Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-J315W - zator papieru

18 Wrz 2017 12:20 5097 9
  • Poziom 13  
    Witam, od wczoraj mam problem z tą drukarką, działała do tej pory bez zarzutów. Od wczoraj jak puszczam coś do wydruku, drukarka pobiera papier do pewnego momentu (dokładnie jak podniosę pokrywę to tuż przed tym białym paskiem prowadzącym głowicę się zatrzymuje, wyskakuje komunikat "zator papieru", więc wyciągam kartkę papieru (niepogniecioną) i komunikat znika, ponowny wydruk - to samo i tak w kółko.
    jak to naprawić?

Brother DCP-J315W - zator papieru
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 34  
    Po otwarciu tylnych drzwiczek jak wygląda sytuacja z tą kartką papieru, jak ona jest tam "ułożona"?
    U mnie podobnie kiedyś "krzyczała" jak papier był za gruby, nieodpowiednia gramatura do ustawień wydruku przy papierze fotograficznym.
  • Poziom 13  
    Po otwarciu tylnej klapki karta papieru jest zagięta do środka poprawnie tak jak powinna być. Wyjmuję ją nie z tyłu tylko od środka bo wchodzi jakieś 4 - 5 cm i zatrzymuje się przed głowicą. Na tym samym papierze drukowałem kilka dni temu i nic się nie działo, nic z drukarką nie robiłem.
  • Poziom 22  
    Tasiemka enkodera jest czysta? To ta przeźroczysta co przechodzi przez głowicę. Spróbuj wyczyścić ją alkoholem.
  • Poziom 13  
    Jak wrócę do domu wyczyszczę ją, ale w jaki sposób przesuwać ręcznie głowicę żeby czegoś nie urwać i żeby wyczyścić całą taśmę?
  • Poziom 22  
    Jeśli jest zaparkowana to wyczyść tylko to co widać. Jeśli koniecznie chcesz wyjechać głowicą to możesz w Maintance mode wbić 75 to wyjedzie na środek i będzie można ją swobodnie przesuwać, ale szybciej będzie jak puścisz coś do druku i wyciągniesz z prądu gdy wyjedzie.
  • Poziom 12  
    Zeby glowica wyjechała... Otwieramy klape skanera i naciskamy długo stop az karetka na srodek wyjedzie

Dodano po 1 [minuty]:

80% przypadkow wyczyszczenie albo wymiana tasmy enkodera pomaga
  • Poziom 13  
    no i zadziałało po przeczyszczeniu. Zobaczymy na jak długo, dziękuje
  • Poziom 17  
    Na głowicy znajduje się również czujnik optyczny, zabrudzenie go daje taki sam efekt.
  • Poziom 1  
    A czy czyszczenie tej taśmy bądź czujnika optycznego pomoże w moim przypadku (mam co prawda inny model T700w ale te drukarki chyba są robione na jedno kopyto)? Mam takie objawy:
    Sprzęt podczas drukowania przestał pracować zacinając papier. Po odblokowaniu pobrał papier ponownie, ale jakby z nieustabilizowaną mocą - raz szybko i gwałtownie, wyrzucając go z nie niedokończonym drukiem, a raz wolno i mozolnie, zatykając znowu drukarkę. Kolejne objawy to głośny hałas podczas drukowania, jakby coś w środku o siebie uderzało. Aż w końcu skutek końcowy - nie działa zupełnie - próbuje ruszyć, ale nie może, bo się zacina.