Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet GCO 13-00/K- sterownik

19 Wrz 2017 15:56 1044 5
  • Poziom 11  
    Dzień Dobry

Zainstalowałem kocioł Termet GCO 13-001-K (2008). Pompa wody działa i jest obieg (około 1 min, następnie się wyłącza), ale piec nie działa (nie działają iskrowniki i brak przepływu gazu); na wyświetlaczu brak błędów (wyświetla się temperatura wody [20 stopni C] oraz istnieje możliwość dokonania nastawy żądanej temperatury). Pod piecem wisi wtyczka z 3 kablami [styki(+/-/R)]. Czy należy zewrzeć któreś ze styków, aby piec odpalił? Czy można podłączyć sterownik Euroster 2000? Niestety piec dostałem z odłączonym sterownikiem (oryginalnym) i nie chcę spalić elektroniki dokonując błędnego podłączenia.

P.S. Z piecem dostałem "luzem" sterownik VRT-N/230, ale wolał bym używać Eurosteru, do którego jestem przyzwyczajony.

Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Tak jeżeli kocioł ma rozwarty styk termostatu to nie odpali dopóki nie dostanie tam sygnału. Euroster robi to samo - przy zbyt niskiej temperaturze względem ustawionej zwiera wewnętrzny styk przekaźnika i wymusza w piecu start palnika. Piec będzie odpalał jak zewrzesz styki RT czy to zworką czy za pomocą termostatu.

Dodano po 59 [sekundy]:

tu masz instrukcje: http://www.tukado.pl/file/TERMET/IIO-Unico.pdf
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 11  
    Dziękuje za informacje i instrukcje - czy mam zewrzeć styk R z "+" czy z "-", bo mam na wyjściu 3 styki "R" , "+" i "-".

Termet GCO 13-00/K- sterownik

To jest moje wyjście, które styki mam zewrzeć (pociągnąć do Eurosteru), aby kontrolować pracę pieca?

Dodam, że jest to przyłącze regulatora temperatury, które jest wpięte w płytkę pieca.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Podpinamy R i +.
  • Poziom 11  
    Działa. Dziękuję.
  • Poziom 11  
    Dzień Dobry

Problemów c.d.

1. Włączyłem piec (Iskrowniki normalnie wygenerowały Iskrę)
    2. Po jakimś czasie zauważyłem na piecu błąd E1.
    3. Kilkukrotne odłączenie od sieci doprowadziło do resetu systemu - piec się włączył, ale ISKRA była bardzo "leniwa" (opiszę to tak: zamiast cyk-cyk-cyk był odgłos cyyyyk - dłuższa przerwa - cyyyyk)
    4. Kolejna próba odpalenia już się nie powiodła (brak ISKRY)
    5. Spec którego znam stwierdził (przez telefon), że do wymiany jest mniejsza płytka (do której są podpięte kable prowadzące do elektrod iskrownika); podobno to częsta usterka w tych piecach.
    6. W tym momencie muszę odpalać piec zapałkami (poza brakiem pracy Iskrowników pracuje prawidłowo)

Czy mogę coś jeszcze sprawdzić / zrobić test we własnym zakresie określając czy to rzeczywiście awaria elektroniki? Czy mogę prosić o radę?

Pozdrawiam