Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PUNTO II 1.9 JTD - nie wychodzi paliwo z pompy CR

El_Kamillo_ 20 Sep 2017 09:13 2199 1
e-mierniki
    El_Kamillo_
    Level 11  
    Witam! Piszę bo już brakuje mi pomysłów. Auto po remoncie głowicy i wymianie rozrządu. Po poskładaniu wszystkiego do kupy problem z odpaleniem. Po podłączeniu przez kabel i program Multi Ecu Scan podczas kręcenia rozrusznikiem ciśnienie wzrastało do ok 190 bar lecz nadal nie odpalał po odpięciu kostki z jednego wtryskiwacza odpalał gdyż cisnienie delikatnie wzrastało ale po dotknięciu gazu gasł i znów był problem z odpaleniem. Podmienione 2 inne regulatory ciśnienia w pompie, czujnik połozenia wałka rozrządu, podczas próby przelewowej wtrysków auto odpalało i po kilku sekundach gasło i musiałem je odpalać co chwilę w z przelewów poszła niewielka ilość paliwa z 1 wtrysku nieco mniej niż z pozostałych na których było porówno. Stwierdziłem więc że wtryski ok i postawiłem na pompę CR.. wymieniłem na używkę z odpalającego auta wraz z regulatorem i zonk bo nie wychodzi z niej nawet kropla paliwa na szynę.. a MES pokazuje podczas kręcenia wartość 9-10 bar czyli to co bije pompka z baku.. chociaż zastanawia mnie skąd te 10 bar bierze sie w listwie jak paliwo tam w ogóle nie dochodzi.. paliwo do pompy dochodzi i wszystko wraca przelewem.. sprawdzane na wszystkich 3 regulatorach. I jeszcze kilka szybkich pytań:

1. Czy na wejściu do pompy wysokiego ciśnienia jest jakiś zaworek zwrotny który by sie otworzyć musi dostać właściwe ciśnienie z baku?
    2. Jakie ma być napięcie na wtyczce od regulatora ciśnienia? Mnie miernik pokazuje 12v i 3,5v i nie wiem czy to jest ok gdyż podczas testu regulatora na MES nie słychać ani nie widać jego pracy.
    3. Czy w obudowie filtra paliwa znajduje się jakiś jeszcze jeden regulator ciśnienia? Dochodzą do niej 2 kostki ( 3 na dole od czujnika wody odpięta - urwany czujnik ) jedna ( niebieskie gniazdo ) przypuszczam że to od tempreratury paliwa ale druga czarna z lewej strony filtra już nie wiem od czego.
    4. Czy uszkodzony czujnik ciśnienia na listwie może powodować że regulator w pompie nie działa?

Wielkie dzięki za jakąkolwiek podpowiedź bo ja i 3 różnych mechaników rozkładamy już ręce.
  • e-mierniki
    panstalin2
    Level 20  
    Sprawdź wiązkę od czujnika ciśnienia , przemierz ja od ecu do czujnika .