Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie silnika rolet

18 Wrz 2017 21:06 2382 2
 • Poziom 13  
  Witam
  Czy jest szansa dowiedzieć się jakie są silniki radiowe w roletach i jak je zaprogramować mając do dyspozycji pilot do rolet? Czy trzeba otwierać i wyciągać silniki?
  Pilot wygląda tak jak na zdjęciach

 • Poziom 43  
  krzychu82 napisał:
  jakie są silniki radiowe

  Odbiorniki radiowe jeśli już - pilot od BFT, co do odbiornika - nie wiadomo co zostało zamontowane i bez dostania się do sterownika rolet nie da się nic ustalić.
 • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
  sosarek napisał:
  Odbiorniki radiowe jeśli już

  Nazewnictwo "silniki radiowe" jest do przyjęcia. Chodzi o napędy rolet z wbudowanym sterownikiem i odbiornikiem radiowym.
  sosarek napisał:
  bez dostania się do sterownika rolet nie da się nic ustalić.

  Nie zgodzę się z Tobą... Być może rolety nie są Arku Twoją najmocniejszą stroną.
  Sprawa jest dość prosta. Jeżeli w puszkach są gdzieś zamontowane sterowniki radiowe do rolet BFT , to silniki są zwykłe (bez odbiornika, z mechanicznymi lub elektronicznymi wyłącznikami krańcowymi) dowolnego producenta. Jeżeli takich modułów nie ma, to są to napędy do rolet BFT z serii REEL RUA Axx 230V R45. (xx po liiterze A oznacza wielkość momentu siły w niutonometrach i dobiera się wartość w zależności od wielkości a w związku z tym ciężaru rolety. W BFT są to wartości 10Nm do max 18kg, 20Nm do 35kg, 30Nm do 55kg i 50Nm do max 88kg). R45 to R=radiowy, 45 to średnica silnika w mm (czyli do wałka od 60mm- przeważnie ośmiokątnego).
  Pozdrawiam.