Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogrzewanie kontenera 18 m2

18 Wrz 2017 23:17 1956 6
  • Poziom 12  
    Potrzebuję porady odnośnie ogrzewania kontenera o pow 18m2.
    Ściany są z płyty (blacha a w środku styropian 6cm).

Wiem, że najtaniej na pewno wyjdzie butla z gazem i promiennik ale woda mi się wtedy skrapla.

Doczytałem że polecane są grzejniki konwektorowe Electroluxa.

Co o tym myślicie?
  • Poziom 26  
    Butla z gazem i promiennik = dodatkowa wentylacja. W Twoim przypadku tylko elektryczny farelek + olejak. Farelkiem nagrzejesz i podtrzymasz w miarę szybko ciepło, olejak będzie służył do utrzymania. Nie piszesz nic o kontenerze- warsztat, mieszkalny, garaż. Moc jaka jest, jak często używany, w jakim terenie- pole, zabudowa, garaże, dach? Mało info. Dobre rozwiązanie szamot na piecu. To wszystko koszty. Ewentualnie wywalić dziurę w ścianie na wentylację. Koszty, koszty, koszty..
  • Poziom 12  
    Kontener to biuro, używany co dziennie ok. 11h. Mieści się na dużym podwórzu które jest dosyć zabudowane.

Twoim zdaniem np. zrobić kratkę wentylacyjną 10x10 cm jako wentylacja, z rana przed przyjściem np. nastawić konwektora godzinę przed pracą a w dzień grzać butlą?
  • Poziom 12  
    Kontener będzie ogrzewany tylko 1 sezon. Ogrzewacze gazowe naścienne kosztują ok 1000 zł. Bez sensu tyle wydawać na jeden sezon. Gdyby to miało być na kilka lat to bym na pewno zamontowal
  • Poziom 27  
    Witam

Kolego, rozejrzyj się za używanym piecykiem do kempingów np. Truma. Zasilanie z butli, zamknięta komora spalania, czerpnia na zewnątrz, wyrzut spalin na zewnątrz. Po roku możesz spokojnie sprzedać na portalu aukcyjnym - ten towar ma wzięcie.

Pozdrawiam

Krystian
  • Poziom 12  
    Dzięki, rozejrzę się czy jest coś sensownego.

Pozdrawiam