Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowa antena satelitarna 70 a 80 cm

18 Sep 2017 12:05 1824 3
  • Level 2  
    Witam

Przez ostatnie kilka lat korzystaliśmy z anteny o średnicy 70 cm, wystarczało to zupełnie. Gdy doszły do pakietu programy w jakości hd również. Deszcz nie stanowił problemu jedynie prawdziwe ulewy powodowały zakłócenia. Jednak w ostatnim czasie zdarza się, że zwykły deszcz odcina telewizor od sygnału całkowicie. Antena była ustawiana dla uzyskania jak najlepszego kąta i przy ładnej pogodzie wszystko działa bez zarzutu. Z tego co słyszałem do prawidłowego odbierania sygnału potrzeba talerza z minimalną średnicą 80 cm. Jeśli to faktycznie może pomóc to czy możecie polecić jakiś model? Jakie inne aspekty warto sprawdzić?
  • Level 24  
    Jeśli to możliwe to zmień na 90cm.Przy polsacie nawet to czasami nie pomaga.Jeśli konwerter ma już swoje lata,to warto by było zmienić.Ja preferuję anteny bez elementów konstrukcyjnych z plastiku.Ostatnio kupowałem firmy Corab.Jeśli chodzi o konwerter,to sąsiad miał problemy z odbiorem programów HD i wymiana konwertera pomogła.
  • Level 38  
    Za około 70-80 zł. kupisz dobrą antenę o wymiarach 80 cm, 90 cm.
    Unikaj anten z plastikowymi elementami.
  • Level 39  
    Sama antena nie wystarczy. Dobrze by się było rozejrzeć za dobrym LNB (czyli konwerterem). Proszę zauważyć, ze w LNB z dwoma wyjściami mamy tak na dobrą sprawę dwa odbiorniki, które współdzielą sygnał odebrany z anteny. Ponadto dobrze by było przypatrzeć przewody, z biegiem czasu połączenia lubią się utleniać i to powoduje większe tłumienie sygnału.