Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWM 6071 - wypalone ścieżki programatora

wezuwiusz3 19 Wrz 2017 22:06 507 4
  • #1 19 Wrz 2017 22:06
    wezuwiusz3
    Poziom 12  

Czy ktoś mógłby mi rozrysować, jak ma wyglądać schemat miejsca zaznaczonego na mojej wypalonej płytce? Zrobiło mi paskudny bałagan w elektrozamku i wypaliło dość poważnie płytkę w taki sposób, że muszę dorabiać ścieżki. Na dodatek nie jestem pewien, czy rezystory 13 kΩ mają być połączone z rezystorem 330 Ω, czy nie. Otwory gdzie są nóżki od rezystorów są bardzo blisko innych ścieżek, a że potrafiło wypalić gniazda, to nie wiem jak to teraz ma być, a nie chciałbym zrobić zwarcia, żeby przy okazji nie zrobić jeszcze większego spustoszenia.

Moderowany przez Mirek Z.:

Poprawiłem pisownię tytułu i postu - proszę pamiętać m.in. o spacjach po znakach przestankowych.

0 4
  • #2 20 Wrz 2017 09:48
    TONI_2003
    Moderator

wezuwiusz3 napisał:
    jak ma wyglądać schemat miejsca zaznaczonego na mojej wypalonej płytce?
    Czyli gdzie to zdjęcie :?:

0
  • #3 20 Wrz 2017 14:17
    wezuwiusz3
    Poziom 12  

Panie moderatorze, za poprawę pisowni dziękuję, ale trzeba było zdjęcie zostawić bo w sumie ono było najważniejsze i już miał bym odpowiedź.
    Dzięki TONI_2003 za zdjęcie płytki. Widać że jednak jest tak jak u mnie, bo na wszelki wypadek wszystko rozdzieliłem. Po podłączeniu działa tylko pompka wody.
    Macie jakieś sugestie? Na pewno jest do wymiana elektrozamek, bo nie zwiera, tylko pytanie dlaczego, bo jak zewrę na ostro, czyli na rozebranym zamku ręcznie go zewrę i puszczę, jednocześnie wytworzę ciśnienie na hydrostat to pralka wchodzi w tryb wypompowywania. Raz udało się jak nastawiłem na bawełnę, że pobrała wodę. Teraz tylko pompuje ,jaki program bym nie włączył.
    Pralka Whirlpool AWM 6071 - wypalone ścieżki programatora2017-09-20....46.44.jpg Download (1.22 MB) Pralka Whirlpool AWM 6071 - wypalone ścieżki programatora2017-09-20....45.44.jpg Download (1.33 MB) Pralka Whirlpool AWM 6071 - wypalone ścieżki programatora2017-09-20....54.02.jpg Download (1.32 MB) Pralka Whirlpool AWM 6071 - wypalone ścieżki programatora2017-09-20....54.25.jpg Download (1.25 MB)

0
  • #4 20 Wrz 2017 20:24
    wezuwiusz3
    Poziom 12  

Na razie udało mi się zdrutować ten nieszczęsny programator.O dziwo pralka wstępnie zachowuje się poprawnie ,prócz oczywiście zamka którego jeszcze nie mam ,dlatego nie będę jeszcze zamykał tematu.Przy programatorze okazało się żę przegapiłem jeszcze jedno miejsce ,gdzie był zimny lut.Po poprawieniu lutu i założeniu programatora,pralka zaczęła pobierać wodę i zaczęła obracać bębnem.Czy wszystko będzie grało ,to sie dopiero okaże,ponieważ programator był założony po partyzancku do porozkręcanej obudowy .Zamek udało mi się oszukać zwierając odpowiednio styki.Mam nadzieję tylko że w mechaniżmie zegarowym nie mam podpalonego styku ,bo to też może wpływać na migającą kontrolkę otwartych drzwiczek.Muszę jeszcze parę żeczy posprawdzać i oczywiście napiszę co i jak.

0
  • #5 21 Wrz 2017 20:11
    wezuwiusz3
    Poziom 12  

Udało mi się naprawić ten zbolały zamek. Pytanie na jak długo, ale póki co włącza i wyłącza, nawet lepiej niż przed awarią. Wystarczyło lekko przeszlifować słupki które trzymały blaszki od bimetalu i lekko poprzeginać blaszki. Chyba bez przeginania blaszek by się też obyło, ale teraz szybciej zwalnia mi się blokada, tylko że słabiej słychać kliknięcie. W każdym bądź razie wiem ze zespół zegarowy jest sprawny. Teraz pozostało podmalowywanie w środku i poskładanie pralki, no i próba prania w pełnym cyklu.

0