Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo v50 - nie odpala blokada kierownicy

akamix21 19 Wrz 2017 11:51 3885 14
  • #1 19 Wrz 2017 11:51
    akamix21
    Poziom 4  

Witam!
    Volvo v50 2007r 2.5 benzyna auto nie odpala po przekreceniu kluczyka nie slychać odblokowania rygla w kierownicy, od razu mówię, że kolumnę kompletną ktoś już wymieniał auto pochodziło 3 dni i zdechło. Jakies pomysły??

0 14
  • #2 19 Wrz 2017 14:16
    bodzio012
    Poziom 32  

Wygląda na problem ze stacyjką. Rzecz wymienna

2
  • #3 19 Wrz 2017 20:36
    akamix21
    Poziom 4  

Wkładam kluczyk zapłon się włącza ale nie słychać w ogóle odryglowania blokady kierownicy, nie blokuje się ani odryglowuje

Dodano po 54 [sekundy]:

Występuje dźwięk przekaznikow z okolic blokady kierownicy i to wszystko

Dodano po 1 [minuty]:

Stacyjke trzeba programować??

1
  • #4 19 Wrz 2017 20:56
    tolo
    Poziom 33  

Do sprawdzenia blokada kolumny.

4
  • #5 25 Wrz 2017 21:00
    akamix21
    Poziom 4  

Moduł komfortu kaput.... Pozdrawiam

0
  • #7 23 Paź 2017 22:40
    pbpirat2
    Poziom 10  

akamix21 napisał:
    Moduł komfortu kaput.... Pozdrawiam

mozesz sprecyzowac gdzie znajduje sie ten moduł ew nr podać badź link do foto?
    Dodano po 20 [minuty]:
    v50 2007 1.6d
    panowie ten sam problem wypadł pare dni temu. wczesniej nie bylo problemow w tym zakresie. stacyjka szara(niby poprawione wersje) i siedzi tam raczej od nowosci. rygiel blokady od poczatku w aucie - rocznik 2007 rygiel 2007.
    maszyna odpala losowo , wkładam kluczyk prawie za kazdym razem info na lcd "bład kluczyka spoboj ponownie ,jeśli popukam stacyjkę czasem dochodzi komunikat blokada kierownicy -serwis cos w tym stylu. auto czasem odpaliło badź losowo badź pomogło popukanie w obudowe rygla. dzis rygiel zdemontowany z auta ,celem oględzin . oczywiscie mam też dźwiek przekażńika spod maski ale nic sie nie dzieje.

czy da sie go jakos na krotko sprawdzic poza autem - kosta na 4piny z czego pin1 w wiazce w aucie pusty-nieuzywany.

w jaki sposob przesuwa sie ten bolec pod czarna osłonka nie chodzi o ten metalowy ktory wychodzi z srodka metalowej obudowy . (foto nie mojego autorstwa)

czy jeśli kupię używkę takiego modułu to dopisze mi go do auta komputerem każdy warsztat czy trzeba jechać do aso, jakie uczciwe koszty takiego zabiegu ? czy dodanie tego modułu musi być online czy offline też może być.

jak mogę sprawdzić wykluczyć stacyjkę ,mam szarą niby to jakies wersje juz poprawione.

może ktoś jest z okolic Katowic może cos odsprzedać z tego tematu.rygiel stacyjka - jesli tez padła.

0
  • #8 23 Paź 2017 22:46
    pbpirat2
    Poziom 10  

Stacyjke trzeba programować??[/quote]

z tego co sie dowiedzialem to nie. jedynie trzeba podobno dopisac modul rygla spod kierownicy.

0
  • #9 24 Paź 2017 23:29
    pbpirat2
    Poziom 10  

ktos cos wie czy da sie dopisac do auta uzywke tej blokady, nowke chca 1000zl z nowa czescią albo usunać calkowicie blokade rygla z softu auta.

1
  • #10 25 Paź 2017 17:44
    tolo
    Poziom 33  

Wrzuć zdjęcie elektroniki tej blokady.

1
  • #11 25 Paź 2017 21:01
    pbpirat2
    Poziom 10  

tolo napisał:
    Wrzuć zdjęcie elektroniki tej blokady.

foto tego modulu blokady. jest na niej microswitch + przekaznik. o nr jak na foto zamienny z tyco o nr ktory znam i jest juz zamowiony celem wlutowania i wykluczenia ze to wina jego.
    numer czesci jaka posiadam w aucie to p30793893 ,moze mi ktos powiedziec czy podejdzie taki moduł np z s40 czy c30 młodszego rocznika np 2012 ( ja mam 2007) oczywiscie po przekopiowaniu pamieci. w aso mi powiedzieli ze programują tylko nowki wiec na logike uzywke chyba też da sie dopisac, w aso pewnie sprzedają takie z czystą pamiecią i doją 500zl za wgranie/dodanie czy jak tam to nazywaja. mam do kupienia np nr 2 X O NUMERZE P30776153
    1 X P31202262
    ale nie wiem czy to podjedzie i nie moge znalesc info na ten temat. ktos moze podpowiedziec?

0
  • #12 31 Paź 2017 17:07
    pbpirat2
    Poziom 10  

ktos wie czy jak podam inną płytkę z innym numerem z v50 i skopiuje dane ze starej wrzuce na tę inną to zaskoczy ?

0
  • #13 23 Lis 2017 20:43
    akamix21
    Poziom 4  

blokadę kierownicy mogę sprzedać bo mam do volva v50

1
  • #14 24 Lis 2017 13:00
    pbpirat2
    Poziom 10  

temat juz zalatwiony w volvotech. mozna dac emulator 60euro , albo nowke po 900zl. emualtorow nie mialem okazji sprawdzic. same blokady uzywne mozna kupic po cenie zlomu ja kupilem po 30zl z cala przekladnią od strony kabiny. samo programowanie (niby połączenie z serwerem )tego jest drogie.
    W moim przypadku stara blokada nie wiadomo do konca czy padła elektronicznie, bo mechanizm po otwarciu nie wyglądał na uszkodzony, dało też się z niej zgrać dane na inną blokade, wymieniono przekaznik,microswitch profilaktcznie. Niestety albo gdzies popełnilismy bład w tych działaniach albo nie da sie tego zrobić tzn skopiować na inną płytkę , już tego nie rozstrzygnę teraz.W każdym razie uzywek nie opłaca sie kupować , jeśli ktoś dał używkę z innego auta na inne i tanio zaprogramował to niech sie wypowie.

0
  • #15 27 Kwi 2018 20:54
    szymek702
    Poziom 9  

Ja to zrobiłem i śmiga, zawiesza się na płytce ten przekaźnik A303, koszt 20 zł, wymiana i śmiga bez programowania. Starego nie da się programować, w sensie od innego auta.

1
  Szukaj w 5mln produktów