Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka ładowana od góry - wybór na lata

eraeste 19 Wrz 2017 19:06 4056 22
  • #1 19 Wrz 2017 19:06
    eraeste
    Poziom 14  

Witam serdecznie,

Chciałbym zakupić pralkę, która będzie służyła na lata (wiem ciężko o taki sprzęt dzisiaj) żeby miała duży bęben, krótki program i najlepiej dobry silnik invertowy? i było w niej wszystko co się może przydać.

Patrzyłem po internecie, ale jakoś szału nie ma w wyborze czy recenzjach w pralkach ładowanych od góry a taka mnie tylko interesuje.

Proszę o pomoc.

dziękuję.

0 22
  • #3 19 Wrz 2017 22:13
    Lodxx
    Specjalista AGD

Bosch może być ciekawym rozwiązaniem,konstrukcja whirlpoola klepana od wielu lat,prosta i sprawdzona a pod logiem Bosch może być porządnie wykonana.Także też bym ją polecił.

0
  • #4 20 Wrz 2017 19:35
    eraeste
    Poziom 14  

Skoro polecacie moi drodzy tą pralkę to będę się za nią rozglądał...

Zastanawia mnie tylko, czy nie ma za mało obrotów?, chociaż żona zawsze mówi im więcej ustawione tym bardziej wygniecione sa ubrania, ale też chyba w zime lepsze większe obroty, bo ubrania sa wtedy bardziej suche a tez sa programy przeciw gnieceniu?

co o tym myślicie 1000obr wystarczy
    Silnik w tej pralce jest dobry?, najważniejsze Waszym zdaniem + tego modelu to...?

dziękuję.

0
  • #5 20 Wrz 2017 19:38
    1 PAWEL
    Poziom 41  

eraeste napisał:
    1000obr wystarczy

Na pewno wystarczy.
    Najlepiej na żywo obejrzeć w salonie.

0
  • #6 20 Wrz 2017 20:14
    eraeste
    Poziom 14  

Powiem tak;
    Nie znam się na pralkach i ogólnie na sprzęcie agd, dlatego poradziłem się Was w tej kwestii i Wasze porady będą dla mnie bezcenne:)

Skoro polecacie tą pralke to ją będę chciał zakupić.

Może uda mi się dowiedzieć jaki tam jest silnik aczkolwiek nie znalazłem takich informacji...
    I nie wiem, czy Waszym zdaniem to pranie PAROWE? bo ta pralka tej opcji nie ma- mam czego żałować?

0
  • #7 20 Wrz 2017 20:21
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Silnik warto zapytać o silnik. Jak najmniej dodatkowych funkcji tym będzie dłużej pracowała.

0
  • #8 20 Wrz 2017 20:31
    eraeste
    Poziom 14  

Lodxx napisał:
    Bosch może być ciekawym rozwiązaniem,konstrukcja whirlpoola klepana od wielu lat,prosta i sprawdzona a pod logiem Bosch może być porządnie wykonana.Także też bym ją polecił.

ale poleciłbyś ten model pralki co kolega pisał "Bosch WOT20255PL " czy ogólnie pralkę bosch?

0
  • #9 20 Wrz 2017 22:08
    r103
    Poziom 24  

Pranie parowe - osobiście nie użyłem nigdy / z instrukcji wynika że to do "odświeżenia" przez co producent chyba rozumie sterylizację zaśmierdzianego materiału/.

A tak w sprawie formalnej - to poczytałeś wątki w tym dziale - że szukasz pralki "na lata" chyba że idzie o 3 czy 4 lata.

Pralki to akurat obecnie sprzęt objęty programem planowej bylejakości, szybkiego zużycia - wytrzymania tych 2 lat gwarancji no te 3 czy 4 lata na ogół wytrzymują - a potem objęte są planem nienaprawialności poprzez swoją konstrukcję i politykę cenową części zamiennych...

Kupuj pralkę żeby ci się podobała i cena była na tyle przystępna /tu akurat ten poziom zależy od zamożności kupującego/ - żeby nie było szkoda jak po tych 3 czy 4 latach padnie i trzeba kupować następną :-)

0
  • #10 20 Wrz 2017 23:52
    eraeste
    Poziom 14  

To się nasuwa jeszcze pytanie czy rozszerzać gwarancje i płacić kilkaset złoty więcej czy nie... skoro tak do tego podchodzimy ?

0
  • #11 21 Wrz 2017 05:54
    r103
    Poziom 24  

O "rozszerzaniu gwarancji" czyli naprawdę ubezpieczeniu pralki u jakiegoś tam ubezpieczyciela też nie doczytałeś ???

0
  • #12 21 Wrz 2017 07:53
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Wyda kasę na wątpliwe przedłużenie gwarancji sklepy zawsze znajdą argument że nie dopełniono warunków.

0
  • #13 21 Wrz 2017 08:23
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 42  

10 lat w warunkach tropikalnych pracuje bezawaryjnie Samsung produkowany w Brazylii. Nawet klawiatura membranowa się nie uszkodziła. Napęd bezposredni, ładowana od góry i zasilanie zimną i ciepłą wodą osobno. Brak grzałki, za to kompresor napowietrzający -dodatkowa funkcja prania bąbelkowego.

0
  • #14 21 Wrz 2017 08:28
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Krzysztof Kamienski napisał:
    10 lat w warunkach tropikalnych

Bo proste urządzenia są praktycznie bezawaryjne :)

0
  • #15 21 Wrz 2017 11:05
    eraeste
    Poziom 14  

Dobrze, to nie będę rozszerzał gwarancji jak mogą mnie spotkać później mimo tego takie przeszkody.

1Pawle, Ty i Lodxx podaliście model wot20255PL, żebyście polecili a możesz napisać dlaczego akurat ten model? Mieliście z nim do czynienia czy po prostu z waszego doświadczenia wiecie, ze będzie Ok?- sorry, ze tak wypytuje dociekliwie, ale chce wiedzieć na jakiej podstawie doradzacie ten właśnie zakup.

Bo jak pisałem sugerować się będę Wasza opinia z elektroda, bo jestem userem od lat i chce żeby zakup był przemyślany stad moje pytanie:)

Dziękuje

0
  • #16 21 Wrz 2017 12:53
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Bosch WOT 20255 PL akurat mogę polecić ponieważ osoba z mojej rodziny użytkuje jest z niej bardzo zadowolona ( ciasna łazienka ) i widziałem jej wykonanie oraz pomagałem w wyborze.
    Sam użytkuję pralki pierwsze egzemplarze z Łodzi prosto z fabryki Bosch jedna - BOSCH WFB 1604 obecnie na działce wymienione szczotki silnika i pompa wody i urwany zatrzask drzwi.
    Obecnie kupiona w sklepie Bosch WAE2436EPL Maxx 6 VarioPerfect.

1
  • #17 21 Wrz 2017 21:41
    eraeste
    Poziom 14  

nie ma zadużego wyboru w pralkach ładowanych od góry - nie sądzicie?

A taka już full wypas pralka bosch od góry jaki model byś zaproponował? - aczkolwiek wybór padł na model, który zaproponowaliście.

0
  • #19 13 Paź 2017 21:42
    eraeste
    Poziom 14  

Chciałbym zapytać a czym się różni
    Bosch WOT20255PL od WOT24255PL bo na stronie nie ma informacji? ???

Przegladam oferty i chciałbym się Was zapytać czy:

-para, to naprawdę przydatna funkcja w pralce czy efektu opisywanego to nie daje.

-silnik inwerterowy kupić pralkę z takim silnikiem czy to pic na wodę?

Pytam się, bo pary ani inwerta bosch nie ma, co nie oznacza, ze musi być gorsza

Proszę doradźcie.

Tutaj podaje link do pralki z para i silnikiem inwerterowym- co sądzicie o pralce czy jednak lepiej kupić bosch. Trochę electroluxow jest na olx uszkodzonych do sprzedania dlatego aż się boje aczkolwiek pytam, bo dużo funkcji ma i nie wiele droższa jest od boscha

https://www.electrolux.pl/laundry/laundry/was...hines/top-loader-washing-machine/ewt11366hgw/

0
  • #20 15 Paź 2017 23:04
    r103
    Poziom 24  

Jakiś wypasiony górny model Electroluxa /czyli coś w tylu już AEG to teraz jeden producent/. Nawet klamkę ma już jak pralki AEG

Silnik "inwertorowy" to silnik bezszczotkowy nic nowego 40 lat temu pralki też takie miały :-)

A ta "para" to jak już pisałem parę postów wyżej to jak sobie czytam instrukcję mojej pralki to coś ma "odświeżać" tkaniny - podejrzewam że idzie o sterylizację zaśmierdziałych w wysokiej temperaturze - nigdy nie użyłem.

0
  • #21 16 Paź 2017 09:34
    eraeste
    Poziom 14  

No dobrze tylko czemu jest niewielka różnica w ceniemiędzy bosch (który nie ma tych bajerow) a electroluxem, który wszystko ma, jak z wadliwością tego sprzętu dużo na olx jest ogłoszeń, ze sprzedadzą właśnie po upływie gwarancji pralkę na części. I zastanawiam się czy electrolux nie robi sprzętu słabej jakości mimo oferowania dużo opcji i nie chciałbym po 2 latach kupować nowa pralkę gdy tylko skończy się jej gwarancja. Gdybym wiedział, ze bosch jest lepszej jakosci to trudno kupiłbym go niestety rezygnując z tej prawy i silnika i werterowego w electrolux. Może ktoś wypowiedzieć się na temat sprzętu electrolux a dokładnie pralek ?

0
  • #22 16 Paź 2017 21:03
    r103
    Poziom 24  

Nie czytasz wypowiedzi nawet w swoim wątku ??? Np #9

0
  • #23 18 Paź 2017 13:13
    eraeste
    Poziom 14  

Tak masz racje wybacz,

Na koniec chciałbym zapytać bo wybór będzie między tymi dwoma firmami chociaż tej samej grupy - właściciela

Kupić elexctroluxa czy aeg?

Aeg droższe , chociaż podobno na tych samych podzespołach prawda, bo gdyby tak było to po co przepłacać... chyba, ze jest jednak sens dopłacić do aeg.

Może, ktoś kto serwisuje doradzi?

0