80 cm, 90 cm.
    Unikaj anten z plastikowymi elementami.
  • Poziom 39  
    Sama antena nie wystarczy. Dobrze by się było rozejrzeć za dobrym LNB (czyli konwerterem). Proszę zauważyć, ze w LNB z dwoma wyjściami mamy tak na dobrą sprawę dwa odbiorniki, które współdzielą sygnał odebrany z anteny. Ponadto dobrze by było przypatrzeć przewody, z biegiem czasu połączenia lubią się utleniać i to powoduje większe tłumienie sygnału.