Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yaris 2003 - Radio przestaje grać przy otwieraniu/zamykaniu drzwi/na dziurach

dzejkob213 18 Sep 2017 17:36 2388 3
 • #1
  dzejkob213
  Level 9  
  Witam,
  Posiadam samochód Toyota Yaris 1.0 VVTi 2003r
  Mam problem z radiem - po wjechaniu w dziurę, lub "trzaśnieciu" drzwiami cichnie muzyka, i słychać jedynie raz na jakiś czas trzeszczenie w głośnikach. Radio się nie wyłącza, więc nie jest to kwestia zasilania. Co dziwne, czasem w radiu potrafi wyzerowac się godzina.
  Co więcej, w głośnikach słychać lekkie trzeszczenie po wjechaniu w dziurę nawet na wyłączonym (w trybie standby) radiu.

  Co ważne:
  Pojazd posiada głośniki w desce rozdzielczej (przy pałąkach do regulacji lusterek), nie w drzwiach. Albo inaczej - grają tylko głośniki w desce, więc w drzwiach nie ma głośników, bądź są nie podłączone - niemniej myślę że ich nie ma, bo jest to najniższa możliwa wersja wyposażeniowa.
  Radio to Blaupunkt San Francisco.

  Co zrobiłem:
  -Wyczyściłem klemy od akumulatora, i połączenie masy z karoserią
  -Przejrzałem wiązkę przy radiu (nie wymagała ona żadnych napraw, nie wyglądała na zrobioną na patencie, kostki iso profesjonalnie połączone konektorami z fabrycznymi złączami)
  -Ruszanie kablami idącymi do drzwi nie przynosi żadnego efektu
  -Ruszanie kablami idącymi od radia także nic nie zmienia

  Dziwi mnie fakt, że drzwi ewidentnie mają wpływ na zachowanie radia - pytanie, co jest w tych drzwiach, bo idzie do nich de facto z 6-8 kabli, więc sporo, jak na wersję z szybami na korbkę.
  Do auta jest dołożony centralny zamek, jednakże nie jest on w drzwiach, a poniżej złącza OBD.

  Może ktoś miał jakiś problem, bądź ma jakąś sugestię? Próbowałem zdjąć boczek, jednakże po wykręceniu wszystkich śrub i tak nie potrafię zdjąć korbki - próbowałem podważać śrubkrętem żeby trafić w drucik blokujący ową korbkę, ale marnie mi to idzie, a nie chcę porysować drzwi, więc może ktoś ma jakąś radę?

  Dodaję film, który może lepiej obrazuje problem.
  Proszę o pomoc i pozdrawiam :)
 • #2
  Hektar Zahler
  Level 34  
  Skąd wiesz, że nie ma tam głośników czy luźnych złączy jak nawet tam nie zajrzałeś. Kogo to obchodzi. Tak prawie każde radio zabezpiecza się przed zwarciem z oczywistych względów. Oprócz tego standardowo w Jariskach z takim zachowaniem się znajdziesz wytrawione ścieżki na płycie radia. Rzecz trudno naprawialna, a przede wszystkim nieopłacalna.
 • #3
  1 PAWEL
  Level 42  
  Sprawdź czy nie puściła uszczelka przy podstawie anteny.
  Woda kablem antenowym mogła popłynąć do radia. Uszkodzone ścieżki.
 • #4
  emik
  Level 32  
  Podaj co to za San Francisco, bo były różne modele. Po górnej pokrywie radia wygląda to na jakiegoś chińczyka. Odłącz w kostce przy radiu kable idące do lewych drzwi i sprawdź czy w dalszym ciągu zanika dźwięk.