Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Powolne gasniecie halogenu 230V - jak zrobic???

05 Sie 2005 10:57 1337 8
  • Poziom 12  
    Tak jak w temacie, czyli czy ma ktos pomysl jak zrobic powolne wygaszanie halogenu takiego puszkowego na 230V (150W lub 500W)??
  • Poziom 18  
    Może jak byś zastosował kondensator, a pojemność by oznaczała długość gaśniecia halogenu.
  • Poziom 36  
    dj_jasin napisał:
    Może jak byś zastosował kondensator, a pojemność by oznaczała długość gaśniecia halogenu.

To musiałby być prąd stały, a tu chodzi o prąd przemienny.
  • Poziom 19  
    Moze zrobić normalny ściemniacz a zamiast potencjometru dać kondensator jakiś o małej pojemności :D
    Pozdro
  • Poziom 12  
    Najgorsze jest to, ze te halogeny sa duzych mocy (najchetniej zrobilbym to do 500W). A tak w ogole to one naprawde pobieraja az 500W?? Kondensator tez mi wpadl do glowy, ale po chwili tez stwierdzilem, ze odpada bo prad zmienny. Czekam na inne propozycje. A tak w ogole to potrzebne mi to do pewnego efektu, ktory widzialem na baletach :) Gdy swiecilo tylko kilka efektow nagle zapalalo sie bardzo jasne swiatlo i odrazu gaslo powoli. W chmurze dymu efekt jest zaje....ty. Wyglada jak jakis wybuch. W niedziele bede w domu, to wrzuce urywek filmu na ktorym widac ten efekt.
  • Poziom 27  
    hmmmm jakaś regulacja PWM może? 0,5 KW to nie przelewki. Kondy odpadają. To nie bedzie takie łatwe.
  • Poziom 19  
    Kurde muwie ci że z tym ściemniaczem to naprostrzy sposób to niewiem dlaczego ci nie pasuje . A zreszta jak wyłączysz halogen 500W to on itak wolno gasnie:D
  • Poziom 27  
    Ja bym to zrobił tak jak proponuje djfader zastosować ściemniacz serowany najlepiej niskim napięciem i kondensatorek który by powoli wygaszał halogena rozładowując się
  • Poziom 12  
    No wiec chyba bede musial zrobic na jakims sciemniaczu. Ma ktos moze jakis prosty schemacik?? Zalaczam obiecany film z efektem.
    Załączniki: