Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kupić dekoder dvb-t z VOD, DLNA, PRV ?

Erbit 19 Wrz 2017 21:28 798 6
  • #1 19 Wrz 2017 21:28
    Erbit
    Poziom 33  

Witajcie.

Trochę poszukałem ale wymiękam i proszę o pomoc w wyborze dekodera.

Co potrzebuję w dekoderze:
    - dvb-t (mile widziane dvb-t2)
    - rozdzielczość 1080, FULL HD
    - złącza HDMI, USB, LAN
    - VOD lub HbbTV (jaka jest różnica pomiędzy VOD a HbbTV ? )
    - DLNA (mile widziana możliwość odczytu SAMBA)
    - PVR, programowalne timery, (mile widziana możliwość zapisu do zasobów SAMBA)

Jeśli o czymś zapomniałem lub coś pomyliłem to na pewno wyjdzie w praniu ;)

Opcje "mile widziane" będą zdejmowane w celu obniżenia ceny ;)

[edyta]
    A może "prościej" będzie "Raspberry Pi + DVBT + Kodi" ?

0 6
  • #2 20 Wrz 2017 13:54
    procsa
    Poziom 22  

jeżeli Cię interesuje już kodi to polecam jakiś TV BOX na androidzie z tunerem DVB-T/T2 a nawet z tunerem satelitarnym.... są to na prawdę niezłe kombajny i wcale nie musi być jakiś markowy za 500-1000 zł, chińczyki po 100-200 zł też sobie nieźle radzą a siedzą w nich te same podzespoły wydajnościowo.

0
  • #3 07 Paź 2017 21:03
    Erbit
    Poziom 33  

Kupiłem Raspberry pi.

Kodi to dłubanie w ciągle nie działających wtyczkach. Tak przynajmniej jest we wtyczkach VOD oraz serwisów typu IPLA itp. Szkoda, że ktoś mi tego nie napisał.

Zostawiam więc tę wiadomość dla innych. Chcesz marnować czas na dłubanie i poprawianie nie działających wtyczek to nastaw się na obsługę TV poprzez Kodi.

Mój problem zatem jest nierozwiązany. Wiem, że nie chcę Kodi. Chciałbym za to mieć możliwość
    - oglądania z dvbt
    - VOD
    - DLNA (mile widziana możliwość odczytu SAMBA)
    - PVR, programowalne timery, (mile widziana możliwość zapisu do zasobów SAMBA)

0
  • Pomocny post
    #4 09 Paź 2017 07:49
    procsa
    Poziom 22  

Swego czasu miałem dekoder netii "netgen N7700" z wbudowanym tunerem DVB-t, mia IPLE, DLNA i możliwość nagrywania , bardzo przyjazne menu, bez żadnego zbędnego "dłubania", nie oparte na androidzie, możesz szukać czegoś podobnego, tylko że akurat ten netia player był zablokowany, że bez usługi netia tv nic w nim chyba nie działało....

0
  • #5 09 Paź 2017 08:41
    Erbit
    Poziom 33  

procsa napisał:
    ... możesz szukać czegoś podobnego...

Czegoś podobnego właśnie szukam ;)

Przebicie się przez wszystkie manuale jest trudne dlatego liczę na czyjeś doświadczenia np. Twoje:
    procsa napisał:
    ...netgen N7700...

Jest punkt zaczepienie - dziękuję, szukam dalej.

0
  • #6 09 Paź 2017 20:04
    sosarek

Poziom 43  

Ferguson miał w ofercie różne kombajny.

0
  • #7 09 Paź 2017 20:28
    Erbit
    Poziom 33  

sosarek napisał:
    Ferguson miał w ofercie różne kombajny.

Ginę w natłoku technologicznym.

Niby znalazłem już wcześniej coś takiego "Ferguson FBOX 3 TV" z YT wynika, że nawet ma uproszczone menu. Ma Kodi na pokładzie ale nie ma potrzeby z niego korzystać bo do DVB-T jest dedykowana aplikacja https://www.youtube.com/watch?v=cSTKAa4g3Ks&t=12m30s

Tylko to Android i gdzieś w opiniach przeczytałem, że ... dźwięk się zacinał na dwóch egzemplarzach.

0