Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honor 8 - Bateria i jej żywotność

Barman95 19 Wrz 2017 19:01 1077 5
  • #1 19 Wrz 2017 19:01
    Barman95
    Poziom 2  

Witam, na wstępie pragnę poinformować iż przejrzałem trochę forum oraz witryn z google i nie znalazłem zbytnio informacji na wadę mojego telefonu.

Ale zacznijmy od początku. Od 5 miesięcy jestem posiadaczem telefonu Honor 8; telefon śmiga świetnie, niestety od pewnego czasu mam problem z baterią. Awaria wygląda następująco:

- Ładowanie baterii trwa tak jak zawsze ok. 2 godzin od zera
    - Telefon jest w stanie się wyłączyć kompletnie w losowych momentach, np 66% i nagle komunikat, że bateria rozładowana.
    - Po takim awaryjnym wyłączeniu i podłączeniu do ładowania okazuje się, że bateria dalej posiada 66% a nie jak wcześniej 0 lub 1
    Dodam, że od ok. 2 tyg pojawia się ten problem, ponad to bateria, rozładowuje się dużo szybciej (Wcześniej 2 dni teraz 10 h), co śmieszne jest, że kolega który posiada honor 8 Dual Sim także zaobserwował ten problem w podobnym czasie.
    Piszę tutaj, bo gdzieś ostatnio usłyszałem, że nowsze telefony posiadają sterowanie procesorowe bateria, i to procesor może być temu winny a nie bateria.

Prosił bym o pomoc w zdiagnozowaniu problemu, oraz w miare możliwości rozwiązanie go. Dodam iż nie jestem jakimś super obeznanym człowiekiem w tych dziedzinach.

Jeśli zdublowałem temat lub zamieściłem w złym dziale, to przepraszam.

0 5
  • #2 19 Wrz 2017 20:03
    E8600
    Poziom 35  

Barman95 napisał:
    Piszę tutaj, bo gdzieś ostatnio usłyszałem, że nowsze telefony posiadają sterowanie procesorowe bateria, i to procesor może być temu winny a nie bateria.

Telefony z szybkim ładowaniem mają takie sterowane w trakcie ładowania. Podejrzewam problemy z systemem próbowałeś przywracania ustawień fabrycznych?

0
  • #3 19 Wrz 2017 20:31
    Barman95
    Poziom 2  

Zrobiłem hard reset, więc to chyba to :P

0
  • #5 19 Wrz 2017 21:14
    E8600
    Poziom 35  

Różne zabezpieczenia teraz są w androidzie i nie wykluczone, że telefon specjalnie ogranicza proces ładowania aby nie było powtórki jak u samsunga nota 7. Inna sprawa, że to chiński telefon i one się nie cieszą bardzo trwałymi bateriami.

0
  • #6 19 Wrz 2017 21:15
    Barman95
    Poziom 2  

Dzięki beo, spróbuje coś wykombinować z tego co mi podałeś, jak coś to się odezwe jeszcze raz.

0
  Szukaj w 5mln produktów