Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6220 Classic - Odblokowanie klawiatury i inne odblokowania

20 Wrz 2017 01:06 1977 2
 • Poziom 8  
  Witam,
  Wpadł mi w ręce telefon komórkowy Nokia 6220 Classic i zgłupiałem .
  Telefon ma zablokowaną klawiaturę, przynajmniej tak mi się wydaje bowiem ma na ekranie znak klucza, a zgodnie z instrukcją obsługi taki znak oznacza blokadę klawiatury... Czytam jak odblokować klawiaturę ? a w instrukcji :
  Aby odblokować klawiaturę, wybierz Odblokuj i w ciągu 1,5 sekundy naciśnij znak *. Ciekawe jaki klawisz to "Odblokuj " skoro piszą też w instrukcji że : fabryczny kod odblokowujący to kolejne naciśnięcie klawiszy 1,2,3,4,5, a potem OK skoro żaden klawisz w tekście instrukcji ani na rysunku tak się nie nazywa ? Więc gdzie on jest ?
  U mnie nic się nie udaje - bo przecież zablokowana klawiatura to chyba zablokowane klawisze ? Dodam jeszcze jest napis że telefon jest w trybie offline.

  A teraz o blokadzie trochę innej :
  W internecie często jest omawiane odblokowanie telefonu (z oczywiście blokadą klawiatury) i jest program który identyfikuje telefon a potem emituje ciąg cyfr który wkleja się do przygotowanego miejsca co powoduje odblokowanie telefonu.
  Tylko jak taki program może w komputerze wykryć telefon skoro telefon jest ustawiony na magazyn i pokazuje tylko pamięć dodatkową, a nic nie można zrobić bo klawiatura jest zablokowana...kółko się zamyka.
  Ile jest w końcu tych blokad klawiatury ?
  .
  Czy można prosić o wyjaśnienie ?
 • Pomocny post
  Poziom 41  
  Masz napis odblokuj wyświetlaczu?To przycisk pod nim a następnie *.
 • Poziom 8  
  Dziękuję, wszystko się zgadza, instrukcja powinna być łopatologiczna, a nie domyślna, szczególnie jak amator dostanie 2 wadliwe telefony u chce z nich złożyć 1 dobry. Udało się i powstał jeden dobry.