Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka Schumacher - Warta kupna?

Rafiik89 19 Wrz 2017 13:24 2778 10
  • #1 19 Wrz 2017 13:24
    Rafiik89
    Poziom 6  

Szukam dobrej ładowarki 6A. U dystrybutora Lucart polecano mi ładowarkę Schumacher, trochę obiło mi się o uszy o tej marce, jest chyba dość znana, ale pierwszy raz kupuję tego typu sprzęt i nie jestem obeznany w temacie za bardzo. Chciałbym utrzymać akumulator w dobrej kondycji, dlatego ładowarka musi być kozacka i potrafić naładować nawet bardzo głęboko rozładowany akumulator. Co myślicie, warto kupić tego Schumachera ? ktoś używał takiej ładowarki?

0 10
  • #2 19 Wrz 2017 14:58
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Podaj jakie akumulatory będziesz ładował ?
    Ładowarka Schumacher SCI 6A 6V/12V do akumulatorów kwasowych, żelowych, AGM.

0
  • #3 20 Wrz 2017 11:00
    JaroK87
    Poziom 7  

Ja używam Schumachera do akumulatora żelowego i nie narzekam, solidna i sprawdzona marka :) Moja ma nawet taki specjalny wentylator, który chłodzi urządzenie i wyświetlacz informujący o % naladowania. Za 350-400zł powinieneś znaleźć taką, chyba, że Lucart Ci już jakąś tam proponował konkretną? większość tych sprzedawanych na allegro itd to i tak jest od tego dystrybutora

0
  • #4 20 Wrz 2017 11:53
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Rafiik89 napisał:
    dobrej ładowarki 6A

Lepiej zamówić 10A pewnie przyda się i można możliwe ładowanie bez przeciążania ładowarki na prądzie 6A.

1
  • #5 27 Wrz 2017 10:35
    Rafiik89
    Poziom 6  

JaroK87 napisał:
    Ja używam Schumachera do akumulatora żelowego i nie narzekam, solidna i sprawdzona marka :) Moja ma nawet taki specjalny wentylator, który chłodzi urządzenie i wyświetlacz informujący o % naladowania. Za 350-400zł powinieneś znaleźć taką, chyba, że Lucart Ci już jakąś tam proponował konkretną? większość tych sprzedawanych na allegro itd to i tak jest od tego dystrybutora

Coś takiego mi proponowali (nie wiem czy dokładnie taka sama o jakiej rozmawiałem, nie wiem czy dobrze wyszukałem) http://sklep.lucart.pl/schumacher-spi6-6a-ladowarka-prostownik-12v-p-1620.html wentylator jest w tej, jest cyfrowy wyświetlacz, hak itd.

A 10A mi się opłaci kupić? bo droższa chyba, a nie wiem czy potrzebuję akurat 10A, dlaczego byłaby lepsza?

0
  • #6 08 Paź 2017 12:45
    marcinszczecin
    Poziom 2  

schumachery solidne, bardzo dobre chłodzenie i dobry wyswietlacz, mialem wczesniej boscha i nie byl za dobry, cteki z kolei przestarzałe

0
  • #9 27 Sty 2018 17:54
    ojciecmajster
    Poziom 2  

Przymierzam się do zakupu tego schumachera spi6. Chciałbym się jeszcze zapytać czy można nią bezpiecznie ładować akumulator w aucie bez odpinania go od klem? Jakie napięcia podaje ładowarka podczas ładowania?

0
  • #10 27 Sty 2018 21:43
    enhanced
    Poziom 38  

Napewno można ładować -jaki byłby sens takich drogich ładowarek jakby na takie coś nie pozwalały? CTEKa tylko tak używam.

CO do napięcia to popatrz w instrukcje - ctekx może dać ponad 14 (lub 15 z głowy podaje) przy odpowiednim trybie (do wyboru ręcznie).

0
  • #11 30 Sty 2018 12:16
    ojciecmajster
    Poziom 2  

Jest to istotna informacja. Np. w trybie Recond Cteka napięcie podawane jest 15,8V. Widzę, że schumacher SPI6 równiez ma podobną funkcję (recovery) gdzie napięcie jest wyższe niż przy standardowym ładowaniu. niestety nigdzie nie mogę doszykać się informacji jakie napięcia daje ładowarka w poszczególnych trybach. Np. w Cteku jest to fajnie pokazane w tabelce. Poza tym chciałbym się zapytać kogoś kto użytkuje taka ładowarkę o napisanie opinii jak się sprawuje, itd. Czy ładowarka robi gęstość elektrolitu?

0